Riistvara kiirenduse Chrome'is sisse- ja väljalülitamine

Google Chrome on varustatud riistvarakiirendusega - funktsiooniga, mis kasutab teie arvuti GPU-d ära, et kiirendada protsesse ja tasuta olulist protsessori aega. Mõnikord võivad draiverite vastuolud põhjustada selle funktsiooni valet käitumist ja selle keelamine võib säästa paar peavalu.

Mis on riistvara kiirendus?

Riistvarakiirendus tähendab seda, kui programm kasutab arvuti riistvara tuge, et täita mõningaid funktsioone tõhusamalt kui tarkvaras. Riistvara oli loodud selleks, et täita mõningaid funktsioone kiiremini kui ainult protsessoriga töötav tarkvara.

Chrome'is kasutab riistvarakiirendus teie arvuti graafikaprotsessorit (GPU) graafikamahukate ülesannete lahendamiseks, näiteks videote, mängude mängimiseks või muuks, mis nõuab kiiremaid matemaatilisi arvutusi. Konkreetsete ülesannete edastamine annab teie protsessorile võimaluse töötada väsimatult kõige muuga, samal ajal kui GPU tegeleb protsessidega, mille käivitamiseks see oli mõeldud.

Ehkki see kõlab enamikul juhtudel suurepäraselt, võib mõnikord riistvarakiirendus põhjustada Chrome'i viivituse, külmumise või krahhi - see võib isegi põhjustada teie sülearvuti aku palju kiirema tühjenemise. Kuna kõigi arvuti on veidi erinev, võib probleem peituda sellega seotud GPU-s või draiveris. Kui kahtlustate, et selles on süüdi riistvarakiirendus, on parim asi see keelata ja vaadata, kas see probleemi lahendab.

Riistvara kiirenduse sisse- või väljalülitamine

Vaikimisi on Chrome'is riistvarakiirendus lubatud, seega vaatame kõigepealt selle keelamise.

Käivitage Chrome, klõpsake menüüikooni ja seejärel valikul „Seaded”. Teise võimalusena võite tippidakroom: // seaded / omnikastikesse, et sinna otse minna.

Kerige vahekaardil Seaded allapoole ja klõpsake nuppu „Täpsem”.

Kerige jaotiseni Süsteem ja leidke seade „Kasuta riistvarakiirendust, kui see on saadaval”. Lülitage lüliti asendisse „Väljas” ja seejärel klõpsake muudatuste rakendamiseks nuppu „Käivita uuesti”.

Hoiatus:Salvestage kindlasti kõik, millega töötate. Chrome avab uuesti enne taaskäivitamist avatud vahelehed, kuid ei salvesta nendes sisalduvaid andmeid.

Kui soovite pigem oodata Chrome'i taaskäivitamist ja lõpetada kõik, millega töötate, sulgege lihtsalt vahekaart. Chrome rakendab muudatuse järgmisel korral, kui selle sulgete ja uuesti avate.

Selle täieliku keelamise kinnitamiseks tippige kroom: // gpu / omnikastikesse ja vajuta Enter. Kui riistvarakiirendus on keelatud, loetakse enamuses jaotises „Graafikafunktsioonide olek” üksusi „Ainult tarkvara, riistvarakiirendus keelatud”.

Kui soovite riistvara kiirendust lubada või uuesti lubada, pöörduge tagasichrome: // seaded ja lülitage seade „Kasuta riistvarakiirendust” asendisse „Sees”. Seejärel klõpsake muudatuse rakendamiseks käsku „Taaskäivita”.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found