Mis on LIT-fail (ja kuidas seda avada)?

.Lit-faililaiendiga fail on Microsofti eReader-failivormingus e-raamat. LIT-failid (lühend kirjandusest) on e-raamatu vormingud, mille Microsoft on välja töötanud ainult Microsofti seadmetes kasutamiseks.

Mis on LIT-fail?

LIT-fail on teatud tüüpi elektrooniline raamatuvorming, mille on loonud Microsofti ja mida kasutab ainult programm Microsoft Reader, mis ilmus esmakordselt 2000. aastal. Microsoft Reader oli tasuta rakendus, mis võimaldas kasutajatel oma raamatuid Windowsis vaadata. Microsoft katkestas Microsoft Readeri 2012. aastal ja ei toeta enam LIT-vormingut.

Ehkki need on tänapäeval haruldased, näete seal siiski LIT-faile.

Kuidas avada LIT-faili?

LIT-failid sisaldavad e-raamatu ja DRM (Digital Rights Management) kaitse tegelikku sisu, mis püüab kontrollida autoriõigusega kaitstud teoste kasutamist, muutmist ja levitamist. See piirab kasutajate arvu, kes saavad juurdepääsu igale digitaalsele eksemplarile, nii et kui proovite DRMed-sisu avada volitamata seadmes, ei pruugi see avaneda.

LIT-faili avamiseks peate alla laadima kolmanda osapoole tarkvara, kuna LIT-failide vaatamiseks mõeldud Microsoft Reader on lõpetatud ja pole enam saadaval.

Üks parimaid tasuta ja platvormidevahelisi lahendusi LIT-failide (ja enamiku muude e-raamatu vormingute) vaatamiseks on Caliber. See on tasuta platvormidevaheline (Windows, macOS, Linux), mis pakub igasuguseid suurepäraseid funktsioone ja on võimeline täna enamikku e-raamatu failivorminguid avama.

SEOTUD:Kuidas pääseda juurde oma e-raamatute kollektsioonile kõikjal maailmas

Pärast Caliberi installimist käivitage see ja klõpsake tööriistariba nupul „Lisa raamatuid”. Klõpsake rippmenüüs valikut „Lisa raamatuid ühest kataloogist”. Kui teil on mitu e-raamatut mitmest kataloogist, valige üks muudest võimalustest.

Valige fail (id) ja klõpsake nuppu „Ava“.

Kui Caliber on raamatu teie teeki lisanud, topeltklõpsake selle avamiseks Caliberi vaates pealkirja.

Kuidas teisendada LIT-faili?

Kui teil on ümberringi hulk LIT-faile ja soovite need teise seadmesse portida - nt Kindle, Kobo, iPad või Android -, siis soovite need teisendada sõbralikumaks vorminguks, näiteks EPUB, PDF, või MOBI.

LIT-failide teisendamiseks peate kõigepealt veenduma, et teie failil pole DRM-i, vastasel juhul ei saa faili teisendamine teises arvutis ilma DRM-i väliselt keelamata toimida.

SEOTUD:Kuidas kustutada DRM-i oma Kindle'i raamatutest seadmeteüleseks kasutamiseks ja arhiveerimiseks

LIT-faili teisendamine töölauarakenduse abil

Kaliiber on jällegi meie soovitus kui parim tööriist selle töö jaoks. Selle abil saate teisendada enamikku e-raamatu vormingutesse ja tagasi.

Valige aknas Caliber raamat, mille soovite teisendada, ja seejärel klõpsake nuppu "Teisenda raamatud".

Seejärel valige kasutatava seadme jaoks sobiv väljundvorming. EPUB on suurepärane platvormidevaheline valik. Kui kasutate Kindle'i, peaksite valima MOBI.

Lõpuks klõpsake teisendamise alustamiseks nuppu „OK”.

Teisendage LIT-fail veebilahenduse abil

Kui te ei soovi oma failide teisendamiseks alla laadida kolmanda osapoole rakendust, saavad veebimuundurid teisendada mõneks populaarsemaks vorminguks, näiteks ePUB, PDF, FB2 ja LRF. See on ilmselt üks kiiremaid viise mõne faili teisendamiseks, kuna te ei pea tarkvara alla laadima ja selle installimist ootama.

Zamzar on hea failide teisendamise sait, mis toetab peaaegu kõiki failivorminguid. See on tasuta, kiire ja turvaline.

Minge Zamzari veebisaidile, valige fail ja väljundvorming, sisestage oma e-posti aadress ja klõpsake siis käsku „Teisenda”.

Siit alates teeb tarkvara ülejäänu ja pärast teisendamise lõppu saate e-kirja oma failide allalaadimislingiga.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found