Kuidas oma arvutit ehitada, neljas osa: Windowsi installimine ja draiverite laadimine

Sarnaselt BIOS-i konfigureerimisele oli Windowsi uue koopia installimine varem veidi vaevarikas, kuid tänapäeval on seda hämmastavalt hästi sujuvamaks muudetud. Enamiku ajast järgite lihtsalt ekraanil kuvatavaid juhiseid, kuid kinni jäädes hoidke seda lehte julgelt lahti.

Enne alustamist: kui teil pole WiFi-adapterit, ühendage kindlasti emaplaadiga Etherneti kaabel. Windows soovib käivitamisel juurdepääsu Internetile.

Esimene samm: valmistage ette installiplaat või draiv

Selle juhendi jaoks laadime alla Windows 10 uusima versiooni ja asetame selle USB-draivile, mille meie arvuti Windowsi installimiseks käivitab. See on tänapäeval üldiselt kõige lihtsam viis. Muidugi saate enam-vähem sama teha jaemüügikaupluses müüdava installikettaga (kui olete installinud DVD-draivi) või põletada oma.

Ilmselt võite selle osa vahele jätta, kui teil on juba installiketas või USB-draiv valmis.

SEOTUD:Kust alla laadida Windows 10, 8.1 ja 7 ISO-d seaduslikult

Minge sellele Windowsi arvutisse sellele veebisaidile ja laadige Microsofti alla Media Creation Tool. Ühendage tühi (või ebaoluline) mälupulk, milles on vähemalt 8 GB ruumi. Pange tähele, et kõik sellele USB-draivile salvestatud failid kustutatakse installiprotsessi käigus, nii et kui teil on midagi, viige see nüüd mujale. Topeltklõpsake programmi ja seejärel toimige järgmiselt.

Klõpsake tarkvaralitsentsi lehel nuppu „Nõustu“, seejärel valige „Loo installikandja“. Klõpsake nuppu Edasi.

Valige oma keel ja väljaanne. Hoidke 64-bitine seadistatud. Klõpsake nuppu „Järgmine“.

Klõpsake nuppu „USB-mälupulk” ja seejärel nuppu „Järgmine”. (Kui kirjutate selle asemel DVD-le, saate valida "ISO-faili" ja pärast allalaadimist plaadile kirjutada).

Valige äsja sisestatud tühi USB-draiv. (Kui te pole kindel, milline draiv see on, kontrollige failide avastamiseks jaotist „Minu arvuti” või „See arvuti”.) Klõpsake nuppu Edasi.

Tööriist laadib alla operatsioonisüsteemi failid, laadib need draivi ja valmistab selle installimiseks valmis. Sõltuvalt Interneti-ühendusest võtab see aega kuskil kümme minutit kuni tund. Töö ajal saate arvutis, mida kasutate, teha muid asju. Või võite minna vana vaatamaBel-Airi värske printstaaskäivitage. Mida iganes sa tahad, kutt.

Kui tööriist on valmis, klõpsake nuppu „Lõpeta“ ja eemaldage USB-draiv töötavast arvutist.

Teine samm: installige Windows oma uude arvutisse

Ühendage draiv USB-porti, seejärel lülitage arvuti sisse ja järgige UEFI või BIOS-i käivitamiseks ekraanil kuvatavat nõu (täpselt nagu me tegime selles kolmandas osas).

Leidke oma UEFI / BIOS-i jaotis, mis kontrollib alglaadimise järjekorda - see on teie arvuti erinevate kõvaketaste, SSD-draivide ja DVD-draivide nummerdatud järjekord, milles BIOS otsib käivitatavat partitsiooni. Kuna meie näidisarvutis on installitud ainult SSD, näeme tühja SSD-d, pluss äsja loodud ja sisestatud Windowsi installi-USB-draivi.

Määrake esimene alglaadimisketas USB-draiviks. (Või kui kasutate Windowsi jaemüügi DVD-d, valige DVD-draiv.) Salvestage seaded UEFI / BIOS-i ja taaskäivitage arvuti.

Kui BIOS-is on seatud alglaadimise järjekord, peaksite nägema, et Windows 10 installiprogramm käivitub pärast taaskäivitamist automaatselt. Valige sobiv keel ja sisestusvalikud, seejärel klõpsake nuppu „Järgmine“. Järgmisel ekraanil klõpsake nuppu "Installi kohe".

Kui teil on Windowsi võti, sisestage see sellele ekraanile ja klõpsake nuppu „Järgmine“. Kui te seda ei tee, siis pole mingit higi: klõpsake lihtsalt nupul „Mul pole tootenumbrit”, seejärel valige Windowsi versioon, mida soovite kasutada (enamiku inimeste jaoks kas „Kodu” või „Pro”). Hiljem saate oma võtme sisestada Windowsi enda sisse või osta Microsofti käest vabal ajal - tehniliselt pole seda isegi Windows 10 kasutamiseks vaja.

Järgmisel ekraanil klõpsake käsitsi installimiseks nuppu „Kohandatud”. Hääletate Windowsi sektsiooni oma arvutis ise.

Eeldades, et kasutate ühte uut kõvaketast või tahkisdraivi, peaks teie ekraan välja nägema umbes selline. Kui teil on installitud mitu draivi, on mitu üksust „Jaotamata ruum”, mis on loetletud järjestuses Drive 0, Drive 1, Drive 2 ja nii edasi. Nende draivide järjekord pole oluline, see põhineb teie emaplaadi SATA-pordide järjestusel.

MÄRKUS. Kui kasutate vanemat draivi, mida kasutati eelmises arvutis, peate iga sektsiooni esile tõstma ja selle eemaldamiseks klõpsama nuppu "Kustuta", määrates andmed ümber jaotamata ruumi kogumisse. See hävitab sektsiooni andmed, nii et kui seal on midagi olulist, peaksite need juba eemaldama.

Valige draiv, kuhu soovite Windowsi installida, ja klõpsake draivile uue partitsiooni loomiseks nuppu "Uus". Kui küsitakse, valige draivi jaoks saadaolevate andmete maksimaalne maht. Klõpsake sektsiooni loomiseks nuppu "Rakenda" ja seejärel nuppu "Olgu", kuna Windows annab teile hoiatusteate mitme sektsiooni kohta. See loob mõned uued sektsioonid, mida Windows kasutab erinevate eelkäivitamise ja taastamise tööriistade jaoks.

Klõpsake veerus „Tüüp” suurimat uut sektsiooni, mis peaks olema suuruse ja turuga „Esmane”. Klõpsake nuppu Edasi.

Nüüd kopeerib Windows faile USB-draivilt või DVD-lt teie mäluseadmele, installib operatsioonisüsteemi ja paneb teie jaoks asjad tavaliselt paika. See võib arvuti taaskäivitada mitu korda; see sobib. Protsess võtab aega umbes paar minutit kuni tund, lähtudes muutujatest nagu teie salvestusruumi tüüp, protsessori kiirus, USB-draivi kiirus jms. Minge vaadake veel ühte osaVärske prints.

Kui näete järgmist ekraani, on Windows installitud ja olete valmis seda seadistama. Järgige lihtsalt juhiseid ja looge oma konto. Seadistusprotsessi läbimine ei tohiks kesta kauem kui umbes 15 minutit ja teid suunatakse tuttavale Windowsi töölauale.

Kui olete lõpetanud ja näete sisselogimisekraani, peate tegema veel ühe asja. Lülitage arvuti välja, ühendage Windowsi installi USB-draiv lahti, lülitage arvuti uuesti sisse ja minge uuesti BIOS-i. Minge tagasi draivi alglaadimiskorra seadistamisse ja valige esimese käivitamisvalikuna „Windows Boot Manager”. See hoiab teie arvutit otsimast ühtegi USB- või DVD-draivi alglaaditava operatsioonisüsteemi jaoks - saate selle sätte tagasi muuta, kui soovite hiljem Windowsi või midagi muud uuesti installida.

See on kõik. Nüüd saate Windowsi taaskäivitamiseks arvuti taaskäivitada ja valmistuda selle seadistamiseks!

Kolmas etapp: installige draiverid kogu oma riistvarale

Erinevalt Windowsi vanematest versioonidest on Windows 10 eelinstallitud tuhandete üldiste ja spetsiifiliste draiveritega, nii et mõnel teie riistvaral - nagu võrk, heli, traadita ühendus ja video - peaks olema vähemalt põhifunktsioon.

Siiski on tõenäoliselt veel mõned draiverid, mida tõenäoliselt soovite installida:

  • Teie emaplaadi kiibistik, audio-, LAN-, USB- ja SATA-draiverid: Windowsi draiverid on tõenäoliselt korras, kuid teie emaplaadi tootjal võivad olla uuemad, paremini optimeeritud või funktsioonidega täidetud draiverid. Minge oma emaplaadi tugiteenuste lehele ja leidke jaotis Allalaadimised - sealt leiate kõik need draiverid. Te ei pea tingimata sellele lehele kõike installima, kuid kiibistik, heli, LAN, USB ja SATA draiverid on tavaliselt väärt.
  • NVIDIA ja AMD graafikakaardidraiverid: Samamoodi töötab teie eraldiseisev graafikaprotsessor Windowsi põhidraiveritega tõenäoliselt hästi, kuid seda ei optimeerita täielikult ilma tootja uusima draiverita. Seda tahate kindlasti, kui olete installinud videokaardi mängu- või meediarakenduste jaoks. (Märkus: laadige draiver alla otse NVIDIAst või AMD-st, mitte kaardi tootjalt, näiteks EVGA või GIGABYTE).
  • Sisendseadmed, nagu tippklassi hiired, klaviatuurid ja veebikaamerad: Lisaseadmete tootjad, nagu Logitech, vajavad täpsemate funktsioonide, näiteks kohandatud otseteede või andurite reguleerimise, kasutamiseks programmi installimist. Jällegi on see eriti oluline mängumärgiga varustuse jaoks.
  • Tipptasemel ja ainulaadne riistvara: kui teil on midagi erakordset, näiteks Wacomi graafikatahvel või PCI-adapter vanemate pordide jaoks, peaksite leidma konkreetsed draiverid ja installima need käsitsi.

Jällegi võib enam-vähem kõik need täiendavad draiverid leida nende tootja veebisaidilt, alla laadida ja installida nagu tavaline programm teie valitud veebibrauseri kaudu.

Näitena installime oma arvuti graafikakaardi AMD draiveri. Karbil on kirjas, et graafikakaart on AMD Radeon RX 460 ja mul pole põhjust arvata, et mudeli number mulle valetab. Otse AMD veebisaidi esilehel on link draiveritele ja toele.

Sellel on nii allalaaditav tuvastamisprogramm kui ka kiire draiveriotsingu tööriist. Ma pigem ei installiks rohkem, kui ma pean, seega kasutan oma mudeli valimiseks viimast:

Seejärel saate valida uusima allalaaditava faili täisversiooni.

Klõpsates nupul „Laadi alla”, salvestatakse uusim draiveripakett minu arvutisse EXE-failina. (Märkus: graafikakaartide draiverid kipuvad olema suured, mitusada megabaiti. Andke sellele minut või paar.)

Topeltklõpsake programmi, järgige ekraanil kuvatavaid juhiseid ja teie draiver installitakse mõne minuti pärast. Selle käivitamiseks peate võib-olla arvuti taaskäivitama, see on hea.

Korrake seda protsessi riistvara puhul, mida teie arvuti automaatselt ei tuvasta. Kui olete kindel, et kogu riistvara töötab, jätkake selle sarja viimase artikliga.

Või kui soovite juhendis mõnele muule osale hüpata, siis siin on kogu see lugu:

  • Uue arvuti ehitamine, esimene osa: riistvara valimine
  • Uue arvuti ehitamine, teine ​​osa: selle ühendamine
  • Uue arvuti ehitamine, kolmas osa: BIOS-i ettevalmistamine
  • Uue arvuti ehitamine, neljas osa: Windowsi installimine ja draiverite laadimine
  • Uue arvuti ehitamine, viies osa: uue arvuti kohandamine

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found