Kuidas teisendada MKV videoid MP4-ks

Videovormingud võivad olla segadust tekitavad ja mõned ei pruugi teie valitud videopleieris töötada, eriti ebaselgemad vormid nagu MKV. Sageli on neid lihtsam või isegi vajalik teisendada millekski kasutatavamaks, näiteks MP4-ks. Õnneks on seda konversiooni lihtne teha.

Märkus. Selle artikli näidete ja ekraanipiltide jaoks kasutame macOS-i, kuid kõik siin kasutatavad rakendused töötavad Windowsis üsna identselt.

Mis on MKV-failid ja miks peaksin neid teisendama?

MKV ei ole videovorming. Selle asemel on see multimeediummahuti vorming, mida kasutatakse erinevate failide, näiteks heli, video ja subtiitrite ühendamiseks ühes failis. See tähendab, et võite MKV-failis kasutada mis tahes videokodeeringut, mida soovite, ja lasta sellel ikkagi mängida.

SEOTUD:Mis on MKV-fail ja kuidas neid mängida?

Probleem tekib ühilduvusega. Mitte iga seade ega videorakendus ei saa MKV-faile esitada ja see kehtib eriti mobiilseadmete kohta. MKV on avatud lähtekoodiga ja mitte tööstusharu standard, seega pole sellel tuge paljudes seadmetes. See ei tööta isegi Windows Media Playeris ega Quicktime'is, vaikeseaded Windowsi ja macOS-i jaoks.

Lahendus: teisendage MKV-failid MP4-ks. MP4 ühildub enamiku seadmete ja rakendustega ning te ei kaota teisendamisprotsessil palju kvaliteeti (kui üldse).

Lihtsaim lahendus: kasutage VLC-d

VLC on avatud lähtekoodiga meediumipleier, üks väheseid, mis suudab MKV-d mängida, kuid sellel on ka video teisendamiseks varjatud võimalus.

Valige menüüst „Fail” (või Windowsi menüüs „Meedium”) valik „Teisenda / voogesitus” (või „Teisenda / salvesta” Windowsis).

See ei muuda vaadatavat automaatselt, nii et peate faili uuesti aknasse lohistama. Pärast saate valida failivormingu, mida soovite salvestamiseks kasutada; VLC toetab enamikku vorminguid, kuid vaikimisi on MP4.

Pärast soovitud vormingu valimist klõpsake lihtsalt nuppu „Salvesta“ ja valige, kuhu soovite uue faili salvestada.

Täisfunktsionaalsem lahendus: WinX Video Converter

Kuigi VLC teostab ühe faili lihtsa kodeerimise, on kapoti all palju muud, mida võiksite kontrollida, kui teete videotootmist. Selleks saab WinX VideoProc tööga hästi hakkama.

Selle avamisel lülitage allservas olevale vahekaardile „Video” ja esimesel kuvataval ekraanil palutakse teil meedium sellele lohistada. Lohistage fail sisse ja ülejäänud juhtelemendid ilmuvad hüpikakna.

Võite lisada ka terved videokaustad ja kodeerida need kõik korraga, kuid jääme praegu ühe video juurde.

Jällegi on vaikimisi teisendusvõimalus MP4, nii et me ei pea seal palju muutma, kuid kui soovite piiluda kapoti all, võite seadete muutmiseks topeltklõpsata profiilil.

Siit saate muuta paljusid valikuid, millest märkimisväärsed on:

  • Pildikvaliteet, et reguleerida iga kaadri kvaliteeti ja kodeerimiskiirust
  • Bitrate, et faile kvaliteedi hinnaga väiksemaks muuta
  • Kaadrisagedus, teisendamiseks videoks 30 või 24 kaadrit / s
  • Eraldusvõime ja kuvasuhe

Samuti on olemas helikoodeki valikud, kuid heli moodustab nii väikese osa videost, et tasub seda kõrgetel seadetel hoida.

Kui olete seadistamise lõpetanud, saate teisendamise alustamiseks vajutada käsku Käivita.

Videote teisendamine võib võtta aega, eriti suuremate videote puhul, kuid kui see on valmis, avab rakendus automaatselt kausta, kuhu teie failid salvestati.

Avatud lähtekoodiga alternatiivid

WinX on jagamisvara ja kuigi prooviversiooniga saate teha palju asju, on täielik rakendus lukustatud, kui te ei maksa premium-versiooni eest. Kui soovite sama taseme kohandamist tasuta, tasub proovida käsipidurit.

Käsipidur on veidi sujuvam, kuid selle liides võib olla natuke segane. Nii paljude valikute ja nuppude abil on veidi raske aru saada, kumb mida teeb, kuid põhilised, mida peate teadma, on eelseadistused (mis mõjutavad kvaliteeti ja kodeerimiskiirust) ja vorming (mis vaikimisi on MP4 nagu teised ).

Käsipiduril on kena järjekord mitme kodeeringu järjestamiseks, kuid tal pole tervet võimalust kaustade kodeerimiseks nagu WinX-il. Siiski saate lisada mitu faili eraldi ja seejärel lisada need kõik järjekorda. See on endiselt kasulik, kuna väga suurte failide kodeerimine võib mõnikord võtta tunde, sõltuvalt teie arvuti spetsifikatsioonidest.

Piltide autorid: Halay Alex / Shutterstock


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found