Kuidas Androidis VPN-iga ühenduse luua

Kui soovite alla laadida rakenduse, mis pole teie riigis saadaval, loote ühenduse ettevõtte võrguga või olete avalikus WiFi-s lihtsalt turvaline, vajate VPN-i. Android-telefoni VPN-iga ühenduse loomiseks toimige järgmiselt.

SEOTUD:Mis on VPN ja miks seda vaja oleks?

Väärib märkimist, et Nexuse seadmetel on sisseehitatud VPN, et turvaliselt avalikus WiFi-s püsida, ja selle kohta saate lisateavet siit. Kuid mis tahes muu kasutamise korral on teil Android-telefoni VPN-iga ühenduse loomiseks mõned võimalused.

Kasutage eraldiseisvat VPN-i rakendust (lihtsaim võimalus)

Siin How-To Geekis on meil mõned lemmik VPN-teenused, millel kõigil on spetsiaalsed Android-rakendused, mis muudavad seadistamise imelihtsaks.

ExpressVPN on kindlasti meie parim valik, kuna nende kliente pole mitte ainult lihtne kasutada, vaid saate kontot jagada mis tahes seadmes - Androidis, iPhone'is, Windowsis, Macis, Linuxis või isegi oma koduses ruuteris. Meile meeldib ka StrongVPN, mis sobib suurepäraselt edasijõudnutele ja kui vajate tõesti tasuta taset, on TunnelBearil tasuta prooviversioon, mis annab teile 500mb andmeid.

SEOTUD:Mis on VPN ja miks seda vaja oleks?

OpenVPN võrgud

Android ei hõlma OpenVPN-serverite integreeritud tuge. Kui kasutate OpenVPN-võrku, peate installima kolmanda osapoole rakenduse. OpenVPN Connect, OpenVPNi ametlik rakendus, töötab Android 4.0 ja uuemate versioonidega ning ei vaja root. Androidi vanemaid versioone käitavas seadmes OpenVPN-võrguga ühenduse loomiseks peate oma seadme juurima.

Androidi sisseehitatud VPN-i tugi

Androidil on integreeritud tugi PPTP ja L2TP VPN-idele. Seda tüüpi VPN-idega saate ühenduse luua ilma kolmandate osapoolte rakendusi installimata, kuid kumbki pole ideaalne. PPTP-d peetakse üldiselt aegunuks ja ebaturvaliseks ning L2TP-l on ka mõningaid turbeprobleeme (eriti eeljagatud võtmete kasutamine, mida paljud VPN-i pakkujad avalikult avaldavad). Kui saate, soovitame selle asemel kasutada OpenVPN-i või eraldiseisvat rakendust. Kuid kui peate kasutama PPTP ja P2TP, toimige järgmiselt.

Avage rakendus Seaded ja puudutage jaotises Traadita ühendus ja võrgud valikut „Veel”.

Puudutage traadita ühenduse ja võrkude ekraanil suvandit VPN.

Puudutage nuppu + ja sisestage VPN-i üksikasjad. Sisestage väljale Nimi nimi, mis aitab teil meeles pidada, milline VPN on, valige VPN-serveri tüüp, millega ühendate, ja sisestage VPN-serveri aadress (kas aadress nagu vpn.example.com või arvuline IP-aadress) .

 

Kui olete selle seadistanud, puudutage ühenduse loomiseks VPN-i. Teil võib olla mitu VPN-serverit konfigureeritud ja VPN-ekraanilt nende vahel vahetada.

Ühenduse loomisel vajate kasutajanime ja parooli, mida VPN nõuab. Kuid saate selle konto teabe järgmiseks korraks salvestada.

VPN-iga ühenduse loomisel näete oma märguannete sahtlis püsivat teadet „VPN-i aktiveeritud”. Ühenduse katkestamiseks puudutage märguannet ja puudutage käsku Katkesta ühendus.

Alati sisse lülitatud VPN-režiim

Alates Android 4.2-st pakkus Google võimalust sisse lülitada alati sisse lülitatud VPN-režiim. Kui see valik on lubatud, ei luba Android kunagi andmeid saata, välja arvatud VPN-i kaudu. See võib olla kasulik, kui kasutate avalikku WiFi-ühendust ja soovite tagada, et teie VPN-i alati kasutatakse.

Selle valiku lubamiseks puudutage VPN-nime kõrval olevat hammasrattaikooni ja seejärel vahetage liugurit „Alati sees VPN”.

VPN-id pole kõigile vajalik - tegelikult on enamikul kasutajatel kõik korras, ilma et neid kunagi puudutataks. Kuid kui juhtub, kus seda vajatakse, on hea teada, kuidas seda kasutada ja milliseid saate usaldada.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found