Sõbra Windowsi arvuti kaugtõrkeotsing ilma lisatarkvarata

Windows pakub Interneti kaudu kaugabi teostamiseks mõnda sisseehitatud tööriista. Need tööriistad võimaldavad teil teise inimese arvutit kaugjuhtida, et saaksite aidata tal selle veaotsingut teha, kui olete temaga telefonis. Need töötavad sarnaselt kaugtöölauaga, kuid on saadaval kõikides Windowsi väljaannetes ja neid on lihtne seadistada.

SEOTUD:Parimad tööriistad kaugtehnilise toe hõlbustamiseks

Kui kasutate mõlemad Windows 10, saate selleks kasutada sisseehitatud rakendust „Kiirabi”. Kui keegi teist kasutab Windows 7 või 8, saate kasutada vanemat Windowsi kaugabi. Windowsi kaugabi on Windows 10-s endiselt olemas, igaks juhuks, kui seda vajate.

Pange tähele, et mõlemad funktsioonid nõuavad, et teine ​​inimene aitaks ühenduse loomisel. Te ei saa lihtsalt kaugühenduse luua, kui soovite - teie pereliige või sõber peab teile ühenduse loomisel juurdepääsu võimaldamiseks istuma arvutis. Kui soovite ühenduse luua igal ajal, ilma et vajaksite teise inimese abi, vajate teistsugust kaugtöölaua lahendust.

Kui teil mõlemal on Windows 10: kasutage kiirabi

SEOTUD:Mis on uut Windows 10 aastapäeva värskenduses

Windows 10 uus funktsioon „Kiirabi” on ilmselt kõige lihtsam viis töö alustamiseks, nii et kui kasutate mõlemad Windows 10 installitud aastapäeva värskendusega, soovitame seda võimalust.

Kuidas hakata kedagi aitama

Esmalt avage rakendus Quick Assist, otsides menüüst Start otsingu „Quick Assist” ja käivitades otsetee Quick Assist. Võite navigeerida ka Start> Windowsi tarvikud> Kiire abi.

Eeldades, et soovite kedagi teist aidata, pöördudes kaugarvuti juurde tema arvutisse, klõpsake nuppu „Abi”.

Seejärel peate sisse logima oma Microsofti kontoga. Pärast seda saate turvakoodi, mis aegub kümne minuti pärast.

Kui teie kood aegub, saate uue kümne minuti jooksul kehtiva koodi saamiseks alati lihtsalt uuesti nuppu „Abi anda” klõpsata.

Mida teine ​​inimene tegema peab

Seejärel peate rääkima oma sõbra või pereliikmega, avades tema arvutis rakenduse Quick Assist. Seda saate teha e-posti, tekstisõnumi või telefoni teel.

Neil tuleb avada menüü Start, tippida otsingukasti „Quick Assist” ja käivitada kuvatav rakendus Quick Assist. Või saavad nad navigeerida menüüsse Start> Windowsi tarvikud> Kiire abi.

Seejärel peavad nad ilmuvas kiirabi aknas klõpsama nuppu „Hangi abi”.

Sel hetkel palutakse neil sisestada saadud turvakood. Nad peavad selle koodi sisestama kümne minuti jooksul pärast selle saamist, vastasel juhul aegub kood.

Seejärel näeb teine ​​inimene kinnitusviiba ja ta peab nõustuma teile juurdepääsu andmisega oma arvutile.

Olete nüüd ühendatud

Nüüd luuakse ühendus. Kiirabiabi dialoogi kohaselt võib seadmete ühendamine võtta paar minutit, seega peate võib-olla kannatlik olema.

Kui nad seda teevad, näete teise inimese töölauda teie arvuti aknas. Teil on täielik juurdepääs kogu nende arvutile nagu istuksite selle ees, nii et saate käivitada kõik programmid või pääseda juurde failidele, mida nad saavad. Teil on kõik privileegid, mis arvuti omanikul on, nii et teil pole piiranguid süsteemi seadete muutmisele. Võite teha tõrkeotsingu nende arvutis, muuta sätteid, kontrollida pahavara olemasolu, installida tarkvara või teha midagi muud, mida teeksite, kui istuksite nende arvuti ees.

Akna paremas ülanurgas näete ikoone, mis võimaldavad teil teha märkmeid (joonistada ekraanil), muuta akna suurust, arvuti taaskäivitada, avada tegumihaldur või peatada või katkestada kiirabi ühendus .

Teine inimene näeb endiselt teie töölauda, ​​kui te seda kasutate, nii et ta saaks näha, mida teete, ja jälgida. Akna paremas ülanurgas olev märkimise ikoon võimaldab teil joonistada ekraanile märkmeid, mis aitavad suhelda teise inimesega.

Igal ajal saab kumbki ühenduse katkestada, lihtsalt ekraani ülaservas olevalt ribalt „Kiirabi” rakenduse sulgedes.

Olge võrguseadete muutmisel ettevaatlik. Mõned võrguseadete muudatused võivad ühenduse katkestada ja vajavad teise inimese abiga uuesti Quick Assist'i ühenduse loomist.

Valik „kaugtaaskäivitamine” on mõeldud kaugarvuti taaskäivitamiseks ja kiirabiseansi jätkamiseks viivitamatult ilma täiendava sisendita. See ei pruugi aga alati korralikult töötada. Olge valmis rääkima teisega, logides oma arvutisse tagasi ja algatades uuesti Quick Assist'i seansi, kui ilmneb probleem ja see ei juhtu automaatselt.

Kui teil on üks või mõlemad Windows 7 või 8: kasutage Windowsi kaugabi

Kui keegi teist pole veel Windows 10-le värskendanud, ei saa te kiirabi kasutada. Õnneks saate kasutada Microsofti vanemat, kuid siiski kasulikku Windowsi kaugabi tööriista, mis sisaldub operatsioonisüsteemides Windows 7, 8 ja 10.

Kuidas kedagi appi kutsuda

Kui soovite, et keegi teine ​​kutsuks teid oma arvutile juurde pääsema, peate talle järgmised sammud läbi viima. Kui proovite anda kellelegi teisele juurdepääsu oma arvutile, toimige järgmiselt.

Esmalt avage Windowsi kaugabi rakendus. Selle leiate, avades menüü Start, otsides jaotise „Kaugabi” ja käivitades rakenduse „Windowsi kaugabi”.

Windows 10-s on Windowsi kaugabi tööriist veidi peidetud. Selle leiate ikkagi avades menüü Start, otsides valiku „Kaugabi” ja klõpsates valikut „Kutsu kedagi teie arvutiga ühenduse loomiseks ja teid aitama või pakkuma kedagi aitama”.

Eeldades, et soovite oma arvutiga abi saada, klõpsake nuppu "Kutsu keegi, keda usaldate, teid aitama".

Kui kaugabi kutsed on teie arvutis keelatud, näete veateadet. Klõpsake lihtsalt nuppu „Paranda” ja veaotsingu tööriist pakub teile kaugabi võimaldamist.

Kellegi kutsumiseks on mitu erinevat viisi. Kutsefaili saate alati luua, klõpsates nuppu „Salvesta see kutse failina“ ja saatke see - näiteks veebipõhise e-posti tööriista abil nagu Gmail või Outlook.com. Kui teil on installitud e-posti programm, võite klõpsata käsul „Kasuta kutse saatmiseks e-posti aadressi”.

Võimalik, et saate kasutada ka funktsiooni Easy Connect. Selle funktsiooni kasutamiseks peab teil ja teie abistajal olema saadaval Easy Connect. Selleks on vaja peer-to-peer võrguühenduse funktsioone ja see ei pruugi teatud võrkudes saadaval olla.

„Kasuta Easy Connecti” on lihtsaim valik, kui see on saadaval.

Kui valite funktsiooni Easy Connect, antakse teile parool. Peate selle parooli teisele isikule edastama ja ta saab seda teie arvutiga ühenduse loomiseks kasutada. (See parool kehtib ainult arvutiga ühenduse loomiseks, kui see aken on avatud, ja see muutub iga kord, kui taaskäivitate Windowsi kaugabi.)

Kui teine ​​inimene ei saa mingil põhjusel Easy Connecti kasutada, võite klõpsata käsul „Salvesta see kutse failina”.

Teil palutakse kutsefail salvestada ja teile antakse parool. Saada kutsefail teisele isikule nii, nagu soovite - näiteks kasutades Gmaili, Outlook.com-i, Yahoo! Mail või muu kasutatav programm.

Andke inimesele ka parool. Need on põhjusel eraldi. Näiteks kui räägite kellegagi telefonis, võiksite saata talle kutsefaili e-kirjaga ja seejärel öelda telefoni parool, tagades, et keegi, kes e-kirja pealt võtab, ei saaks teie arvutiga ühendust luua.

Kuidas teine ​​inimene saab ühendust luua

Inimene, kes teie arvutiga ühenduse loob, peab avama oma arvutis Windowsi kaugabi rakenduse ja klõpsama valikut „Aita kedagi, kes on teid kutsunud“.

Ühenduv inimene peab kas klõpsama nuppu „Kasuta Easy Connecti” või „Kasuta kutsefaili”, olenevalt sellest, kas tal on kutsefail või lihtsalt Easy Connecti parool. Kui see on saadaval, on lihtsaim võimalus Easy Connect.

Kui ühenduse saanud inimene on saanud kutsefaili, saab ta sellel lihtsalt topeltklõpsata ja ühenduse loomiseks parooli sisestada.

Sõltuvalt sellest, kas kasutate Easy Connecti või mitte, peab ühenduse loomisel isik kas esitama kutsefaili ja seejärel teises arvutis kuvatava parooli või lihtsalt parooli.

Olete nüüd ühendatud

Arvuti ees istuv inimene saab veel ühe viipa, küsides, kas ta soovib ühenduse autoriseerida. Pärast seda näevad ühenduse loomisel oma ekraani. See inimene võib kaugarvuti juhtimise taotlemiseks vaadata või anda juhiseid või klõpsata nupul „Taotle juhtimist”.

Arvuti ees istuv inimene saab endiselt kõike toimuvat vaadata ja näha. Igal ajahetkel saavad nad ühenduse katkestamiseks kaugabi akna sulgeda.

Samuti on tööriistaribal klõpsamiseks nuppu Vestlus, mis võimaldab mõlemal inimesel üksteisega tekstsõnumeid vestelda, kui kaugabi ühendus on loodud.

Mõne võrgusätte muutmisel olge lihtsalt ettevaatlik, kuna see võib kaugabi tööriista katkestada ja peate võib-olla ühenduse uuesti seadistama.