Mis on „Windows Shelli kogemuste hosti” ja miks see töötab minu arvutis?

Kui olete oma tegumihalduri aknas kunagi märganud protsessi nimega „Windows Shelli kasutuskogemuse host“, võib teil tekkida üürike uudishimu ja siis jätkata oma äri. See on see protsess ja miks see võib aeg-ajalt mõne inimese protsessorit ja mälu ära süüa.

SEOTUD:Mis see protsess on ja miks see minu arvutis töötab?

See artikkel on osa meie käimasolevast seeriast, mis selgitab erinevaid tegumihalduris leiduvaid protsesse, nagu käitusaja maakler, svchost.exe, dwm.exe, ctfmon.exe, rundll32.exe, Adobe_Updater.exe ja paljusid teisi. Kas te ei tea, mis need teenused on? Parem hakka lugema!

Mis on Windows Shelli kasutuskogemuse hostiprotsess?

„Windows Shelli kogemuste hosti” on Windowsi ametlik osa. Ta vastutab universaalsete rakenduste kuvamise eest aknalises liideses. Samuti tegeleb see mitme liidese graafilise elemendiga, nagu menüü Start ja tegumiriba läbipaistvus ning uued visuaalid teie teavitusala lendude jaoks - kell, kalender ja nii edasi. See kontrollib isegi töölaua tausta käitumise teatud elemente, näiteks tausta muutmist, kui olete selle slaidiseansiks seadnud.

Kui Windows 10 esmakordselt tarniti, tekkis paljudel inimestel probleeme sellega, et protsessori ja mälukasutusega muutus Windows Shelli kogemuste host natuke metsikuks. Kuigi kogetud probleemide arv on langenud - tõenäoliselt tänu sellele tehtud värskendustele - teatavad mõned inimesed neist probleemidest endiselt.

Olgu, miks see nii palju protsessorit ja mälu kasutab?

Tavalistes toimingutes ei kuluta „Windows Shelli kogemuste hosti” ühtegi teie protsessorit. Graafiliste elementide muutmisel võib see aeg-ajalt tõusta kuni mõne protsendipunktini, kuid lepib siis tagasi nullini. Protsess hõlbustab tavaliselt umbes 100–200 MB mälukasutust. Samuti näete, et aeg-ajalt tõuseb, kuid asuge kohe tagasi. Kui näete, et protsess kulutab regulaarselt rohkem protsessorit või mälu - mõned inimesed näevad näiteks järjepidevat 25–30% protsessorit või mitusada MB mälu -, on teil probleem lahendada.

Niisiis, kuidas te oma probleemi lahendate? Alustuseks veendume, et teie arvutit ja universaalseid rakendusi värskendataks ning seejärel läbiksid mõned muud probleemi võimalikud põhjused.

Uuendage oma arvutit ja universaalseid rakendusi

SEOTUD:Kuidas oma Windowsi arvutit ja rakendusi ajakohastada

Alustuseks veenduge, et Windows oleks värskendatud. Võimalik, et teid ootab juba parandus. Järgmisena peaksite veenduma, et kõik teie universaalsed rakendused on ajakohased. Avage Windowsi pood, klõpsake otsinguriba kõrval oma kasutajaikooni ja valige seejärel „Allalaadimised ja värskendused”.

Klõpsake aknas „Allalaadimised ja värskendused“ nuppu „Kontrolli värskendusi“ ja kui värskendused on saadaval, klõpsake nuppu „Värskenda kõiki“.

Pärast värskendamist andke sellele veidi aega ja vaadake, kas probleem on lahendatud. Kui ei, siis proovige jätkata „Windows Shelli kogemuste hosti“ probleemide levinumate võimalike põhjustega.

Kontrollige neid levinumaid võimalikke põhjuseid

Kui teil on pärast kõige värskendamist endiselt probleeme, peate järgima mõnda levinumat võimalikku põhjust. Proovige neid ükshaaval ja vaadake, kas teie probleem on lahendatud. Kui ei, siis tühistage muudatused ja liikuge järgmisele.

Tundub, et selle probleemi kõige levinum põhjus on Windowsi slaidiseansi tausta kasutamine. Loomulikult ei juhtu seda kõigiga, kuid kui see juhtub, näete iga kord, kui taust muutub, tarbitud paarsada täiendavat MB mälu, mis pärast muudatust ei vabane. Samuti võite näha protsessori kasutamise kasvu umbes 25% -ni ja mitte leppida tagasi. Selle võimaliku põhjuse testimiseks minge jaotisse Seaded> Isikupärastamine> Taust ja muutke oma taust ühevärviliseks. Kui see teie probleemi lahendab, võite katsetada ka ühe pildi taustaga. Võite proovida slaidiseanssi käitada ka mõne muu rakendusega, näiteks John's Background Switcher (tasuta) või DisplayFusion (tapeedihaldusega seotud funktsioonid on saadaval tasuta versioonis).

Järgmine potentsiaalne põhjus on lasta Windowsil teie tausta põhjal automaatselt aktsentvärv valida. Selle testimiseks minge jaotisse Seaded> Isikupärastamine> Värvid ja lülitage välja valik „Valige automaatselt taustalt aktsendivärv”. Andke sellele veidi aega ja vaadake, kas probleem on lahendatud. Kui ei, lubage see seade uuesti ja liikuge järgmise võimaliku põhjuse juurde.

Järgmine on menüü Start, tegumiriba ja tegevuskeskuse läbipaistvusefekt. Seadistus on samal ekraanil kui viimane seadete> Isikupärastamine> Värvid alt. Lülitage lihtsalt valik „Tee algus, tegumiriba ja tegevuskeskus läbipaistvaks”.

Kas ma saan Windows Shelli kasutuskeskkonna hosti keelata?

Ei, te ei saa funktsiooni „Windows Shelli kogemuste hosti” keelata ja te ei tohiks seda ikkagi teha. See on oluline osa visuaalide kuvamisest, mida näete Windows 10-s. Võite ajutiselt ülesande lõpetada, et näha, kas see teie probleemi lahendab. Lihtsalt paremklõpsake sellel tegumihalduris ja valige käsk „Lõpeta ülesanne”. Windows taaskäivitab ülesande mõne sekundi pärast automaatselt.

Kas see protsess võib olla viirus?

SEOTUD:Mis on parim viirusetõrje Windows 10 jaoks? (Kas Windows Defender on piisavalt hea?)

Windows Shelli kogemuste host ise on Windowsi ametlik komponent ja tõenäoliselt mitte viirus. Kuigi me pole näinud teateid selle protsessi kaaperdavate viiruste kohta, on alati võimalik, et näeme neid ka tulevikus. Kui kahtlustate mis tahes vormis pahavara, otsige oma eelistatud viiruseskanneri abil viiruseid. Parem karta kui kahetseda!


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found