Mobiilse andmeside väljalülitamine iPhone'is või iPadis

Kui kasutate iPhone'i või iPadi (Wi-Fi + Cellular) liikvel olles, toetute Interneti-ühenduse loomisel tõenäoliselt mobiilsideandmetele kodust või kontorist eemal olles. Mobiilse andmeside kiiret sisse- või väljalülitamist on lihtne, et oma mobiiliarvele vigu otsida või raha kokku hoida. Nii toimige järgmiselt.

Mis on mobiilne andmeside?

Mobiilne andmeside on termin, mis tähendab Interneti-ühenduse loomist mobiiltelefonivõrgu kaudu. See tähendab, et saate Internetti juurde pääseda liikvel olles, WiFi-ühendus eemal. Kõik iPhone'i mudelid toetavad mobiilset andmesidet ja teatud iPadi mudelid, millel on silt "Wi-Fi + Cellular", toetavad ka seda.

Miks lülitada mobiilne andmeside välja?

Mobiilse andmeside olemasolu on peaaegu alati hea, kuid võib juhtuda, et soovite selle ajutiselt välja lülitada.

Üks põhjus mobiilse andmeside keelamiseks on see, et paljud mobiiltelefonipaketid küsivad mobiilandmetele juurdepääsu eest lisatasu ja paljud mõõdavad, kui palju andmeid te kasutate. Arve pealt raha säästmiseks võite mobiilsidevõrgu andmed välja lülitada, et te ei koguneks lisatasusid. (Samuti saate konfigureerida, millised rakendused saavad mobiilset andmesidet kasutada, ja jälgida, kui palju andmeid kasutate.)

Kui sageli kasutatav WiFi-signaal on teatud asukohas halb, võib teie telefon Interneti-ühenduse saamiseks automaatselt üle minna mobiilsideandmetele ja te ei pruugi seda märgata, mis toob kaasa palju suurema telefoniarve kui eeldasite.

Samal põhjusel peavad mõned inimesed WiFi-ühenduse tõrkeotsinguks mobiilsidevõrgu välja lülitama. Kui mobiilne andmeside on välja lülitatud, saate mõõta Wi-Fi kiirust ja ühenduvust täpselt, teades kindlasti, et seade saab kõik oma andmed WiFi-st, mitte mobiilsidevõrgust.

Lubage või keelake mobiilandmed juhtimiskeskuse abil

Kiireim viis mobiilse andmeside sisse- või väljalülitamiseks on juhtimiskeskus.

Juhtimiskeskus on otseteede kogu üldkasutatavate ülesannete jaoks, näiteks ekraani heleduse, helitugevuse, lugude taasesituse ja muu reguleerimine. See on ka viis funktsioonide kiireks käivitamiseks, näiteks taskulambi sisselülitamine või foto tegemine.

Esiteks käivitage juhtimiskeskus. Nii toimige järgmiselt.

  • iPhone X või uuem / iPad, milles töötab iOS 12 või uuem versioon: Pühkige ekraani paremast ülanurgast alla.
  • iPhone 8 või vanem / iPad, milles töötab iOS 11 või vanem versioon: Pühkige ekraani alt üles. (Juhtimiskeskus ilmus esmakordselt iOS-is 7.)

Kui olete seda teinud, kuvatakse juhtimiskeskus. Leidke ümmargune ikoon, mis näeb välja nagu antenn, mille ümber on raadiolained. See on mobiilse andmeside ikoon.

  • Kui mobiilse andmeside ikoon on roheline, tähendab see, et mobiilne andmeside on sisse lülitatud.
  • Kui mobiilse andmeside ikoon on hall, tähendab see, et mobiilne andmeside on välja lülitatud.

Mobiilse andmeside sisse- või väljalülitamiseks puudutage ikooni, olenevalt sellest, kuidas soovite.

Kui mobiilne andmeside on välja lülitatud, peab teie iPhone või iPad Interneti-ühenduse loomiseks kasutama WiFi-d.

Mobiilandmete väljalülitamiseks juhtimiskeskusest saate ka lennurežiimi (ümmargune ikoon, kus lennuk sees). Pange tähele, et lennukirežiim keelab samaaegselt ka Wi-Fi, ehkki pärast lennukirežiimi lubamist saate WiFi uuesti sisse lülitada.

SEOTUD:Juhtimiskeskuse kasutamine oma iPhone'is või iPadis

Mobiilse andmeside lubamine või keelamine rakenduse Seaded abil

Teine võimalus mobiilse andmeside sisse- või väljalülitamiseks on Apple'i rakenduse Seaded kasutamine, mille leiate tavaliselt oma avaekraanilt. Käivitage see, puudutades halli hammasrattaikooni.

Kui olete jaotises Seaded, leidke valik „Mobiil” ja puudutage seda.

Menüüs Cellular leidke ülaosas lüliti Cellular Data. Puudutage lülitit selle sisse- või väljalülitamiseks. Kui mobiilne andmeside on lubatud, libiseb lüliti paremale ja tundub roheline.

Siit saate ka rändlusandmeid juhtida. Nende seadete leidmiseks puudutage valikut „Mobiilsidevõrgu valikud”. Näiteks võite rahvusvahelise reisimise ajal mobiilse andmeside rändluse keelata, et kaitsta end lisatasude eest, olenevalt mobiilsidepaketist.

Kui lülitasite mobiilsidevõrgu välja, siis pidage meeles, et WiFi-st välja lülitamisel lülitage see uuesti sisse (korrates ülaltoodud samme). Vastasel juhul ei pruugi mõned Interneti-ühendusega rakendused, nagu Messages ja Mail, oodatud viisil töötada.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found