Kuidas PDF-dokumente elektrooniliselt allkirjastada ilma neid printimata ja skannimata

Teile saadeti dokument meilisõnumiga ja peate selle allkirjastama ning tagasi saatma. Saate dokumendi välja printida, selle allkirjastada ja seejärel uuesti skannida ja e-kirjaga saata. Kuid on olemas parem ja kiirem viis.

Näitame teile, kuidas lisada oma allkiri kiiresti igale PDF-dokumendile, salvestades selle tavalise PDF-failina, mida saab lugeda kõikjal. Seda saate teha Windowsis, Macis, iPadis, iPhone'is, Androidis, Chrome OS-is, Linuxis - ükskõik millisel platvormil soovite.

Elektroonilised allkirjad, mitte digitaalallkirjad

  1. Windows: Avage PDF-fail Adobe Readeris ja klõpsake parempoolsel paanil nuppu „Täida ja kirjuta alla“.
  2. Mac: Avage eelvaates PDF, klõpsake nuppu Tööriistakast ja seejärel klõpsake nuppu Logi sisse
  3. iPhone ja iPad: Avage Mailis PDF-i manus, seejärel klõpsake allkirjastamiseks nupul „Märgi ja vasta”.
  4. iPhone ja Android: Laadige alla Adobe Fill & Sign, avage PDF ja puudutage nuppu Allkiri.
  5. Chrome: Installige laiendus HelloSign, laadige üles oma PDF ja klõpsake nuppu Allkiri.

Kõigepealt selgitame mõnda terminoloogiat. See artikkel käsitleb elektrooniline allkirjad, mitte digitaalne allkirjad, mis on täiesti midagi muud. Digiallkiri on krüptograafiliselt turvaline ja kontrollib, et keegi, kellel on teie privaatne allkirjastamisvõti (teisisõnu teie), on dokumenti näinud ja selle volitanud. See on väga turvaline, kuid ka keeruline.

Elektrooniline allkiri on seevastu lihtsalt teie allkirja pilt, mis on kaetud PDF-dokumendi peal. Saate seda teha igasuguste rakendustega ja seda vajavad enamik inimesi, kui nad teile dokumendi allkirjastamiseks saadavad. Saatke neile digitaalse allkirjaga PDF-fail ja nad ei tea, mida sellest teha. Paljude ettevõtete jaoks on tohutu tehnoloogiline hüpe lihtsalt allkirjastatud dokumentide aktsepteerimine e-posti teel, mitte sundimine neid faksima.

Nii kindel, et allpool toodud meetodid pole täiesti turvalised - aga ka midagi ei trükita, ei kirjutata pliiatsiga üle ega skannida uuesti. Vähemalt on see kiirem!

Windows: kasutage Adobe Readerit

SEOTUD:Parimad PDF-i lugejad Windowsi jaoks

Kuigi Adobe Reader ei ole kõige kergem PDF-i vaataja, on see üks kõige funktsionaalsemaid ja sellel on PDF-dokumentide allkirjastamiseks tegelikult suurepärane tugi. Teised kolmanda osapoole PDF-lugejad võivad seda funktsiooni pakkuda, kuid tavaliselt nõuavad nad enne allkirjafunktsioonide kasutamist tasulise versiooni ostmist.

Dokumendi allkirjastamiseks Adobe Readeri abil avage esmalt PDF-dokument rakenduses Adobe Acrobat Reader DC. Klõpsake parempoolsel paanil nuppu "Täida ja kirjuta".

Allkirja lisamiseks Adobe Acrobat Reader DC-sse klõpsake tööriistariba nuppu „Allkiri“ ja valige „Lisa allkiri“.

Kui peate dokumendile lisama muud teavet, saate selleks kasutada muid tööriistariba nuppe. Näiteks võite vormide täitmiseks teksti sisestada või linnukesi lisada, kasutades tööriistariba Täitmine ja allkirjastamine nuppe.

Allkirja saate luua ühel kolmest viisist. Vaikimisi valib Adobe Reader valiku „Type”, et saaksite oma nime tippida ja selle allkirjaks teisendada. See ei tundu teie tegelik allkiri, seega pole see tõenäoliselt ideaalne.

Selle asemel soovite tõenäoliselt valida „Joonista” ja seejärel oma hiire või puuteekraani abil oma allkirja joonistada. Võite valida ka „Pilt”, kui soovite paberile alla kirjutada, skannida skanneriga ja seejärel lisada oma kirjalik allkiri Adobe Readeri. (Jah, see nõuab skannimist, kuid peate seda tegema ainult üks kord, pärast mida saate seda allkirja kasutada kõigil dokumentidel, millele tulevikus elektrooniliselt alla kirjutate.)

Pärast allkirja loomist klõpsake dokumendile rakendamiseks nuppu „Rakenda“. Jätke märkeruut „Salvesta allkiri” ja saate selle allkirja kiiresti lisada.

Asetage oma allkiri hiirega soovitud kohta ja klõpsake selle rakendamiseks. Kui valisite oma allkirja salvestamise, leiate selle edaspidi menüüs „Allkiri” hõlpsasti juurdepääsetavalt.

Allkirjastatud PDF-dokumendi salvestamiseks klõpsake nuppu Fail> Salvesta ja valige faili asukoht.

Mac: kasutage eelvaadet

SEOTUD:Kasutage oma Maci eelvaate rakendust PDF-ide ühendamiseks, jagamiseks, märgistamiseks ja allkirjastamiseks

Maci kasutajatel on rohkem õnne kui Windowsi kasutajatel. MacOS-iga lisatud eelvaate rakendusel on integreeritud dokumendi allkirjastamise funktsioonid. Tänu MacBookidesse sisseehitatud suurepärastele juhtpaneelidele saate eelvaate sisestamiseks oma allkirja tegelikult ühe sõrmega puuteplaadile joonistada. Uuel MacBookil, millel on puuteplaat “Force Touch”, on see isegi rõhutundlik, võimaldades allkirju veelgi täpsemalt.

Võite ka lihtsalt paberile alla kirjutada ja oma veebikaameraga "skannida", kui soovite oma allkirja luua vanamoodsalt (või kui teil on juhtpaneelita iMac).

Dokumendi allkirjastamiseks avage eelvaates PDF-dokument (see peaks olema vaikerakendus, mis avaneb, kui topeltklõpsate PDF-failil, kui te pole seda muutnud). Klõpsake tööriistakastikujulist nuppu „Näita märgistustriba” ja seejärel kuvataval tööriistaribal nuppu „Allkirjasta”.

Teil palutakse luua allkiri, lohistades sõrmega üle puuteplaadi, või allkirjastades paberi ja skannides selle veebikaameraga. Jäädvustage oma allkiri üks kord ja eelvaade mäletab seda edaspidiseks.

Kui olete allkirja hõivanud, saate selle valida menüüs, mis kuvatakse pärast nupu „Allkirja“ klõpsamist. Teie allkiri rakendatakse pildina, mida saab dokumendi järgi lohistada ja selle suurust muuta.

Muud tööriistariba valikud võimaldavad dokumendile teksti sisestada ja kujundeid joonistada, võimaldades vajadusel vorme täita.

Kui olete lõpetanud, klõpsake PDF-i salvestamiseks nuppu Fail> Salvesta, rakendades failile oma allkirja. Võite ka klõpsata nupul Fail> Kopeeri, et luua PDF-i koopia ja salvestada muudatused faili uude koopiasse ilma originaali muutmata.

Kui eelvaade mingil põhjusel ei meeldi, saate Macis kasutada ka Adobe Reader DC-d. See töötab täpselt nagu dokumendi allkirjastamine Windowsis, seega vaadake selle kohta teavet Windowsi jaotise juhistest.

iPhone ja iPad: kasutage rakendust Mail või Adobe Fill & Sign

SEOTUD:Kuidas allkirjastada dokumente ja märkida manuseid iOS-i Mailis

IPhone'is või iPadis saate dokumentidele alla kirjutada, kasutades rakenduse iOS Mail märgistamisfunktsiooni. Kui teil on Mac ja kasutate dokumentide allkirjastamiseks eelvaadet, sünkroonitakse teie allkiri tegelikult teie Macist teie iPhone'i või iPadiga, nii et te ei pea seda teist korda looma.

See funktsioon on mugav, kuid see töötab ainult siis, kui soovite rakenduses Mail dokumente allkirjastada. Näiteks võidakse teile saata PDF-dokument meilisõnumiga ja peate võib-olla selle allkirjastama ja kohe tagasi saatma.

Selleks peate saama meili, millele on lisatud PDF-fail, puudutama PDF-i manust ja klõpsama PDF-i vaatamise ajal ekraani paremas alanurgas tööriistakastikujulist ikooni „Märgistamine ja vastamine”.

Seejärel saate lisada allkirja, puudutades ekraani paremas alanurgas olevat allkirja nuppu. Soovi korral saate dokumendile teksti sisestada ja joonistada.

Kui puudutate nuppu „Valmis“, loob rakendus Mail automaatselt vastuse e-kirjale, millele on lisatud teie allkirjastatud dokument. Võite sisestada e-kirja ja seejärel saata allkirjastatud dokumendi.

 

Kuigi see on mugav, töötab see ainult rakenduses Mail, seega on see väga piiratud. Kui soovite seda teha mõnes muus rakenduses, vajate kolmanda osapoole allkirjastamisrakendust.

Siin on üsna palju võimalusi, kuid meile meeldib Adobe'i rakendus Adobe Fill & Sign, mis võimaldab teil tasuta alla kirjutada piiramatu arv dokumente. See suudab kaameraga isegi paberdokumentide pilte jäädvustada, nii et saate luua pabervormide digitaalseid koopiaid. Dokumendile saate alla kirjutada, kirjutades puutetundlikule ekraanile sõrme või pliiatsiga ning need võimaldavad teil teksti sisestamiseks PDF-dokumentidesse ka teksti sisestada.

Kui soovite teisest rakendusest PDF-dokumendi Adobe Fill & Signisse hankida, leidke teises rakenduses PDF-fail, puudutage nuppu Jaga ja valige rakendus Adobe Fill & Sign. Seejärel saate dokumendi hõlpsaks allkirjastamiseks puudutada allkirja nuppu. Kui olete lõpetanud, puudutage allkirjastatud dokumendi teisele rakendusele saatmiseks nuppu Jaga Adobe Fill & Signis.

 

Kui otsite täieliku funktsiooniga tööriista või kui teile lihtsalt ei meeldi Adobe Sign & Fill, meeldib meile eriti ka SignNow. See töötab väga hästi ja võimaldab dokumente sõrmega allkirjastada. Saate tasuta registreerida kuni viis dokumenti kuus, kuid pärast seda nõuab see igakuist liitumistasu. See on siiski hea alternatiiv.

Android: kasutage Adobe Fill & Sign'i

Androidil pole sisseehitatud rakendust, mis seda suudaks. Selle asemel peate kasutama kolmanda osapoole rakendust. Nii nagu iPhone'is ja iPadis, meeldib meile ka Adobe Fill & Sign, mis võimaldab teil tasuta alla kirjutada piiramatu arv dokumente kuus. Samuti saab see kaameraga jäädvustada paberdokumentide pilte, et saaksite neile elektrooniliselt alla kirjutada.

Pärast rakenduse installimist saate rakenduses avada PDF-dokumendid ja nende allkirjastamiseks puudutada allkirja nuppu. Seejärel saate allkirjastatud dokumenti teise rakendusega jagada, puudutades nuppu Jaga.

 

Täpselt nagu iOS-is, soovitame ka SignNow-d, kui soovite midagi natuke rohkem funktsioone täis ja olete nõus maksma (kuna see pakub tasuta ainult kuni viit allkirja kuus).

Chromebook: kasutage teenust HelloSign

Chromebookist leiate mitmesuguseid veebile allkirjastamise teenuseid, mis teile sobivad. Meile meeldib HelloSign, mis pakub nii head veebiliidest kui ka Google Drive'iga integreeritavat Chrome'i rakendust. See võimaldab teil kuus kuni kolm dokumenti tasuta alla kirjutada.

HelloSign veebi põhiliides võimaldab teil hõlpsalt PDF-dokumente üles laadida ja neile alla kirjutada, tõmmates oma allkirja või üles laadides pildi. Seejärel saate allkirjastatud dokumendi saata kellelegi otse e-kirjaga või dokumendi alla laadida ja teha sellega kõik, mida soovite.

Kui teile ei meeldi HelloSign, töötab DocuSign hästi ka Chromebookis, pakkudes rakendust, mis integreerub allkirjastamiseks Google Drive'iga, ja brauserilaiendit, mis võimaldab teil dokumente Gmailist allkirjastada. Kuid DocuSign ei paku tasuta allkirju. SignNow pakub Google Chrome'i jaoks ka Chrome'i rakendust ja Gmaili laiendust, kuid rakendust ja laiendust pole nii hästi üle vaadatud.

Linux: see on keeruline

Linuxis on see veidi karmim, kuna Adobe Readeri Linuxi ametlik versioon lõpetati. Isegi vanadel Linuxi jaoks saadaval olevatel aegunud versioonidel pole seda funktsionaalsust ega ka populaarsetel integreeritud PDF-i vaatajatel nagu Evince ja Okular.

Lihtsama kasutuskogemuse huvides võiksite proovida veebipõhist tööriista nagu HelloSign, mida käsitletakse ülaltoodud jaotises Chromebook.

Kui soovite kasutada töölauarakendust, on Xournal tõenäoliselt kõige mugavam tööriist PDF-ide allkirjastamiseks Linuxis. See võib PDF-ide juurde märkida, lisades neile pilte. Esiteks peate looma oma allkirja pildi - allkirjastama paberi, skannima selle oma Linuxi süsteemi ja puhastama. Võimalik, et jäädvustate sellest foto ka oma veebikaamera või nutitelefoni kaameraga. Võimalik, et soovite seda GIMP-is kohandada, nii et sellel oleks läbipaistev taust, või veenduge, et allkirjastaksite valge paberitüki ja et taust oleks üleni valge.

Installige Xournal oma Linuxi levitamise tarkvara installimistööriistast, avage PDF ja klõpsake menüüvalikut Tööriistad> Pilt. Nii saate sisestada oma allkirja pildi ja saate selle vastavalt vajadusele ümber paigutada ja muuta, nii et see mahuks allkirjaväljale.

Pildifaili tegelikult skannimine ja loomine on veidi tüütu, kuid selle meetodi abil saate tulevikus dokumentidele kiiresti alla kirjutada, kui olete oma allkirjast hea pildi saanud.

Pildikrediit: Tim Pierce Flickris


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found