Kuidas võrrandiredaktorit Google Docsis kasutada

Google'i dokumentide võrrandiredaktor on ideaalne funktsioon inimestele, kes kasutavad oma dokumentides matemaatilisi võrrandeid. Siit saate teada, kuidas kiiresti oma veebi mis tahes Google'i dokumendis matemaatilisi võrrandeid hõlpsalt lisada.

Käivitage brauser ja minge Google Docsi avalehele. Avage dokument, klõpsake kohta, kuhu soovite võrrandi lisada, ja valige seejärel Lisa> Võrrand.

Ilmub tekstikast koos uue tööriistaribaga, millel on kreeka tähtede, mitmesuguste toimingute, suhete, matemaatikaoperaatorite ja noolte rippmenüüd.

Klõpsake rippmenüüdel ja valige võrrandi loomiseks üks sümbolitest.

Kui klõpsate sümbolil või operaatoril, lisage võrrandi lõpuleviimiseks numbrid.

Uue võrrandi lisamiseks klõpsake lihtsalt tööriistariba nuppu „Uus võrrand”.

Kui olete võrrandiredaktoriga lõpetanud ja te ei soovi enam tööriistariba näha, klõpsake sellest vabanemiseks nuppu Vaade> Kuva võrrandi tööriistariba.

Google'i dokumentide võrrandiredaktor põhineb LaTeXi süntaksil ja tunneb ära sarnased otseteed. Võite sisestada tagasilöögi (\), millele järgneb sümboli nimi ja tühik, et sümbol lisada. Näiteks kui tippite \ alfa, lisatakse kreeka täht Alpha.

Google'il pole kõigi saadaolevate otseteede loendit. Kui soovite neid ära kasutada, kasutage sümbolitele juurdepääsemiseks neid otseteid, selle asemel et klõpsata igal rippmenüül.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found