Google Chrome'is oma asukoha käsitsi määramine

Telefonid saavad kõik lõbusad mänguasjad. Tänu sisseehitatud GPS-ile, võrgu triangulatsioonile ja muudele parimatele on neil võimalik rakenduste ja veebisaitide tööriistade jaoks enam-vähem täpset asukohta kasutada.

See ei kehti tavaliselt sülearvutite ja lauaarvutite puhul, kus juurdepääs asukohale määratakse tavaliselt teie IP-aadressi põhjal. See on üldiselt piisavalt lähedal, kui asute suuremas linnas, kuid väljaspool ühtegi metroopiirkonda lähevad asjad üsna kiiresti lahti - tänu minu Interneti-teenuse pakkuja imelikule marsruudi muutmisele arvavad enamik veebisaite, et olen umbes 150 miili ida pool sellest, kus ma tegelikult olen .

Kui vajate veebitööriistadesse saatmiseks täpseid ja konkreetseid asukohaandmeid, võimaldavad edasijõudnud brauserid seada oma asukohale käsitsi kindla pikkus- ja laiuskraadi. Kui teie asukohta küsiv veebisait kutsub uut HTML 5 Geolocation API-d selle asemel, et seda teie IP-aadressi põhjal kindlaks teha, saate palju asjakohasema tulemuse.

Avage leht, mis soovib teie asukohta. (Siin on kena demo, kui vajate harjutuslehte.) Vajutage Windowsis või Chrome OS-is klahvikombinatsiooni Ctrl + Shift + I või MacOS-is Cmd + Option + I. Arendajakonsool avaneb ekraani paremal küljel.

Vajutage paneeli allosas kolme punktiga nuppu vasakul ja seejärel klõpsake valikut „Sensorid”. Jaotises Geolokatsioon valige „Kohandatud asukoht”.

Nüüd pange oma asukoht laius- ja pikkuskraadi põhjal. (Kui te ei tea seda peast, kuna te pole Bear Grylls, saate oma asukoha Google Mapsis käsitsi üles leida, sellel paremklõpsata ja selle leidmiseks valida „Mis siin on?”.) Laadige leht uuesti, lubage hüpikaknas asukohaandmed ja näete, et kaart nullib teie valitud asukoha.

Loomulikult saate selle tööriistaga määrata võltsitud asukoha ja see võib tõesti olla parem, sõltuvalt teie usalduse tasemest kõnealuse saidi vastu. Üldiselt saavutate soovitud tulemused, kui määrate oma linnale või sihtnumbrile piisavalt "lähedal".

Pange tähele, et kahjuks pole Chrome'is (või ilmselt mõnes teises suuremas töölauabrauseris) püsivat asukohta võimalik määrata. See tähendab, et peate ülaltoodud protsessi läbima alati, kui soovite veebitööriistas täpset asukohta.