Kuidas saata suuri faile e-posti teel

Paljud e-posti serverid keelduvad vastu võtmast teatud suurusega e-posti manuseid. Kuigi manuste suurused pole ajaga sammu pidanud, on ka teisi lihtsaid viise kellelegi suurte failide saatmiseks e-posti teel.

Isegi kui kasutate kaasaegset veebipõhist e-posti klienti, on sõnumi suurus piiratud. Näiteks Gmail võimaldab sõnumite mahtu kuni 25 MB, sealhulgas sõnumi tekst ja kõik manused. Outlook.com lubab ainult 10 MB. Nende teenuste kaudu sõnumeid saates annavad nad teile automaatselt abikäe ja soovitavad alternatiive - näiteks Google Drive'i kasutamine Gmaili manuste jaoks ja OneDrive for Outlook.com. See on muidugi mugav, kuid kui kasutate töölaua e-posti klienti või mõnda muud teenust, peate võib-olla ise nendest trikkidest teadma.

Mis on e-posti manuse maksimaalne suurus?

Teoreetiliselt pole e-kirjale manustatava andmemahu piiranguid. E-posti standardid ei määra mingit suuruse piirangut. Praktikas paneb enamik e-posti servereid ja mõned e-posti kliendid kasutusele oma suuruse piirangud.

Üldiselt võite failidele meilile lisades olla üsna kindel, et kuni 10 MB manuseid on korras. Mõnes e-posti serveris võivad olla väiksemad piirangud, kuid 10 MB on üldiselt standard.

Gmail võimaldab teil ühele meilile lisada kuni 25 MB, kuid see töötab kindlasti ainult siis, kui saadate teistele Gmaili kasutajatele meilisõnumeid. Niipea kui meil Gmaili serveritest lahkub, võib mõni teine ​​e-posti server selle tagasi lükata. Paljud serverid on konfigureeritud nii, et need ei aktsepteeri rohkem kui 10 MB manuseid.

SEOTUD:Kuidas e-post töötab?

See pole isegi nii lihtne kui kasutatava teenuse ja meile saadetava teenuse maksimaalse manuse suuruse vaatamine - meilid liiguvad saatmisel sageli mitme meiliedastusagendi kaudu, nii et server võib teie manuse tagasi lükata kui lisate liiga palju andmeid.

Samuti peaksite meeles pidama, et e-posti manused on tavaliselt MIME kodeeritud, mis suurendab nende suurust umbes 33%. Nii et 10 MB teie kettal olevatest failidest saab umbes 13 MB andmeid, kui need on meilile lisatud.

Kasutage pilvmälu teenust

Ülekaalukalt on teie lihtsaim võimalus salvestada failid, mida soovite jagada, pilvesalvestusteenusesse nagu Dropbox, Google Drive või OneDrive. Seejärel saate faili kellegagi jagada ja teda e-posti teel teavitada, et olete seda teinud. Seejärel saavad nad klõpsata lingil ja faili otse oma arvutisse alla laadida.

Kui kasutate Gmaili või Outlook.com-i, leiate, et Google ja Microsoft on integreerinud Google Drive'i ja OneDrive'i oma vastavatesse e-posti teenustesse. E-kirja saatmisel klõpsake lihtsalt nuppu Google Drive või SkyDrive ja saate faili e-posti teel jagada. Gmail ja Outlook tutvustavad teid pilvemäluseadmes juba oleva faili valimisel või uue faili üleslaadimisel.

Kui kasutate midagi sellist nagu Dropbox, saate faili jagada pilvemäluteenuse veebisaidilt. Näiteks paremklõpsake failil Dropboxi veebisaidil ja valige Dropboxi kasutamisel link Jaga linki. Kui teie arvutisse on installitud rakendus Dropbox, saate paremklõpsata ka suvalisel Dropboxi kaustas oleval failil ja näete seal ka käsku „Jaga”.

See on võimalus, mille poole paljud e-posti teenuse pakkujad meid sunnivad - kui proovite Gmaili või Outlook.com-is manustada suurt faili, palutakse teil see kõigepealt Google Drive'i või SkyDrive'i üles laadida.

Mitmeosaliste arhiivide loomine ja saatmine

SEOTUD:Tõesti mahukate failide üleslaadimine SkyDrive'i, Dropboxi või e-posti

Kui otsite traditsioonilisemat isetegemise meetodit, saate faili jagada väiksemateks osadeks. Näiteks kui teil oli 50 MB suurune fail, mille soovite e-kirjaga saata, või isegi suurte failide kogu, võite arhiivi loomiseks kasutada failide tihendusprogrammi nagu 7-Zip ja seejärel jagada arhiivi viieks 10 MB suuruseks tükiks.

Pärast arhiivi jagamist saate seejärel kõik eraldatud tükid meilisõnumite külge kinnitada. Saaja peab iga manuse alla laadima ja seejärel failide ekstraktimisprogrammi abil eraldama suurema, täieliku faili eraldi arhiividest.

Ehkki see võib olla veidi tülikas, töötab see traditsiooniline meetod endiselt sama hästi kui alati. Mõni adressaat võib eraldi manustega segadusse sattuda - või vähemalt ei naudi nad nende kokkupanekuks läbi rõngaste hüppamist. Kui te pole kindel, kas teie saaja teab, kuidas seda teha, on tõenäoliselt parem valida lihtsam meetod.

Kasutage suurte failide saatmisteenust

Suurtele manuseprobleemidele vastamiseks on aastate jooksul võrgus tekkinud mitmeid failiedastusteenuseid. Need teenused võimaldavad teil faili üles laadida ja annavad seejärel üleslaadimise lingi. Seejärel saate kleepida selle lingi e-kirja ja saaja saab lingil klõpsata ning faili alla laadida.

SEOTUD:Parimad tasuta programmid ja veebiteenused suurte failide saatmiseks ja jagamiseks

Muidugi peavad need teenused kuidagi raha teenima. Nad võivad seda teha reklaamide kuvamise, tasuta kasutajatele pakutava maksimaalse failisuuruse piiramise või liitumistasu nõudmise kaudu. Oleme juba varem käsitlenud paljusid neist võrguteenustest suurte failide saatmiseks ja jagamiseks. Ja pange tähele, et veebiteenuse kasutamisel usaldate sellele oma failid. See võib olla okei, kui teie failid pole eriti tundlikud, kuid tõenäoliselt peaksite hoiduma tundlike andmete üleslaadimisest tasuta teenusesse, millest te pole varem kuulnud. Muidugi võiksite failid enne nende üleslaadimist krüpteerida - kuid see tekitaks saajale ka täiendavat vaeva.

Need failide saatmise teenused toimivad hästi, kui teil on kõik olemasolevad reklaamid või piirangud korras ja mõistate riske - eriti tundlike failide puhul. Kuid tavaliselt soovitame selle asemel kasutada lihtsalt pilvemäluteenust.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found