5 viisi Windowsi tarkvara käivitamiseks Macis

Macidel on edukas tarkvara ökosüsteem, kuid mõned programmid toetavad endiselt ainult Windowsi. Sõltumata sellest, kas soovite kasutada majandustarkvara või mängida Windowsi arvutimänge, on teie Macis Windowsi programmide käivitamiseks palju võimalusi.

Mõned neist meetoditest sarnanevad viisidega, kuidas saate Windowsi tarkvara Linuxi installida või Windowsi programme Chromebookis käitada. Siia kuuluvad kõik virtuaalsed masinad, topeltbuutimine, Wine'i ühilduvuskiht ja kaugtöölaua lahendused.

Virtuaalsed masinad

Windowsi rakenduste käivitamiseks Macis ilma taaskäivitamiseta soovitame kasutada virtuaalmasinaprogrammi, ideaalis Parallels või VMWare Fusion. Maksimaalse jõudluse saavutamiseks, mis on mängude jaoks eriti vajalik, soovitame Windowsi kahekordse käivitamise asemel kasutada Boot Camp'i.

Virtuaalmasin on üks parimaid viise Windowsi töölaua tarkvara käitamiseks. Need võimaldavad teil Windowsi ja muid operatsioonisüsteeme installida Maci töölaua aknasse. Windows arvab, et see töötab tõelises arvutis, kuid tegelikult töötab see teie Maci tarkvaras.

Samuti ei pea te oma Windowsi programmi kasutama virtuaalmasina aknas - paljud virtuaalmasina programmid võimaldavad teil Windowsi programmid virtuaalmasina aknast välja murda, et need saaksid teie Maci töölauale ilmuda. Kuid nad töötavad endiselt taustal virtuaalse masina sees.

Windowsi installimiseks virtuaalsesse masinasse vajate Windowsi litsentsi. Kui teil on juba tootevõti, saate Windowsi installikandjad tasuta alla laadida ja installida virtuaalmasina programmi.

SEOTUD:Kuidas sujuvalt Windowsi programme paralleelselt oma Macis käivitada

Maci jaoks mõeldud populaarsete virtuaalmasinaprogrammide hulka kuuluvad Parallels ja VMware Fusion. Kõik need on tasuline programm, nii et peate ostma nii Windowsi litsentsi kui ka valitud virtuaalmasina programmi koopia. Võite kasutada ka Maci jaoks täiesti tasuta ja avatud lähtekoodiga VirtualBoxi, kuid selle 3D-graafika tugi ja Maci operatsioonisüsteemi integreerimine pole nii head. Parallels ja VMWare Fusion pakuvad mõlemad tasuta prooviversioone, nii et võite proovida kõiki neid programme ja otsustada, milline on teie jaoks parim.

Märge: Me ei soovita sageli tasulist tarkvara, kuid Parallels Desktopi puhul kasutame seda tarkvara How-To Geek iga päev tarkvara testimiseks ja Windowsi käitamiseks. Integreerimine macOS-iga on hämmastavalt hästi tehtud ja kiirus puhub VirtualBoxi minema. Pikas perspektiivis on hind seda väärt.

Virtuaalmasinatel on üks suur miinus: 3D-graafika jõudlus pole hämmastav, seega pole see parim viis Windowsi mängude käitamiseks Macis. Jah, see võib töötada - eriti vanemate mängude puhul -, kuid isegi ideaalses olukorras ei saavutata parimat jõudlust. Paljud mängud, eriti uuemad, on mängimatud. Seal tuleb mängu järgmine variant.

Boot Camp

SEOTUD:Windowsi installimine Boot Campiga Maci

Apple'i Boot Camp võimaldab teil Maci koos MacOS-iga installida. Korraga saab töötada ainult üks operatsioonisüsteem, nii et peate MacOS-i ja Windowsi vahel vahetamiseks taaskäivitama Maci. Kui olete kunagi oma Windowsi arvutisse Linuxi topeltkäivitanud, on see just selline.

Windowsi installimine Maci reaalse operatsioonisüsteemina on parim idee, kui soovite mängida Windowsi mänge või kasutada nõudlikke rakendusi, mis vajavad kogu võimalikku jõudlust. Windowsi installimisel Maci saate kasutada Windowsi ja Windowsi rakendusi maksimaalse jõudlusega. Teie Mac töötab sama hästi kui Windowsi arvuti samade spetsifikatsioonidega.

Negatiivne külg on see, et te ei saa samaaegselt makOS-rakendusi ja Windowsi rakendusi käivitada. Kui soovite lihtsalt oma Maci rakenduste kõrval käivitada Windowsi töölauarakenduse, on virtuaalmasin tõenäoliselt ideaalne. Teisalt, kui soovite oma Macis uusimaid Windowsi mänge mängida, on Boot Camp ideaalne.

Nagu virtuaalmasinate puhul, vajate Windowsi installimiseks Maci Windowsi litsentsi.

Vein

SEOTUD:Kuidas käivitada Windowsi programme veiniga Macis

Vein pärineb Linuxist. See on ühilduvuskiht, mis võimaldab Windowsi rakendustel töötada teistes opsüsteemides. Sisuliselt üritatakse Wine'il kirjutada ümber Windowsi kood, millest rakendused sõltuvad, et neid saaks kasutada ka teistes opsüsteemides. See tähendab, et Vein pole kaugeltki täiuslik. See ei käivita kõiki Windowsi rakendusi ja paljudel neist on vigu. Wine AppDB võib anda teile ülevaate, milliseid rakendusi toetatakse, kuigi see keskendub Linuxi toele.

Sellest hoolimata on Wine üks viis proovida Windowsi rakendusi Macis käivitada. Kuna see ei nõua, et te tegelikult Windowsi kasutaksite, pole teil Wine'i kasutamiseks vaja Windowsi litsentsi. See on täiesti tasuta. Lihtsalt laadige alla MacOS-i jaoks Wine või WineBottler ja vaadake, kui hästi see teie rakenduse jaoks töötab.

CrossOver Mac

CodeWeaversi CrossOver Mac on tasuline rakendus, mis käivitab Macis Windowsi programme. Selle saavutamiseks kasutab see avatud lähtekoodiga Wine'i koodi, kuid CrossOver pakub kena graafilist liidest ja keskendub populaarsete programmide ametlikule toetamisele. Kui ametlikult toetatud programm ei tööta, võite ühendust võtta CodeWeaversiga ja oodata, et nad selle teie jaoks töötaksid. CodeWeavers panustab oma täiustused tagasi avatud lähtekoodiga Wine'i projekti, nii et CrossOver Maci eest tasumine aitab ka Wine'i projekti ennast.

CrossOver pakub tasuta prooviversiooni, mida soovite kõigepealt proovida. Enne ostmist saate vaadata ka nimekirja, millised programmid CrossOveris hästi töötavad. Kuigi CrossOver keskendub ühilduvusele, põhineb see ikkagi veinil ja ei tööta kõigega.

Enamik inimesi on virtuaalmasinaprogrammi ja Windowsi litsentsi kasutamisel tõenäoliselt kõige õnnelikumad. CrossOveri puhul pole teil vaja Windowsi virtuaalset masinat käitada, kuid kui käitate Windowsi virtuaalset masinat, saate käivitada peaaegu kõiki Windowsi programme vähem vigade tekkimise ohuga. Teoreetiliselt lubab CrossOver teil Windowsi arvutimänge Mac-is käivitada parema jõudlusega kui virtuaalmasinas, kuid võite kokku puutuda vigadega ja toetamata programmidega. Boot Camp võib selleks siiski parem lahendus olla.

Kaugtöölaud

SEOTUD:Kuidas pääseda Windowsi kaugtöölauale Interneti kaudu

Kui teil on juba Windowsi süsteem, võite oma Macis Windowsi tarkvara käitamise täielikult vahele jätta ja kasutada kaugtöölaua tarkvara Windowsi masinale juurdepääsemiseks oma Maci töölaualt. Windowsis töötava majandustarkvaraga organisatsioonid saavad hostida Windowsi servereid ja teha nende rakendused kättesaadavaks Macidele, Chromebookidele, Linuxi arvutitele, iPadidele, Androidi tahvelarvutitele ja muudele seadmetele. Kui olete lihtsalt kodukasutaja, kellel on ka Windowsi arvuti, saate selle Windowsi arvuti kaugjuurdepääsu jaoks konfigureerida ja ühendada sellega alati, kui vajate Windowsi rakendust. Pidage meeles, et see pole ideaalne visuaalselt intensiivsete rakenduste jaoks, nagu arvutimängud.

Kui olete Chrome'i kasutaja, saate Chrome'i kaugtöölaua abil isegi ühendada Windowsi arvutiga, kus töötab Chrome teie Macis töötavas Macis.

Kõik need trikid nõuavad ilmselt rohkem tööd kui lihtsalt Windowsi programmi installimine Windowsi arvutisse. Kui teil on Mac, peaksite võimaluse korral keskenduma Maci tarkvara kasutamisele. Windowsi programmid ei ole nii integreeritud ega toimi samuti.

Parima ühilduvuse saamiseks peate võib-olla oma Macile Windowsi litsentsi ostma, hoolimata sellest, kas kasutate virtuaalmasinat või installite Windowsi Boot Campi. Vein ja CrossOver on toredad ideed, kuid need pole ideaalsed.

Pildikrediit: Roman Soto Flickris


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found