Parimad viisid kausta peitmiseks või parooli kaitsmiseks Windowsis

Kas teil on faile, mida te ei soovi, et teised inimesed näeksid? Või äkki segavad nad lihtsalt teie kausta Dokumendid ja soovite neid peita? Siin on mõned erinevad viisid oma failide varjamiseks ja millal võiksite neid kasutada.

Toimetaja märkus: See artikkel, mis avaldati algselt 2014. aastal, sisaldas varem juhiseid, mis väidetavalt kaitsevad kaustu parooliga ilma lisatarkvarata. Kuid see trikk, kuigi kergelt nutikas, ei kaitsnud parooli taga tegelikult midagi. See hõlmas kausta peitmist oma süsteemis ja „parooli” kasutamist selle peitmiseks - kuigi kõik kasutajad saaksid selle ikkagi ilma paroolita varjata. Selle triki leiate endiselt kogu Internetist, kuid me ei soovita seda kasutada. See tekitab palju probleeme paljudele kasutajatele, kes ei tea, mida nad teevad, ja parool ei kaitse teid midagi nuhkijate eest - võite ka lihtsalt faili peita. Niisiis oleme kirjutanud artikli koos juhistega failide peitmise ja / või parooliga kaitsmise kohta ning teabe selle kohta, kui turvaline iga meetod tegelikult on.

Esimene võimalus: peida ükskõik millise kaustaga üks märkeruut

Raskused: Väga lihtne


Pimeduse tase: Madal


Turvalisuse tase: Madal

Kui soovite lihtsalt paar kausta peita, on Windowsil selleks sisseehitatud võimalus. See ei ole eriti hea kaitse nuhkijate eest, sest igaüks saab lihtsate seadistuste abil näidata peidetud kaustu. See võib küll petta väikest last, kuid ei peta kedagi, kellel on isegi arvutiteadmised.

Olen siiski leidnud, et see säte on kaustade jaoks kasulik Mina ei taha näha - nagu kaustad, mille minu arvutimängud kausta Dokumendid lisavad. Ma tahan näha ainult oma dokumente, mul pole vaja oma dokumente näha Witcher 3 failide salvestamine.

SEOTUD:Kuidas peita failid ja kaustad igas operatsioonisüsteemis

Kui see kõlab nagu soovite, on see protsess tõesti lihtne. Avage Windowsi File Explorer ja navigeerige kausta või faili juurde, mille soovite peita. Paremklõpsake sellel, valige „Properties“ ja märkige ilmuvas menüüs ruut „Hidden“. Klõpsake nuppu "OK" ja kaust kaob vaatest.

Vaadake meie peidetud failide juhendit, et saada täpsemat teavet peidetud failide kohta Windowsis.

SEOTUD:Peidetud failide ja kaustade kuvamine operatsioonisüsteemis Windows 7, 8 või 10

Kui peate sellele kunagi hiljem juurde pääsema, saate peidetud faile näidata, klõpsates File Exploreri menüüd Vaade ja märkides kasti „Peidetud üksused”. (Windows 7-s peate minema jaotisse Korrasta> Kaustade ja otsinguvõimalused ning valige vahekaardil Vaade hoopis „Kuva peidetud failid, kaustad ja kettad”.) Peidetud failide ja kaustade kuvamise kohta saate lisateavet siit.

Pidage meeles: see ei kaitse teie faile üldse, vaid peidab need lihtsalt nähtavuse eest. Igaüks, kellel on vähimatki oskusteavet, saab selle hõlpsasti üles leida.

Teine võimalus: muutke kaust peidetud süsteemikausta käsuviiba käsuga

Raskused: Keskmine


Pimeduse tase: Keskmine


Turvalisuse tase: Madal

Oletame, et teie nuhkiv õde juba teab, kuidas peidetud kaustu ja faile Windowsis näidata. Kes seda ei tee, eks? Noh, on veel üks trikk, mis võimaldab teil varjata faili, millel on natuke lisavärvus. Igaüks saab selle ikkagi varjata, kui ta teab, millist seadistust näpistama peab, seega pole see meetod turvaline - kuid see ei nõua lisatarkvara ja võib tekitada teile veidi lisavarjundust tehnikat tundmatute isikute ees.

SEOTUD:Tehke Windowsis varjatud kaust ilma lisatarkvarata

Selle protsessi kohta saate lisateavet meie ülipeidetud kausta loomise juhendist. Pidage meeles, et see nõuab natuke käsurea tööd, nii et kui teil pole käsuviibaga töötamine ja mõnede Windowsi sügavamate sätetega tegelemine mugav, pole see tõenäoliselt teie jaoks.

Jällegi ei saa me seda piisavalt rõhutada: see meetod on endiselt uskumatult ebakindel. Kõik, kes teavad, mida nad teevad (või isegi selle artikli otsa komistab), saavad teie failid hõlpsasti üles leida. Me ei kasutaks seda millegi tõeliselt tundliku jaoks. Selleks soovitame meie kahte järgmist võimalust.

Kolmas võimalus: faili või kausta krüptimine ilma lisatarkvarata

Raskused: Lihtne


Pimeduse tase: Madal


Turvalisuse tase: Keskmine

Ainus turvaline viis failide peitmiseks on krüptimine. Krüptimine muudab teie andmed arusaamatuks segaduseks, kui teil pole parooli. Windows sisaldab sisseehitatud viisi failide krüptimiseks ja seob parooli teie kasutajakontoga - nii näete faile ainult siis, kui olete sisse loginud õige kasutajana.

SEOTUD:Geeki kool: Windows 7 õppimine - juurdepääs ressurssidele

Selle juhised leiate selle juhendi jaotisest „Failide krüptimine krüptimisfailisüsteemi abil” (selle nägemiseks peate kerima viimase sektsiooni alla). Kõik, mida peate tegema, on paremklõpsake failil või kaustal, valige Atribuudid, minge jaotisse Täpsem ja märkige ruut Krüpteeri sisu andmete turvaliseks muutmiseks.

Selle meetodi ainus negatiivne külg on see, et see seob krüptimise teie kasutajakontoga. See tähendab, et kui teie nuhkiv õde proovis faile oma Windowsi kontolt avada, siis neid ei avataks - kuid kui jagate kontot või kui astute sisse logides arvutist eemale, saaks ta näete neid sama lihtsalt kui mis tahes muid arvutis olevaid faile. Nii et kindlasti lukustage arvuti või logige välja iga kord, kui eemaldute, muidu ei peata krüptimine kedagi.

Neljas võimalus: looge VeraCryptiga parooliga kaitstud kaust

Raskused: Keskmine


Pimeduse tase: Madal


Turvalisuse tase: Kõrge

Kui vajate ülaltoodust veidi kuulikindlamat, soovitame luua VeraCryptiga parooliga kaitstud failikonteiner. See võtab veel mõned sammud, kuid on siiski üsna lihtne ja ei nõua, et oleksite ülimalt tehnikatarkus. Erinevalt ülaltoodud valikust küsib see teilt parooli alati, kui keegi proovib failidele juurde pääseda - olenemata sellest, kes on sisse loginud.

SEOTUD:Kuidas tundlikke faile arvutis VeraCryptiga turvata

Parooliga kaitstud failikonteineri seadistamise üksikasjalikud juhised leiate meie VeraCrypti juhendist. Peate programmi alla laadima ja kiirelt häälestama, kuid seni, kuni järgite juhiseid tähelepanelikult, ei tohiks teil probleeme olla - ja teie failid on kaitstud kõigi nende eest, kes neile juurde pääsevad. Veenduge, et te parooli ei unustaks, muidu võite ka oma failidest lukustatud olla!

Me teame, et lisatarkvara pole alati mugav alla laadida, kuid usaldage meid: kui teil on midagi, mida soovite peita, on see absoluutselt seda väärt. Erinevalt kolmest võimalusest see nii on alati küsige paroolid, kui proovite failidele juurde pääseda - nii et isegi kui olete sisse logitud või kui keegi kasutab arvutile juurdepääsemiseks live-CD-d, ei pääse ta teie failide juurde. Lihtsalt eemaldage VeraCrypt konteiner lahti, kui olete selle kasutamise lõpetanud, vastasel juhul on see arvutile eemal olles kõigile kättesaadav.

Need pole ainus viis Windowsi faili peita või parooliga kaitsta, kuid need on mõned populaarsemad. Failide krüptimiseks võite kasutada ka midagi sellist nagu 7-Zip, ehkki see on ideaalsem, kui soovite failid teisele isikule saata. Neli ülaltoodud meetodit peaksid enamiku inimeste jaoks toimima, nii et palju õnne - ja olge kindlad.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found