Kuidas sisestada Microsoft Wordi aktsentmärke üle tähtede

Kui teil pole spetsiaalset klaviatuuri, peate Microsoft Wordis aktsendimärkidega tähtede sisestamiseks tegema veidi lisatööd. Siin on mõned viisid, kuidas seda teha.

Kui kirjutate regulaarselt muus keeles kui inglise keeles, on see kõik tõenäoliselt juba õnnestunud. Võib-olla kasutate isegi spetsiaalset klaviatuuri, mis muudab rõhumärkidega tähtede kirjutamise lihtsamaks. Kuid kui kirjutate peamiselt inglise keeles, võib siiski osutuda vajalikuks täpitäht. Lõppude lõpuks kasutab inglise keel paljusid teistest keeltest laenatud sõnu - näiteks déjà vu, jalapeño, doppelgänger ja résumé. Ja kuigi me tavaliselt kirjutame need sõnad ilma aktsendita inglise keeles, on mõnikord tore kasutada ametlikumat lähenemist. Juhtudel, kui seda teete, pakub Microsoft Word paar lihtsat viisi selle elluviimiseks.

Sisestage täpitähed Wordi funktsiooniga Sisesta

Kui peate vaid aeg-ajalt rõhumärke sisestama, on piisavalt lihtne avada Wordi sümboliaken ja jahtida vajalikku kirja.

Lülitage üle vahekaardile „Lisa“ ja klõpsake nuppu „Sümbol“.

Rippmenüüs kuvatakse teie viimati kasutatud sümbolid. Kui sümbol, mida jälgite, on olemas, klõpsake sellel lihtsalt. Kui ei, klõpsake selle asemel käsku „Veel sümboleid”.

Avanevas sümboliaknas kuvatakse tohutult palju märke, mille vahel valida - täpsemalt 3633. Word aitab siiski, lubades teil filtreerida fondi ja alamhulga järgi.

Kasutage kasutatava fondi valimiseks rippmenüüd „Font” (või võite lihtsalt valida kirje „Normaalne tekst”). Rippmenüüs „Alamhulk” saate liikuda konkreetsete märkide alamhulkadeni. Tegelikult, kui sirvite saadaolevaid märke, saate jälgida alamhulga väärtuse muutumist. Praegu jätkake ja valige rippmenüüst „Alamhulk” „Ladina-1 täiendus”. Sealt leiate tõenäoliselt täpitähe, mida otsite.

Klõpsake otsitaval tähemärgil ja seejärel klõpsake nuppu "Lisa", et see oma dokumenti lisada. Pange siin olles tähele, et selles aknas on igasuguseid muid kasulikke sümboleid. Allpool oleval pildil näete autoriõiguse (©) ja registreeritud kaubamärgi (®) sümboleid.

Päris lihtne, eks? Aga mis siis, kui peate mõned sümbolid üsna sageli sisestama ja te ei soovi iga kord seda sümboliakent avada ja otsida? Noh, meil on teile paar trikki näidata.

Sisestage täpitähed klaviatuuri otseteedega

Wordil on palju toredaid kiirklahve ja rõhumärkidega otseteed pole erand. Võib-olla olete juba varem ekraanil „Veel sümboleid” märganud, et Word ütleb teile tegelikult, mis on selle märgi otseteeklahv.

Ja parim on see, et need otseteed järgivad teatud valemit, nii et te ei pea neid kõiki tingimata meelde jätma. Kasutate klahvi Ctrl või Shift koos aktsendiklahviga, millele järgneb kiire tähe vajutamine.

Näiteks märgi á saamiseks vajutage klahvikombinatsiooni Ctrl + ’(apostroof), vabastage need klahvid ja vajutage seejärel kiiresti klahvi A. Pange tähele, et kui soovite á asemel á-d, peate lubama suurtäheluku enne kiirklahvi abil, kuna klahvi Shift kasutamine muudaks otseteed.

Selles artiklis on loetlemiseks liiga palju, kuid alustamiseks on siin Office'i toe pakutavad mõned kiirklahvid.

SümbolKood
à, è, ì, ò, ùCtrl + `(Aktsentkalme), kiri
À, È, Ì, Ò, Ù
á, é, í, ó, úCtrl + ’(Apostroof), kiri
Á, É, Í, Ó, Ú
â, ê, î, ô, ûCtrl + Tõst + ^ (Caret), kiri
Â, Ê, Î, Ô, Û
ã, ñ, õCtrl + Tõst + ~ (Tilde), kiri
Ã, Ñ, Õ
ä, ë, ï, ö, üCtrl + Tõst +: (Käärsool), kiri
Ä, Ë, Ï, Ö, Ü

Sisestage täpitähed ASCII-koodidega

Ja mis oleks meil siis, kui me ei näitaks teile kõige geekiest viisi? Kui kavatsete kasutada palju täpitähti - eriti samu tähemärke ikka ja jälle -, võib olla väärt mõne ASCII-koodi õppimine.

Ameerika teabevahetuse standardkood (ASCII) on kodeerimissüsteem, mis pakub viisi teatud märkide esitamiseks vastava koodi abil. Me ei uuri ASCII-koodide täielikku loendit, kuna märke on sadu ja neid kõiki on võimatu õppida. Selle asemel tutvume põhitõdedega ja anname teile mõned lühikesed koodid, et hoolitseda nende võõrsõnade eest kiiresti diakriitikutega.

Selle triki kasutamiseks vajate numbriklahvi (kas peamise klaviatuuri osana või lisandmoodulina). Samuti peate veenduma, et olete NumLocki lubanud, vajutades numbriklahvi vasakus ülanurgas klahvi NumLock. Enamikul klaviatuuridel on märgutuli, mis annab teile teada, kui NumLock on lubatud.

ASCII-koodi sisestamiseks piisab, kui hoiate all Alt-klahvi, kirjutades numbriklahvile numbrikoodi. Näiteks hauakütiga väiketähe „a” kood on 133. Nii et hoiate all Alt, tippige 133 ja lasete Alt-klahvi lahti. Niipea kui te seda teete, ilmub tegelane - voilà!

Ilmselgelt oleks raske meelde jätta tonni ASCII-koode erinevate täpitähtedega, kuid kui neid regulaarselt kasutada, siis see lihtsustab kogu protsessi. Siin on mõned alustamiseks:

KoodSümbolKirjeldus
129üu-täht umlautiga
130éterava aktsendiga e-täht
131âtäht a ringikujulise aktsendiga
132ätäht a umlautiga
133àtäht a tõsise aktsendiga
134åtäht rõngaga
136êe-täht ümmarguse rõhuga
137ëe-täht umlautiga
138ètäht e koos tõsise aktsendiga
139ïtäht i umlautiga
140îtäht i koos ümmarguse rõhuga
141ìtäht i koos tõsise aktsendiga
142Ätäht A koos umlautiga
143Åtäht A rõngaga
144Éterava aktsendiga täht E
147ôtäht o koos ümmarguse rõhuga
148öo-täht umlautiga
149òtäht o koos tõsise aktsendiga
150ûu-täht ümmarguse rõhuga
151ùtõsise aktsendiga u-täht
152ÿtäht y diaereesiga
153Ötäht O umlautiga
154ÜU-täht umlautiga
160áterava aktsendiga täht a
161íterava aktsendiga i täht
162óterava aktsendiga o-täht
163úterava aktsendiga u-täht
164ñn-täht tildega

Automaatkorrigeerimise klaviatuurimärgid erimärkideks

Teatud tähekombinatsioonide sisestamisel saate rõhumärkide automaatseks sisestamiseks kasutada ka Wordi automaatkorrigeerimise funktsiooni. Kuigi see kõlab nagu kõige lihtsam meetod, on see omapärane ja praktikas mitte nii kasulik, kui see võib tunduda.

Valige aknas Sümbolid tagasi märk, mille jaoks soovite automaatkorrigeerimise funktsiooni seadistada. Klõpsake vasakus alanurgas nuppu „Automaatparandus”.

Tippige väljale „Asenda” märgid, mille soovite käivitada automaatkorrigeerimise asendamise. Kui olete lõpetanud, klõpsake nuppu Lisa ja seejärel nuppu OK.

Sel juhul ütleme Wordile, et kui sisestame tähe "a", millele järgneb aktsenthaud (") ja seejärel tühik, peaks Word asendama selle automaatselt tähega" a ", mille kohal on aktsendihaud.

Ja nüüd selle omapärasuse eest, mida me teile lubasime.

Sõna sisestamisel peate kõigepealt sisestama rõhumärgi. Teisisõnu, kui soovite kirjutada „Voilà”, peate kõigepealt sisestama +, seejärel minge tagasi ja sisestage selle taha „Viol”. Vastasel juhul jõuate Viola'ni - sest Word ei käivita automaatkorrektsiooni, kui päästikutähed on osa suuremast sõnast. Ja nagu võite ette kujutada, teeb see tõeliselt tüütuks, kui teil on ühes sõnas mitu täpitähti.

Ja tegelikult kirjutate endiselt peaaegu sama palju kui Wordi sisseehitatud klaviatuuri otseteede abil.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found