Mida teha, kui unustate oma WiFi-parooli

Võimalik, et olete valinud WiFi-parooli valesti, kuid teie sülearvuti mäletab seda tõenäoliselt, kui olete varem ühenduse loonud. Kui ei, siis võite alati parooli haarata oma ruuterilt või lähtestada Wi-Fi parooli ja määrata uue.

Need nipid võimaldavad teil parooli taastada mis tahes võrgus, kuhu sülearvuti saab ühenduda. Seejärel saate hõlpsasti teistesse seadmetesse nendesse võrkudesse sisse logida või parooli oma sõpradega jagada. Juhul, kui teie sülearvuti pole ühendatud - või kui teil seda pole -, näitame teile ka seda, kuidas ruuteri administraatori liideses parooli leida või lähtestada.

Parooli taastamine sülearvutist

Kui olete varem võrguga ühenduse loonud, on lihtsaim viis selleks parooli haarata arvutiga, mis on sellega praegu ühendatud. Nii Windowsi kui ka Mac-arvutite abil saate hõlpsalt oma salvestatud WiFi-paroole näha. Teistest seadmetest ei leia salvestatud WiFi-paroole lihtsalt. Androidis toimingu tegemiseks on vaja juurjuurdepääsu ning iPhone'is või iPadis on vaja jailbreakimist. Kuid kui kasutate iCloud Keychaini sünkroonimist, võivad iOS-i seadme WiFi-paroolid sünkroonida teie Maciga, kus saate neile juurde pääseda.

SEOTUD:Kuidas vaadata unustatud traadita võrgu parooli Windowsis

Salvestatud Wi-Fi parooli vaatamiseks Windowsis avage juhtpaneelil traadita võrkude loend - saate seda kiiresti teha, vajutades Windows Key + R, tippides kasti ncpa.cpl ja vajutades Enter. Paremklõpsake salvestatud WiFi-võrku, valige olek ja klõpsake nuppu „Traadita ühenduse atribuudid”. Klõpsake salvestatud WiFi parooli kuvamiseks vahekaardil Turvalisus ja märkige ruut „Kuva tähemärgid”. Selle teabe vaatamiseks peab teil olema arvutis administraatori juurdepääs.

Pange tähele, et see töötab ainult siis, kui teie Windowsi sülearvuti on praegu kõnealuse WiFi-võrguga ühendatud. Ja see peab olema aktiivselt ühendatud - mitte ainult, et võrk oleks varasemate ühenduste loendis. Kui sülearvuti pole ühendatud, ei näe te aknas „Wi-Fi olek” üldse nuppu „Traadita ühenduse atribuudid”.

SEOTUD:Kuidas unustatud Wi-Fi parooli OS X-is taastada

Salvestatud WiFi parooli taastamiseks Macis avage rakendus „Võtmehoidja juurdepääs”. Vajutage klahvi Command + Space, sisestage „Keychain Access” ja vajutage seejärel Enter. Valige kategooria „Paroolid” ja otsige üles WiFi-võrgu nimi. See kuvatakse kui „AirPorti võrgu parool”. Võite paremklõpsata võrgu nimel ja seejärel valida suvandi "Kopeeri parool lõikelauale". Või võite hiire parema nupuga klõpsata, valida käsu „Hangi teavet” ja seejärel märkida ruut „Näita parooli”. Selle teabe vaatamiseks peate sisestama oma Maci kasutajanime ja parooli - ja see töötab ainult siis, kui teie konto on administraatori konto.

Erinevalt Windowsist ei pea Macis parooli nägemiseks olema aktiivselt ühendatud WiFi-võrguga. Saate vaadata mis tahes WiFi-võrgu parooli, millega olete varem ühendatud.

Leidke ruuterilt parool

Võimalik, et saate oma ruuteris vaadata ka WiFi parooli. Eeldades, et ruuteri WiFi-ga ei saa ühendust, saate juhtmega Etherneti kaabli abil sülearvuti alati ruuteriga otse ühendada. Või kui teil on juba ruuteriga ühendatud Etherneti kaabli abil lauaarvuti, siis see ka sobib.

Leidke oma ruuteri IP-aadress ja logige sisse selle veebiliidesesse. Kui olete nagu enamik inimesi, ei muutnud te sisselogimistunnuseid vaikeseadest kunagi varem. Ruuteri vaikimisi kasutajanime ja parooli leiate käsiraamatust või kiire veebiotsinguga.

SEOTUD:10 kasulikku valikut, mida saate ruuteri veebiliideses konfigureerida

Lisaks on paljudel kaasaegsetel ruuteritel - eriti teie Interneti-teenuse pakkuja pakutavatel ruuteritel - teie seadmele unikaalsed paroolid. Otsige ruuterilt kleebisele prinditud WiFi-parooli. Loomulikult töötab see ainult siis, kui te pole vaikeparooli muutnud.

Avage ruuteri veebiliideses WiFi-seaded ja otsige üles WiFi-parool. Kui teie ruuter annab teile võimaluse parooli näha, siis on teil olemas see, mida vajate. Vastasel korral saate lihtsalt parooli muuta ja seejärel uue abil ühenduse luua. Ja kui muudate parooli, peate seda värskendama igas seadmes, mis ühendub teie traadita võrguga.

Lähtestage ruuter ja selle WiFi parool

SEOTUD:Kuidas pääseda ruuterile, kui unustate parooli

kui olete ruuterist lukustatud - võib-olla ei mäleta selle administraatori parooli -, saate alati ruuteri tehaseseadetele lähtestada. Teil on vaja ruuterile lihtsalt füüsilist juurdepääsu. Kõik teie ruuteri kohandatud seaded kustutatakse, mis tähendab, et peate oma WiFi uuesti seadistama koos muu kohandatud seadega. Kuid lähtestatakse ka sisselogimisandmete vaikeväärtused, nii et vähemalt saate sisse logida.

Üldiselt teete seda nii, et leiate ruuterilt kuskilt nupu Lähtesta. See on sageli auku suurune nupp ja selle vajutamiseks võib vaja minna sirgendatud kirjaklambrit või muud sarnast väikest ja kitsast eset. Tavaliselt peate nuppu umbes kümme sekundit alla vajutama. Pärast seda taaskäivitub ruuter, pühkides kõik kohandatud seaded ja taastades vaikeseaded. Saate selle nullist üles seada, nii et pole tähtis, kui te ei tea ruuteri WiFi-parooli ega midagi muud.

Enne seda tehke veebiotsing ruuteri spetsiifiliste juhiste jaoks või leidke ruuteri kasutusjuhend. Leiate juhised, mis selgitavad täpselt, kuidas ruuter lähtestada ja kuidas seda seejärel nullist üles seada, koos vaikimisi sisselogimisandmetega, mida peate ruuteri administraatori liidesesse pääsema.

Ja pidage meeles, et pärast ruuteri lähtestamist ja uue Wi-Fi parooli valimist peate seda parooli värskendama igas seadmes, mis ühendub teie traadita võrguga.

Pildikrediit: William Hook Flickris


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found