Mis on macOS-i uusim versioon?

Uusim macOS-i versioon on macOS 11.0 Big Sur, mille Apple andis välja 12. novembril 2020. Apple avaldab uue peamise versiooni umbes kord aastas. Need täiendused on tasuta ja saadaval Mac App Store'is.

Uusim versioon on macOS Big Sur

Apple'i uusim Maci operatsioonisüsteem on macOS 11.0, tuntud ka kui macOS Big Sur. See on Maci operatsioonisüsteemi kuueteistkümnes suurim väljaanne.

macOS 11.0 Big Sur loobub mõnest MacOS-ist, mis käitas macOS 10.15 Catalina. Siit saate teada, kas teie Mac suudab käitada Big Suri.

Big Sur pakub lihtsustatud tööriistaribade, nuppude ja menüüdega ümberkujundust. See näeb palju rohkem välja nagu Apple'i iOS ja iPad. Siin tutvustati teisi Apple'i mobiilsete operatsioonisüsteemide funktsioone, sealhulgas sageli kasutatavate toimingute otseteedega juhtimiskeskus. Kapoti all on see siiski sama võimas macOS-i operatsioonisüsteem, millega olete harjunud.

SEOTUD:MacOS 11.0 Big Sur'i uudised, saadaval nüüd

Kuidas kontrollida, kas teil on uusim versioon

Installitud macOS-i versiooni nägemiseks klõpsake ekraani vasakus ülanurgas Apple'i menüüikooni ja valige käsk "About This Mac".

Teie Maci operatsioonisüsteemi nimi ja versiooninumber kuvatakse akna Teave selle Maci vahekaardil „Ülevaade”. Kui näete „macOS Big Sur” ja versiooni „11.0”, on teil Big Sur. Niikaua kui see algab tähega “11.”, on teil installitud Big Sur.

Alloleval ekraanipildil on meil installitud macOS Mojave versioon 10.14. Näiteks kui see ütleb, et teil on installitud macOS Mojave versioon „10.14.1”, tähendab see, et teil on Mojave installitud värskendusega „.1”. Need väiksemad värskendused sisaldavad turvapaiku ja muid parandusi. Need kuvatakse paanil Tarkvaravärskendused värskendustena.

SEOTUD:Kuidas kontrollida, millist macOS-i versiooni kasutate

Kuidas värskendada uusimale versioonile

Kui teil pole veel MacOS Big Suri installitud, saate seda Mac App Store'ist hõlpsasti värskendada. Võite kas avada App Store'i ja otsida üles Big Suri või klõpsata järgmisel lingil, et avada Big Suri leht Mac App Store'is.

Big Sur'i allalaadimiseks ja Maci installimiseks klõpsake MacOS Big Sur lehel nuppu "Laadi alla" või "Hangi". Operatsioonisüsteemi maht on üle 12,6 GB GB, seega võib see veidi aega võtta. Installer avaneb automaatselt pärast allalaadimise lõppu. Klõpsake seda, et Big Sur oma Maci installida.

Märge: Enne operatsioonisüsteemi värskendamist soovitame tungivalt varundada oma Mac Time Machineiga (või kuidas te varundate). Uuendus peaks kõik oma kohale jätma, kuid alati on parem igaks juhuks seda turvaliselt mängida.

Apple toetab ainult turbevärskendustega kolme viimast macOS-i versiooni, seega peate värskendama regulaarselt, et tagada uusimate turvapaikade olemasolu.

SEOTUD:Milliseid macOS-i versioone turvavärskendused toetavad?


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found