4 lihtsat viisi võrgu või Interneti kaudu kaugprintimiseks

Kaugprintimine ei pea olema keeruline, olenemata sellest, kas soovite printida trepikojas trepikojas või poolel teel ümber maailma. Käsitleme mõningaid lihtsaid viise, kuidas saate printida ilma printeriga otse ühendamata.

Keskendume siin lihtsamatele võimalustele. Me ei hõlma Interneti-printimise protokolli (IPP) või JetDirecti seadistamist ja lubamist selle tulemüüri või Windowsi keerukate võrgukonfiguratsioonide kaudu, kuna need on IT-professionaalile kõige paremini sobivad võimalused.

Hankige traadita printer

Isegi kui prindite endiselt, pole teil vaja oma maja kõigi arvutitega eraldi printerit. Paljud uued printerid on võrguprinterid, mis saavad teie võrguga ühenduse luua WiFi kaudu. Pärast ühenduse loomist installite igasse arvutisse sobiva draiveritarkvara ja kõik arvutid saavad selle printeriga võrgu kaudu printida.

Erinevalt kohaliku printeri jagamisest Windowsiga ei pea te põhiarvutit sisse lülitama - seni, kuni printer on sisse lülitatud, saate printida otse sellele.

Need printerid võimaldavad teil printida neile ainult kohaliku võrgu kaudu, nii et kui soovite neile Interneti kaudu printida, vajate muid trikke.

Jagage printerit oma kohalikus võrgus

Windows hõlbustab printerite jagamist kohalikus võrgus olevate arvutite vahel. See on ideaalne, kui teil on kohalik printer, mis ühendub arvutiga USB kaudu. Kui olete printeri ühiskasutuse seadistanud, töötab printer peaaegu nagu võrguprinter. Niikaua kui arvuti, millega printer on ühendatud, on sisse lülitatud, saab sellega printida mis tahes muu võrgus olev volitatud arvuti.

Lihtsaim viis seda teha Windows 7 või Windows 8 puhul on kodurühma funktsioon. Ühendatud printerite jagamiseks seadistage lihtsalt kodurühm ja märkige suvand Printerid. Ühendage oma muud arvutid kodurühmaga ja nad näevad võrguprinterit nende saadaolevate printerite loendis, eeldades, et printerit jagav arvuti on võrgus.

Nagu tavaliste võrguprinterite puhul, töötab see ka ainult kohalikus võrgus. Võite printereid jagada arvutite vahel, mis ei kuulu samasse kodurühma, kuid lihtsam on lihtsalt kasutada kodurühma.

Juurdepääs kaugprinteritele Google'i pilvprintimisega

Google'i pilvprintimine on Google'i kaugprintimise lahendus. Paljud uued printerid sisaldavad Google'i pilvprintimise sisseehitatud tuge. Kui printer ei hõlma pilvprintimise tuge, saate selle teha kättesaadavaks Google'i pilvprintimise kaudu, seadistades Google Chrome'is Google'i pilvprintimise.

Kui printer on konfigureeritud töötama Google'i pilvprintimisega, seostatakse see teie Google'i kontoga. Seejärel saate printerile kaugjuurdepääsu oma Google'i konto mandaadiga. Võite üht oma printerit jagada ka teise Google'i kontoga, et saaksite lubada teistel inimestel teie arvutisse kaugprintida nii lihtsalt, nagu jagaksite nendega faili Google Drive'i kaudu.

Kuni viimase ajani on Google'i pilvprintimine olnud natuke uudne. Google Chrome sisaldab pilvprintimise tuge ja saate pilvprintimisega printerite kaugprintimiseks kasutada iOS-i ja Androidi pilvprintimise rakendusi. Kuid Google käivitas hiljuti Windowsi töölauale mõeldud Google'i pilvprinteri teenuse. Installige see ja Google'i pilvprintimine on saadaval standardses printimisdialoogis, nii et saate pilvprintimise printeritesse printida eemalt Microsoft Office'ist või mõnest muust töölauarakendusest.

Interneti kaudu printimiseks pakub Google'i pilvprint keskmistele kasutajatele kõige viimistletud ja hõlpsamat seadistamiskogemust.

Kasutage VPN-i, et pääseda juurde kaugvõrkude printeritele

Kui soovite kohalikust võrgust eemal olles juurde pääseda tavalistele võrguprinteritele või Windowsi võrgu kaudu jagatud printeritele, võite kasutada virtuaalset privaatvõrku või VPN-i. Looge ühendus VPN-iga ja teie arvuti loob turvalise tunneli kaugvõrgu VPN-serverisse. Kogu teie liiklus saadetakse üle selle tunneli, nii et teie arvuti käitub nii, nagu oleks see ühendatud kaugvõrguga. See tähendab, et kohalikult jagatud printeritele ja muudele võrguressurssidele, näiteks Windowsi failijagamistele, on juurdepääs.

Kui teie arvuti on VPN-iga ühendatud, on printer saadaval ja saate sellele printida just nagu oleksite samas kohalikus võrgus. Paljud ärivõrgud seadistavad VPN-id, nii et nende töötajad saavad ärivõrguga kaugühenduse luua, nii et võite juba oma olemasoleva VPN-ühendusega seda teha.

Oma VPN-i seadistamine on keerulisem kui Google'i pilvprintimise kasutamine, kuid seda saab teha. Windows sisaldab VPN-serveri seadistamiseks varjatud tuge. Oma VPN-serveri majutamine pole turvalisuse jaoks ideaalne - lihtsam on lihtsalt kasutada Google'i pilvprintimist, kui te ei soovi turvalisuse pärast nii palju muretseda.

Eemalt printimiseks on palju erinevaid võimalusi. Näiteks võivad mõned võrguprinterid osata e-posti aadressil dokumente vastu võtta ja printida automaatselt kõik sellele aadressile saabuvad dokumendid. Mõni võib juhtmeta printimistööde vastuvõtmiseks töötada Bluetoothi ​​või Apple'i AirPrintiga.

Pildikrediit: Jemimus Flickris