HomeGroupi funktsiooni Windowsi keelamine (ja selle eemaldamine File Explorerist)

Kodugrupid muudavad failide ja printerite jagamise teiste arvutitega üsna lihtsaks. Kuid kui te seda ei kasuta ja eelistaksite seda File Exploreris üldse mitte näha, pole selle keelamine liiga keeruline.

SEOTUD:Windowsi võrguühendus: failide ja ressursside jagamine

Windowsi võrguühendus võib muutuda üsna keeruliseks. Kui kõik, mida soovite teha, on jagada faile ja printereid mõne muu Windowsi arvutiga teie kohalikus võrgus, teeb funktsioon HomeGroups selle ülesande palju lihtsamaks. Siiski, kui te ei kasuta seda üldse ja eelistaksite seda oma failihalduris mitte näha - või dialoogiboksides Ava / Salvesta nimega, võite teenuse HomeGroup keelata. Peate keelama paar teenust ja seejärel - kui kasutate Windows 8 või 10 - kiiresti sukelduma registrisse. Siit saate teada, kuidas seda teha.

Esimene samm: lahkuge kodugrupist, kui teie arvuti on praegu osa ühest

Kui teie arvuti on osa kodugrupist, peate enne teenuse keelamist kodurühmast lahkuma. Klõpsake nuppu Start, tippige „homegroup” ja seejärel juhtpaneeli rakendusel „HomeGroup”.

Klõpsake peaaknas „Kodugrupp“ valikut „Lahku kodurühmast“.

Kinnitage aknas „Kodurühmast lahkumine“, et soovite lahkuda, klõpsates nuppu „Lahku kodurühmast“.

Kui viisard on teid kodugrupist eemaldanud, klõpsake nuppu „Lõpeta”.

Nüüd, kui te ei kuulu enam kodugruppi, saate kodugrupi teenused keelata.

Teine samm: keelake kodugrupi teenused

Kodugrupi funktsiooni Windowsi keelamiseks peate keelama kaks kodugrupi teenust. Klõpsake nuppu Start, tippige „Services“ ja seejärel klõpsake rakendust „Services“.

Kerige teenuse akna parempoolsest paanist alla ja leidke teenused „Kodugrupi kuulaja” ja „Kodugrupi pakkuja”. Selle omaduste akna avamiseks topeltklõpsake teenust „HomeGroup Listener”.

Atribuutide aknas valige rippmenüüst „Startup type” käsk „Disabled” ja seejärel klõpsake „OK”.

Järgmisena peate keelama teenuse „Kodugrupi pakkuja” täpselt samamoodi. Avage selle omaduste aken ja määrake „Startup type” väärtuseks „Disabled”.

Kui kasutate Windows 7, on kodugrupi funktsiooni keelamiseks piisav ja eemaldage see oma File Exploreri aknast. Tegelikult, niipea kui teenuse „HomeGroup Provider” peatate ja keelate, kaob HomeGroup Windows 7 File Explorerist.

Kui kasutate operatsioonisüsteemi Windows 8 või 10, keelavad senised sammud HomeGroupi funktsiooni, kuid peate selle jätkama kolmanda sammu juurde ja tegema selle kiiret registriredaktorit, et see File Exploreri aknast eemaldada.

Kolmas etapp: eemaldage HomeGroup File Explorerist, muutes registrit (ainult Windows 8 või 10)

Operatsioonisüsteemis Windows 8 või 10 peate tegema lisavõimaluse registrivõtme loomiseks, mille abil saate HomeGroupi File Explorerist eemaldada.

Tavahoiatus: Registriredaktor on võimas tööriist ja selle väärkasutamine võib muuta teie süsteemi ebastabiilseks või isegi mittetoimivaks. See on üsna lihtne häkkimine ja nii kaua, kui järgite juhiseid, ei tohiks teil probleeme olla. See tähendab, et kui te pole sellega kunagi varem töötanud, kaaluge enne alustamist lugeda registriredaktori kasutamist. Ja enne muudatuste tegemist varundage kindlasti register (ja arvuti!).

SEOTUD:Registriredaktori nagu profi kasutamise õppimine

Avage registriredaktor, vajutades nuppu Start ja tippides „regedit”. Registriredaktori avamiseks ja arvutile muudatuste tegemiseks loa andmiseks vajutage sisestusklahvi.

Registriredaktoris liikuge järgmise võtme juurde vasakpoolsel külgribal:

HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Classes {{B4FB3F98-C1EA-428d-A78A-D1F5659CBA93}

SEOTUD:Kuidas saada täielikke õigusi kaitstud registrivõtmete muutmiseks

Vaikimisi on see võti kaitstud, nii et peate enne muudatuste tegemist selle omandisse võtma. Järgige meie juhiseid selle kohta, kuidas saada täielikke õigusi kaitstud registrivõtmete muutmiseks, ja seejärel saate siin järgida juhiseid.

Pärast omandisse võtmist {B4FB3F98-C1EA-428d-A78A-D1F5659CBA93} klahvi, paremklõpsake seda ja valige Uus> DWORD (32-bitine) väärtus. Pange uuele väärtusele nimeks „System.IsPinnedToNameSpaceTree”.

Kui loote uue System.IsPinnedToNameSpaceTree väärtus, selle väärtusandmed on juba seatud väärtusele 0, mis on seade, mida soovite HomeGroupi File Exploreris eemaldamiseks. Muudatused peaksid jõustuma kohe, seega avage File Exploreri aken ja kontrollige veel kord, kas HomeGroup on eemaldatud.

Kui kõik õnnestus, võite jätkata registriredaktori sulgemist. Kui soovite selle muudatuse kunagi tühistada, minge lihtsalt registriredaktorisse tagasi, topeltklõpsake nuppu System.IsPinnedToNameSpaceTree väärtus, et avada selle omaduste aken, ja muutke kast „Väärtusandmed” väärtuseks 0 väärtuseks 1.

Kuidas lubada kodugrupp uuesti pärast selle keelamist

Kui soovite HomeGroupi uuesti lubada, peate lihtsalt siin kirjeldatud juhised ümber pöörama.

  1. Kasutage registriredaktorit System.IsPinnedToNameSpaceTree väärtuseks 1 või lihtsalt kustutage väärtus täielikult.
  2. Kasutage rakendust Teenused, et seada teenused „Kodugrupi kuulaja” ja „Kodugrupi pakkuja” tagasi „Käsitsi”.

Seejärel peaksite nägema File Exploreris kodugruppi ja looma uuesti kodugrupi või sellega liituma.

Kuigi HomeGroupi üksuse kuvamine File Exploreris pole enamiku inimeste jaoks suurem asi, on siiski tore teada, et saate selle soovi korral eemaldada. See võib olla eriti mugav, kui jagate oma arvutit ja lihtsalt ei soovi, et inimesed kogemata teie faile teiste arvutitega jagama satuksid.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found