Juhtpaneeli avamine Windows 10-s

Windows 10 sisaldab endiselt juhtpaneeli. Mõned seaded kuvatakse ainult juhtpaneelil, mõned rakenduses Seaded ja mõned mõlemas. Siit saate teada, kuidas leida juhtpaneel, mis on veidi varjatum kui see oli Windows 7-s.

Windows 7-s võite klõpsata nuppu Start ja klõpsata nuppu Juhtpaneel. Windows 8 ja 8.1 puhul võite paremklõpsata nuppu Start või vajutada Windows + X ja klõpsata nuppu „Juhtpaneel”. Kumbki neist meetoditest ei tööta Windowsi uusimas versioonis.

Juhtpaneeli käivitamine Windows 10-s on siiski väga lihtne: klõpsake nuppu Start või vajutage Windowsi klahvi, tippige menüü Start käsku „Control Panel” ja vajutage sisestusklahvi. Windows otsib ja avab rakenduse Juhtpaneel.

Kui kasutate juhtpaneeli sageli, paremklõpsake pärast käivitamist juhtpaneeli tegumiriba ikooni ja valige käsk „Kinnita tegumiribale”. Seejärel saate selle hõlpsalt oma tegumiribalt käivitada.

Juhtpaneelile saate luua ka töölaua otsetee. Avage menüü Start, kerige vasakul paanil rakenduste loendi lõpuni ja klõpsake kaustal „Windows System”. Lohistage otsetee Juhtpaneel töölauale.

Juhtpaneeli käivitamiseks on teil ka muid võimalusi. Näiteks võite käivitamisdialoogi avamiseks vajutada klahvikombinatsiooni Windows + R ja seejärel sisestada kas „juhtimispult” või „juhtpaneel” ja vajutada sisestusklahvi.

Seda käsku saab käivitada ka käsuviiba või PowerShelli aknast.

Teil pole sageli vaja otse juhtpaneelile juurde pääseda - see on see, millele Microsoft loodab. Isegi kui kasutate rakendust Seaded, viitavad paljud seadete lehed juhtpaneeli eraldi apletidele, mis pakuvad täiendavaid seadeid.

Isegi uus paan Programmide lisamine või eemaldamine lingil Seaded lingile klassikalisele tööriistale Programmid ja funktsioonid, mida nimetatakse ka paaniks „Programmi desinstallimine või muutmine”.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found