Mida tähendavad teie teleri HDMI-sadamate sildid (ja kui see on oluline)

HDMI-port on lihtsalt HDMI-port, eks? Välja arvatud juhul, kui olete HDTV ja muude HDMI-toega kodukino komponentide vahelt tihedalt piilunud, märkate üsna palju pisikesi silte, mis näitavad, et kõik pordid pole võrdsed. Mida need sildid tähendavad ja kas on oluline, millist porti te kasutate?

Mis tahes port põhitõdede jaoks, spetsiifiliste omaduste jaoks konkreetsed sadamad

SEOTUD:Kuidas leida peaaegu kõigi veebisaitide kasutusjuhendeid

Mis puutub HDMI-pordi valimiseks, millist seadet kasutada, siis tuleb meeles pidada vaid mõnda lihtsat asja. Esmalt ja alati, kui kahtlete, järgige alati oma seadme kasutusjuhendit: hea märgistus, halb märgistus või puudub märgistus, ülimaks autoriteediks on peene kirjaga, mille tootja on kasutusjuhendis välja pannud. Mitte ainult võite leida, et üldmärgistatud pordil „HDMI 2” on tegelikult lisafunktsioone, vaid võite ka leida, et peate selle lubamiseks teleri seadete menüüs seadistuse vahetama.

Teine asi, mida meeles pidada, on see, et vanemate HDMI-seadmete puhul, nagu teie vana Blu-ray-mängija või kaabliboks, töötab kõik HDMI-pordid tagurpidi ühilduvuse tõttu - kuid mõned pordid pakuvad täiendavaid funktsioone, mida käsitleme järgmises jaotises.

Lõpuks, kuigi kõik sadamad saavad vanemate HDMI-toega seadmete jaoks tööd teha, tahate kindlasti olla kindel, et kasutate oma HDTV-s parimat porti, kui teil on uuem seade, mis on võimeline 4K-sisendiks. Kui ühendate uue seadme vanema pordiga, jätate olulise kvaliteedi kasutamata.

Dekodeeritud HDMI-sildid

Tüüpilises HDTV-seadmes leiate mõned (kuigi harva kõik) järgmistest siltidest. Ehkki etikettide tähendus ulatub praegusel hetkel „päris standardiseeritud” kuni „kivisse raiutud”, ei nõuta tootjatelt, et nende pordid üldse sildistaksid - kui teie komplektil on lihtsalt „HDMI 1”, „HDMI 2” ja nii et jällegi kontrollige juhendist, kas mõnel pordil on järgmised funktsioonid.

STB: digiboks

SEOTUD:Miks ma saan oma Blu-ray-mängijat juhtida oma teleri kaugjuhtimispuldiga, kuid mitte minu kaablikarbiga?

STB-port on mõeldud kasutamiseks koos digiboksiga: sisendseade, mille teile pakub kaabel- või satelliiditeenuse pakkuja. Selle pordi sel eesmärgil kasutamise ainus eelis on see, et 1) see on tavaliselt esimene port HDMI 1, mis tähendab, et sisendi valimise nupu kasutamisel on seda lihtne vahele jätta, ja 2) selle pordi tähisega HDTV-teleritel on tavaliselt lisanupud digiboks (või sellega seotud lisafunktsioonid). Näiteks võib teie konkreetne teler kasutada HDMI-CEC-i, et rääkida teie kaabelkarbiga üle STB-pordi, nii et teleri puldil olevad kanalite üles / alla nupud töötavad teie kaablikarbi jaoks.

DVI: digitaalse video sisend

DVI-pordid on HDMI-i algusaegadest pärit vana takistus ja pakuvad tagurpidi ühilduvust seadmetega, mis suudavad digitaalset videot edastada ühes kaablis, kuid vajavad heli jaoks teist kaablit. DVI-pordi kasutamise eeliseks on see, et teie teler aktsepteerib heli sisendit ühest (või enamast) teleri tagaküljel olevast analoog-helisisendist ja sobitab selle DVI-märgisega HDMI-pordi videoga.

SEOTUD:Algaja geek: kuidas ühendada sülearvuti teleriga

Millal te seda funktsiooni kasutaksite? Oletame, et teil oli vana lauaarvuti, mille soovite oma teleri külge ühendada, et seda meediakeskusena kasutada. Võite kasutada DVI-HDMI-kaablit, et edastada videosignaal arvutist telerisse, ja seejärel mees-mees-kõrvaklappide kaablit, et ühendada arvuti heli väljund teleri helisisendiga. Lisateavet arvuti ühendamise kohta teleriga leiate meie juhendist siin.

Ärge muretsege, kui teil pole vajadust DVI / analoog-helitriki järele, nagu kõik muud pordid, võite lihtsalt kasutada ka HDMI (DVI) porti tavalise HDMI-pordina.

ARC: heli tagasikanal

SEOTUD:Mis see HDMI ARC-port minu teleris on?

Ajalooliselt, kui teil oli väliste kõlaritega teler, siis teie vastuvõtja istus teleri all riiulil. Kõik sisendid läksid vastuvõtjale ja vastuvõtja edastas videosignaali kaudu telerisse. Nüüd, kui telerid on üha enam ise sõlmpunktiks saanud, ühendavad inimesed kõik oma teleri tagaküljel asuvasse sadamapanka ja vajavad viisi, kuidas heli viia täiendavate kõlariteni, näiteks heliriba juurde.

Siit tuleb sisse HDMI (ARC): kui ühendate kaks ARC-toega seadet kokku (nagu eespool nimetatud HDTV ja heliriba), saab HDTV heli välisseadmesse välja pumbata, eraldi helikaablit ei kasutata (nt TOSlinki optiline helikaabel) nõutud.

MHL: mobiilne kõrglahutusega link

SEOTUD:Android-telefoni ühendamine teleriga

Arvestades seda, kui võimsad mobiilseadmed on muutunud, nagu nutitelefonid ja lauad, on mõistlik, et tootjad töötasid välja viisi, kuidas neist videoid HDTV-seadmetesse edastada. Kui teil on ühilduv seade ja teler, koos spetsiaalse MHL-kaabliga (mis võimaldab USB-HDMI ühenduvust), saate oma seadme otse telerisse ühendada ja video edastamiseks kasutada.

Standard on peamiselt Android-seadme funktsioon, kuna Apple ei kasutanud MHL-i kunagi. Kui soovite oma iPhone'i või iPadiga sarnast funktsionaalsust saavutada, peate ostma Apple'ilt spetsiaalse adapteri ja kasutama seda adapterit tavalise HDMI-pordiga.

HDCP 2.2: Suure ribalaiusega digitaalse sisu kaitse

SEOTUD:Miks HDCP põhjustab HDTV-s vigu ja kuidas seda parandada

Uuemates telerites võite näha pordid sildiga “HDCP 2.2”. See tähis näitab, et see port toetab suure ribalaiusega digitaalse sisukaitse skeemi uusimat versiooni. (HDCP võib muide olla üsna peavalu, eriti kui teil on muuseas vanem HDTV, nii et kui teil on probleeme, vaadake kindlasti meie HDCP-probleemide juhendit.)

Kui teil on uuemaid seadmeid, mis suudavad üliterava eraldusvõimega videot väljastada, peate signaali saamiseks ja oma UHD-sisu nautimiseks tõenäoliselt seda porti kasutama (või kontrollige kasutusjuhendist, kas kõik teie teleri pordid toetavad HDCP 2.2).

10bit / UHD / 4K: täiustatud port täiustatud video jaoks

Uuematel 4K-toega teleritel, mida mõned tootjad kutsuvad ka Ultra HD-ks (UHD), pole kõigis HDMI-portides alati 4K-võimalusi. Mõnikord leiate ainult ühe pordi sildiga, mis näitab, et just seda peaksite oma uue läikiva 4K-toega voogesituse jaoks kasutama. Kuidas need pordid sildistatakse, on tootja otsustada ja näete silte nagu „10bit” (viidates täiustatud 10-bitisele värvivahemikule, mida mõned mõned, kuid mitte kõik, 4K sisu toetavad), „UHD” või 4K (sageli koos täiendava teabega nagu 4K @ 30Hz või 4K @ 60hz, et näidata, millist värskendussagedust sisend saab kasutada). Ultra High Definition video on endiselt üsna uus territoorium ja tootjad uurivad nii sularaha sissetoomist kui ka üksteisest eristamist, seega kontrollige kindlasti oma teleri kasutusjuhendit, et veenduda, et teil on õige port ja õiged seaded teie UHD-sisust kõige rohkem.

PARIM: Suhteline nimetus

Lõpuks on veel üks silt, mida võite oma HDMI-pordi juures näha, millel pole midagi pistmist HDMI-standarditega, vaid see on lihtsalt viis, kuidas mõned tootjad sildistavad oma teleri tagaküljel olevad pordid. Paljudes komplektides näete erinevatele portidele kinnitatud võrdlusjärjestust ja ülivõrdesõnu, näiteks „Hea”, „Parem” ja „Parim”.

Näiteks võite näha komponendisisendit sildiga “Hea”, tavalist HDMI-sisendit “Parem” ja HDMI 4K-sisendit “Parim”. Nendel siltidel pole standardiseeritud tähendust ja need on lihtsalt olemas, et tootja saaks teid suunata parima pordi (kui see sobib teie seadmega) kasutamiseks, et saaksite parima pildikvaliteedi.

Kuigi kõik HDMI-pordid pakuvad teile põhi- ja tagurpidi ühilduvaid funktsioone, ühendades õige pordi õige seadmega, saate parima võimalike piltide parimate võimalike omadustega.