Kuidas leida arvuti tööaega ja installimise kuupäeva

"Minu arvuti töötab 100 päeva ilma taaskäivitamiseta!" "Ma pole Windowsi viie aasta jooksul uuesti installinud!" Geekid armastavad selle kraamiga kiidelda. Siit saate teada, kuidas Windowsis, Linuxis ja Macis oma uptime'i ja installikuupäeva leida.

„Uptime” on geeky termin, mis viitab sellele, kui kaua süsteem on olnud üleval ja töötab ilma seiskamise või taaskäivitamiseta. See on serverites suurem pakkumine kui tavalistes töölaudades.

Windows - Uptime

SEOTUD:Uue tegumihalduri kasutamine operatsioonisüsteemis Windows 8 või 10

Teie Windowsi süsteemi tööaega kuvatakse tegumihalduris. Paremklõpsake tegumiribal ja valige tegumihaldur või vajutage selle avamiseks klahvikombinatsiooni Ctrl + Tõst + Escape.

Windows 8-s klõpsake vahekaarti Performance ja vaadake akna allservas jaotist „Up up”.

Windows 7 või Vista puhul leiate selle teabe ka vahekaardilt Toimivus - otsige jaotisest Süsteem jaotist „Ülesoleku aeg”.

Windows - installimise kuupäev

Windowsi installimise kuupäeva leiate käsuga systeminfo. Esmalt avage käsuviip - vajutage Windows Key + R, tippige cmd dialoogiboksi Run ja vajutage Enter. Sisestage järgmine käsk käsuviiba aknasse ja vajutage sisestusklahvi Enter (pange tähele, et Windowsi vanemates versioonides peate tippima algupärase teksti)

süsteemiinfo | leidma / i "Original"

Kui kasutate Windows 7 või Vistat, peate võib-olla selle rea kasutama:

süsteemiinfo | leidke originaal

Linux - Uptime

SEOTUD:Protsesside haldamine Linuxi terminalist: 10 käsku, mida peate teadma

Paljud Linuxi utiliidid kuvavad teie tööaega, alates käsust “top” kuni süsteemse graafilise teabe utiliitideni.

Seal on ka pühendatuduptime käsk selle teabe kuvamiseks. Linuxi uptime'i kuvamiseks avage terminaliaken, tippige järgmine käsk ja vajutage sisestusklahvi:

uptime

Linux - installikuupäev

Linuxi süsteemi installimisel pole üht standardset viisi. Mida soovite teha, on leida fail, mida pole pärast Linuxi installimist muudetud, ja vaadata, millal see loodi.

Näiteks loob Ubuntu installer logifailid selle installimisel aadressil / var / log / installer. Saate kontrollida, millal see kataloog loodi, et näha, kui Ubuntu süsteem oli installitud. Selleks avage terminaliaken ja käivitage järgmine käsk:

ls -ld / var / log / installer

Kausta loomise kellaaeg ja kuupäev on Linuxi süsteemi installimisel.

Võite proovida vaadata kausta / lost + found, mis luuakse tavaliselt Linuxi installimisel ja draivi seadistamisel. See peaks toimima ka teiste Linuxi distributsioonide puhul:

ls -ld / kadunud + leitud

Mac OS X - Uptime

Teie Mac-süsteem kuvab oma tööaja aknas Süsteemiteave. Klõpsake ekraani ülaosas oleval ribal Apple'i menüüikooni, hoidke all klahvi Option ja klõpsake nuppu Süsteemiteave. Kerige vasakul paanil alla, valige Tarkvara ja otsige Maci tööaja nägemiseks välja „Aeg alglaadimisest”.

Uptime käsku saate kasutada ka Macis. Vajutage klahvi Command + tühik, tippige Terminalja vajutage terminaliakna avamiseks sisestusklahvi. Käivitage uptime käsk.

Mac OS X - installikuupäev

SEOTUD:Windowsi kasutusjuhend Mac OS X-i kiirklahvide kohta

Kui teie Mac OS X-i süsteem installiti, peaksite selle failist install.log leidma. Kõigepealt avage rakendus Console. Vajutage klahvi Command + tühik, tippige Konsoolja vajutage selle avamiseks sisestusklahvi Enter. Laiendage külgribal kausta / var / log, kerige alla ja klõpsake loendis install.log. Kerige faili install.log ülaserva ja vaadake seal olevat vanimat kuupäeva.

Kui olete mõnda aega oma Maci kasutanud, võib olla arhiveeritud install.log-faile nimedega install.log.0.gz, install.log.1.gz ja nii edasi. Avage vanim, mille nimi on kõige suurem.

See teave on huvitav, eriti kui võrrelda seda teiste arvutitega. Selle teabega pole muidugi palju praktilist teha - see on enamasti mõeldud õiguste kiitlemiseks.

Pildikrediit: Trevor Manternach Flickris


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found