Kuidas oma Samsungi telefoni Odiniga käsitsi värskendada

Odin, kogu isa, valitseb Asgardi kui Norra panteoni kõrgeima jumaluse vallas. Samsungi sisemiselt välja antud Windowsi tarkvara Odinit kasutatakse püsivara piltide vilkumiseks Android-põhistes telefonides ja tahvelarvutites. Oluline on mitte segadusse ajada.

Erinevalt Google'ist ja mõnest teisest telefonitootjast hoiab Samsung oma tarkvara tihedalt kinni, kasutades lukustatud püsivara ja alglaadureid, et veenda kasutajaid kohandatud ROMide käitamisest ja muude muudatuste tegemisest. See tähendab, et Odin on sageli lihtsaim viis tarkvara seadistamiseks Samsungi telefoni, nii seaduslikuks kui ka koduseks. Nii et viska Thori koopia ja alustame.

Mida vajate

Õnneks vajate selleks ainult mõnda asja (peale tarkvara Odini enda - me jõuame selleni):

 • Samsungi telefon või tahvelarvuti
 • Windowsi töölaud või sülearvuti
 • USB-kaabel

Kas teil on kõik? Suurepärane.

Mis on Odin?

Odin on Windowsi-põhine programm, mis automatiseerib püsivara vilkumise protsessi Samsungi Android-põhistele seadmetele. See pole mõeldud tarbijatele: tööriist on mõeldud Samsungi enda töötajatele ja heakskiidetud remondikeskustele. Kõik Internetis lekkinud Odini versioonid postitatakse entusiastide saitidele ja kasutajate foorumitele, eelkõige lõppkasutajate jaoks nende seadmete parandamiseks või kohandamiseks.

Odini kasutamise mõte on see, et see on ametlik Samsungi tarkvara, mille telefon või tahvelarvuti tunnistab volitatuks seadmesse alglaaditavate failide laadimiseks. Mõnda Samsungi seadet on võimalik ilma selleta juurida või muul viisil muuta, kuid paljud tehnikad ja parandused nõuavad selle kasutamist.

Nagu öeldud, pöörake siin tähelepanelikult tähelepanu: Odini enda kasutamisel on potentsiaali oma telefoni müüritada. Paljud Androidi entusiastid on seda ohutult kasutanud, kuid on tõenäoline, et kui laadite vale püsivara faili või katkestate vilkuva protsessi, ei saa telefon uuesti käivitada. Samuti on võimalik, et isegi kui saadate telefoni Samsungi ametlikuma paranduse jaoks, tühistab Odini tarkvara kasutamine teie garantii. Kui vilgutate telefoni oma uut ROM-i, kaotate tõenäoliselt ka kõik oma kasutajaandmed ja rakendused ... kuid ilmselt teadsite seda juba praegu.

Kas teil on kõik see olemas? Olgu siis, siin on see, mida peate tegema.

Esimene samm: leidke õige Odini versioon

Enne Odini kasutamist peate Odini üles leidma ja alla laadima. Jah, see tundub üsna ilmne, kuid seda on lihtsam öelda kui teha. Nagu eespool mainitud, ei ole Samsung Odinit avalikuks allalaadimiseks avaldatud, seega peate leidma kolmanda osapoole hostitud versiooni. Nendega on tavaliselt seotud kasutajate foorumid, kõige uhkemad on XDA Developers. Sellel hiiglaslikul saidil on alajaotised peaaegu kõigi suuremate Android-seadmete jaoks.

Kirjutamise ajal on Odini uusim versioon, mis on jõudnud Samsungi klientide kätte, 3.12. Oleme ettevaatlikud konkreetsete allalaadimissaitide soovitamise osas, kuna ükski neist pole tõeliselt ametlik, kuid OdinDownload on meil varem olnud edukas. Kuid nagu alati, tundmatutest allikatest tarkvara allalaadimisel veenduge, et kõigepealt oleksite installinud hea viirusetõrje ja antimalware.

Laadige Odini installer alla oma Windowsi arvutisse ja pakkige see lahti, kui see on tihendatud kaustas. Programm on kaasaskantav, seda pole vaja installida.

Teine etapp: leidke Odin-Flashable püsivara fail

Ilmselt on see põhjus, miks sa Odini tahad. Odini failide suurus on erinev, alates tohututest mitme gigabaidistest püsivarafailidest (Android-telefoni peamine operatsioonisüsteem) kuni muude vajalike süsteemide, näiteks alglaaduri või raadio, väikeste värskendusteni. Enamasti kasutate Odini abil kas aktsia, muutmata tarkvarapilti või veidi muudetud pilti, mis lisab selliseid tööriistu nagu juurjuurdepääs.

Jällegi vaatate peamiselt nende kasutajate entusiastide saite, nagu XDA, kui nende failide peamisi levitajaid. Kasutajad leiavad tarkvara tavaliselt üles, laadivad selle üles failimajutusteenusesse nagu AndroidFileHost, seejärel teevad selle teatavaks tegemiseks uue foorumipostituse ja lingi hostimisteenusega. Need postitused täidavad veel üht olulist funktsiooni: võimaldavad teil veenduda, et kasutatav fail ühildub teie seadmega.

Enne allalaaditava ja vilkuva faili valimist peaksite kontrollima mitmeid asju:

 • Seadme ühilduvus: Veenduge, et fail oleks mõeldud teie konkreetse seadme ja seadme variandi vilkumiseks. Kõik Samsung Galaxy S8 telefonid pole ühesugused: piirkondlikud erinevused võivad olla väikesed või suured, varieerudes protsessorites, raadioseadmetes ja muus riistvaras. Kontrollige täielikku mudeli numbrit, et olla kindel ... ja kui te pole selles kindel, ei tohiks te tõenäoliselt vilkuda.
 • Kandjate ühilduvus: Mõned Samsungi telefonide variandid on mõeldud ainult konkreetsetele mobiilsideoperaatoritele, teisi aga saab kasutada mitme operaatori jaoks. See muudab mõned telefonid mõne püsivara jaoks ühildumatuks. Jällegi võite selle teha tõenäoliselt oma telefoni mudeli numbri põhjal.
 • Alamklassiklassid: Kui tarkvarauuendus on eriti ulatuslik, ei pruugi telefoni tarkvara vanemat versiooni uuesti vilkuda. Päris ainus viis seda teada on kontrollida teiste kasutajate aruandeid. Enne järgmise sammu juurde liikumist lugege asjakohastest lõimedest palju, kui proovite tarkvara alla viia.
 • Odini ühilduvus: Programmi Odini vanemad versioonid ei pruugi olla võimelised uusimaid püsivarafaile vilkuma, seega peate enne jätkamist ootama uusima versiooni lekkimist.

Kui olete kõik üle kontrollinud, kontrollige seda uuesti. Ma ei saa seda piisavalt rõhutada: ühildumatud failid ajavad telefoni tõenäoliselt sassi, kui neid välgatate. Kui olete kindel, et teil on kõik korras, laadige fail alla. Need laaditakse tavaliselt üles ZIP- või RAR-arhiivi - eraldage see töölaual hõlpsasti leitavasse kausta.

Kolmas etapp: ühendage telefon või tahvelarvuti

Lülitage telefon välja ja taaskäivitage see allalaadimisrežiimi. See on spetsiaalne käivitamiseelne režiim, mis valmistab seadme ette uue tarkvara vilkumiseks. Selles režiimis käivitamine nõuab konkreetset nupuvajutuste kombinatsiooni; vanemate Samsungi telefonide puhul hoiti seda viie sekundi jooksul sageli Power + Home + Volume Down. Galaxy S8 ja Note 8 seeriates on see nupp Power + Bixby + helitugevuse vähendamine. Kiire Google'i otsing peaks teile teatama konkreetse mudeli jaoks vajaliku kombinatsiooni.

Pange tähele, et allalaadimisrežiim on spetsiifiline Samsungi seadmetele ja see on teistsugune olek kui taasterežiim, kuhu kõik Android-seadmed saavad siseneda. Teie telefonil või tahvelarvutil on igaühe jaoks eraldi nupujärjestused. Need näevad välja sarnased, kuid taasterežiimis on tavaliselt loendis käputäis kasutajale ligipääsetavaid valikuid, samas kui allalaadimisrežiim on lihtsalt ekraan, kus telefon ootab sisendit USB kaudu.

Nüüd, kui olete allalaadimisrežiimis, ühendage telefon USB-kaabli abil arvutiga.

Neljas etapp: Odini kasutamine välgu jaoks

Kui telefon või tahvelarvuti on arvutiga ühendatud, käivitage rakendus Odin. Väljal ID: COM peaksite nägema ühte kirjet, uusimas versioonis värvilist sinipunast ja ka „Lisatud !!” liidese jaotises Logi. Kui te seda ei näe, peate võib-olla oma telefoni jaoks jahtima Samsungi draiverit.

Siinkohal erinevad teie võimalused. ROM-i täieliku välklambi saamiseks vajutage kõiki järgmisi nuppe:

 • BL: alglaaduri fail.
 • AP: „Androidi sektsioon”, peamine operatsioonisüsteemi fail.
 • CP: modemi püsivara.
 • CSC: „Tarbijatarkvara kohandamine”, täiendav partitsioon piirkondlike ja operaatorandmete jaoks.

Klõpsake igat nuppu ja valige vastav .md5 fail ROM-is või muus teises etapis alla laaditud tarkvaras. Sõltuvalt täpselt sellest, mida teete, ei pruugi teie paketil olla kõiki nelja failitüüpi. Kui see nii ei ole, ignoreerige seda. Veenduge, et õige fail sisestataks õigele väljale. Klõpsake iga laaditud faili kõrval linnukest. Suuremad failid, eriti “AP”, võivad panna programmi minutiks või paariks tarduma, kuid jätavad faili laadimiseks lihtsalt aega.

See protsessi etapp võib palju erineda sõltuvalt sellest, kas vilgute varude ROM-i, uut alglaadimis- või modemifaili jms. Täpselt, mida teha, vaadake faili juhiseid postituse põhjal, kust selle alla laadisite. Kui te pole kindel, milline md5-fail kuhu läheb, ärge jätkake enne, kui olete seda teinud.

Kui kõik tundub õige, klõpsake vilkuva protsessi alustamiseks nuppu "Start". Kõigi nende andmete edastamine võib võtta üsna palju aega, eriti kui olete ühendatud USB 2.0 kaudu. Väljal „Logi” või „Sõnum” näete faile vilkumas ja ID: COM-i lähedale ilmub edenemisriba.

Kui protsess on lõppenud, ilmub ID: COM kohale nupp RESET. Klõpsake seda ja teie telefon taaskäivitub ja laaditakse oma uude tarkvarasse. Palju õnne!

Ülaltoodud etapid on üldistatud. Muutke julgelt protsessi, kui teie konkreetse seadme ja vilkuva tarkvara juhised erinevad, eriti kui proovite vilkuda telefoni tarkvara kohandatud versiooni, mis ei tulnud Samsungilt.

Pildikrediit: Samsung, Marvel.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found