Kuidas kasutada Google'i ARC-keevitajat Androidi rakenduste käitamiseks Chrome'is

Google andis hiljuti välja Chrome'i rakenduse ARC Welder, mis võimaldab teil käitada Androidi rakendusi, kui kasutate Chrome OS-i või kasutate Chrome'i veebibrauserit.

Chrome'i ARC või App Runtime on beetaversioonis ja seega peaksite ootama vigu. Samuti ei saa te lihtsalt Google Play poest rakendusi installida. Teil on vaja Androidi rakenduspaketti või APK-d või Android-rakendust, mis on salvestatud ZIP-faili.

APK-failide käitamiseks peate need kõigepealt alla laadima ühest suvalisest arvust Internetis asuvatest hoidlatest. Pärast allalaadimist saate need laadida ARC-keevitajasse ja kui (suur "KUI") see töötab, proovige seda.

Pole mingit garantiid, et kõik proovitud rakendused (või ükski neist) töötavad või on kasutatavad, kuid arendajatele, kes soovivad luua Androidi rakendusi, mis töötavad ka Chrome OS-is ja Chrome'i brauseris, on see testimiseks kasulik.

Meie kõigi jaoks on lihtsalt lõbus mängida ja vaadata, kuidas see töötab.

ARC-keevitaja installimine oma süsteemi

ARC Welder leiate Chrome'i veebipoest. Alustamiseks klõpsake nuppu "Install".

ARC-keevitaja Chrome'i rakendustesse installimiseks klõpsake nuppu „Lisa”.

Kui rakendus Arc Welder on lisatud, peate leidma mõned APK-d, mida käivitada. Seal on palju kohti, kust saate APK-faile alla laadida. Proovige koos APK-ga otsida konkreetseid rakendusi.

Kui olete mõne leidnud, avage Chrome, oma Chrome'i rakendused ja käivitage seejärel ARC Welder.

Esmakordsel käivitamisel peate valima kataloogi, kuhu APK saab kirjutada. Klõpsake nuppu „Vali“ ja valige kas olemasolev asukoht või looge uus asukoht.

Järgmisena on aeg laadida oma esimene APK. Alustamiseks klõpsake nuppu „Lisa oma APK”.

Liikuge kausta, kuhu APK-failid salvestasite, ja valige üks. Nüüd kuvatakse teile üsna palju võimalusi, näiteks kuidas soovite orientatsiooni, kõik metaandmed, mida soovite lisada, jne.

Ärge muretsege, kui te ei soovi sellega midagi segamini ajada, lihtsalt jätke kõik vaikeseadetele ja klõpsake käsul „Käivita rakendus”.

Võimalus on üsna hea, et paljud APK-d, mida proovite laadida, ei tööta. Proovisime laadida Facebooki ja Google Playd, kuid mõlemad tundusid rippuvat. Andsime Flappy Birdsile vana aja huvides lasu, kuid see kukkus kokku.

Twitter toimis aga nagu ka Instagram ja mõned teised.

Kui laadite Androidi rakenduse Chrome'i, saab seda sealt otse Chrome'i rakendusena laadida. ARC-keevitaja kaudu pole seda vaja laadida.

Korraga saate testida aga ainult ühte Androidi rakendust. Järgmisel korral, kui laadite APC ARC Welderist, eemaldab see eelmise rakenduse.

Sellest hoolimata on huvitav, et saate Androidi rakendusi laadida mitte ainult Chrome OS-i, mis tundub loomulikum sobivus, vaid ka Windowsi, OS X-i või mõnes muus süsteemis, kus on Chrome'i brauser.

Isegi kui Macidel on üsna suur rakenduste pood, pole see liiga ulatuslik ning Windowsi poe rakenduste platvorm on aneemiline ja altid kasutamisele. Seega võib osutuda kasulikuks rohkem Androidi rakendusi, mis töötavad ka Chrome'is. Praegu pole neid eriti palju, seega peame nägema, kuhu rakenduse arendajad selle viivad.

Kui soovite kommentaari või küsimust esitada, jätke oma tagasiside meie arutelufoorumisse.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found