Kahe (või enama) Windowsi versiooni topeltkäivitamine

Arvutitel on tavaliselt installitud üks operatsioonisüsteem, kuid saate mitut operatsioonisüsteemi käivitada kahekordselt. Teil võib olla kaks (või enam) Windowsi versiooni kõrvuti installitud samasse arvutisse ja valida nende vahel alglaadimisel.

Tavaliselt peaksite uuema operatsioonisüsteemi installima viimasena. Näiteks kui soovite Windows 7 ja 10 topeltkäivitada, installige Windows 7 ja seejärel installige Windows 10 sekundiks. Kuid see ei pruugi alati vajalik olla - Windows 7 installimine pärast Windows 8 või 8.1 näib toimivat.

Põhitõed

Kahekordse alglaadimise süsteemi loomise protsess on sarnane, hoolimata sellest, millise operatsioonisüsteemiga te topeltkäivitate. Peate tegema järgmist.

  • Installige Windowsi esimene versioon: Kui teie arvutisse on juba installitud üks Windowsi süsteem, on see kõik korras. Kui ei, installige Windows tavaliselt. Võib-olla soovite kasutada kohandatud jaotussätteid ja jätta kõvakettale vaba ruumi Windowsi teise versiooni jaoks.
  • Tee ruumi Windowsi teisele versioonile: Windowsi järgmise versiooni jaoks vajate vaba kõvakettaruumi. Kui teil on installitud Windows, saate sektsiooni suurust muuta. Samuti võite oma arvutisse sisestada teise kõvaketta (kui see on lauaarvuti) ja installida Windowsi teise versiooni sellele kõvakettale.
  • Installige Windowsi teine ​​versioon: Järgmisena installite Windowsi teise versiooni. Veenduge, et valisite suvandi „Kohandatud install”, mitte „Uuenda”. Installige see Windowsi eelmise versiooni kõrvale, samale kettale erinevasse sektsiooni või teisele füüsilisele kettale.

Seejärel saate valida, millise Windowsi koopia soovite alglaadimisel käivitada, ja pääsete juurde failidele mõlemast Windowsi versioonist.

SEOTUD:Dual Booting Explained: Kuidas teil võib olla arvutis mitu opsüsteemi

Installige Windowsi esimene versioon, kui see pole veel installitud

Installige Windowsi esimene versioon arvutisse, eeldades, et see pole veel installitud. Kui teie arvutis on juba Windows installitud, on see kõik korras. Kui installite Windowsi värskelt, soovite installiviisardi läbimisel valida suvandi „Kohandatud install” ja luua Windowsi jaoks väiksema sektsiooni. Jätke piisavalt ruumi Windowsi teise versiooni jaoks. See tähendab, et te ei pea hiljem partitsioonide suurust muutma.

Kahanda oma Windowsi sektsiooni

Nüüd peate Windowsi teisele eksemplarile ruumi tegemiseks kahandama oma olemasolevat Windowsi sektsiooni. Kui teil on juba piisavalt vaba ruumi või installite Windowsi teise eksemplari täielikult teisele kõvakettale ja sellel on vaba ruumi, võite selle vahele jätta.

Põhimõtteliselt hõlmab see arvutis olemasoleva Windowsi süsteemi käivitamist ja kettahalduse tööriista avamist. (Tehke seda, vajutades Windows Key + R, tippides dialoogiboksis Run käsk diskmgmt.msc ja vajutades sisestusklahvi Enter.) Paremklõpsake Windowsi sektsioonil ja valige suvand "Helitugevuse kahandamine". Kahanda seda, et oleks piisavalt ruumi teise Windowsi süsteemi jaoks.

SEOTUD:Kuidas seadistada BitLockeri krüptimist Windowsis

Kui kasutate oma Windowsi süsteemis BitLockeri krüpteerimist, peate kõigepealt avama BitLockeri juhtpaneeli ja klõpsama selle partitsiooni kõrval, mille suurust soovite muuta, lingil „Kaitse peatamine”. See keelab BitLockeri krüptimise kuni järgmise taaskäivitamiseni ja saate partitsiooni suurust muuta. Vastasel juhul ei saa te partitsiooni suurust muuta.

Installige Windowsi teine ​​versioon

SEOTUD:Kust alla laadida Windows 10, 8.1 ja 7 ISO-d seaduslikult

Järgmisena sisestage installitava meediumi Windowsi teise versiooni juurde, mille soovite installida, ja taaskäivitage arvuti. Käivitage see ja külastage installerit tavaliselt. Kui näete suvandeid „Uuenda” või „Kohandatud install”, valige kindlasti „Kohandatud” - kui valite Uuenda, installitakse Windowsi teine ​​versioon teie Windowsi esimese versiooni kohale.

Valige jaotamata ruum ja looge sellele uus sektsioon. Käskige Windowsil ennast sellesse uude sektsiooni installida. Lihtsalt ärge valige sektsiooni, mis sisaldab teie süsteemi praegu installitud Windowsi versiooni, kuna kahte Windowsi versiooni ei saa samale sektsioonile installida.

Windows installitakse tavapäraselt, kuid see installitakse koos teie arvutis oleva Windowsi praeguse versiooniga. Kõik Windowsi versioonid asuvad eraldi sektsioonis.

Operatsioonisüsteemi valimine ja alglaadimisseadete muutmine

Kui installimine on lõppenud, näete iga kord, kui arvuti käivitate, alglaadimismenüü. Selles menüüs saate valida Windowsi versiooni, mille soovite käivitada.

Sõltuvalt sellest, milliseid Windowsi versioone kasutate, näib ekraan teistsugune. Windows 8 ja Windowsi uuemates versioonides on see sinine ekraan, millel on paanid pealkirjaga „Valige operatsioonisüsteem”. Windows 7-s on see must ekraan, millel on operatsioonisüsteemide loend ja pealkiri „Windows Boot Manager”.

Mõlemal juhul saate alglaadimenüü seadeid kohandada Windowsi enda sees. Avage juhtpaneel, klõpsake suvandit Süsteem ja turvalisus, klõpsake süsteemi ikooni ja klõpsake akna vasakus servas suvandit Süsteemi täpsemad sätted. Valige vahekaart Täpsem ja klõpsake nuppu Sätted jaotises Käivitus ja taastamine. Saate valida vaikimisi operatsioonisüsteemi, mis käivitub automaatselt, ja valida, kui kaua teil seda käivitub.

Kui soovite installida rohkem operatsioonisüsteeme, installige lihtsalt täiendavad operatsioonisüsteemid omaette partitsioonidele.

Pildikrediit: Mack Male Flickris


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found