Kuidas luua püsiva salvestusruumiga reaalajas Ubuntu USB-draivi

Linuxi live-USB-draiv on iga kord, kui ta käivitate, tavaliselt tühi leht. Saate selle käivitada, programme installida, faile salvestada ja seadeid muuta. Niipea kui taaskäivitate, kustutatakse kõik teie muudatused ja olete tagasi värske süsteemi juurde. See võib olla kasulik, kuid kui soovite süsteemi, mis jätkaks sealt, kus pooleli jäi, saate luua püsiva salvestusruumiga elava USB-ühenduse.

Kuidas püsiv ladustamine töötab

Kui loote püsiva USB-draivi, eraldate püsiva ülekattefaili jaoks kuni 4 GB USB-draivi. Kõik süsteemi tehtud muudatused - näiteks faili töölauale salvestamine, rakenduse sätete muutmine või programmi installimine - salvestatakse ülekattefaili. Kui käivitate USB-draivi mis tahes arvutis, on teie failid, seaded ja installitud programmid olemas.

See on ideaalne funktsioon, kui soovite hoida reaalajas Linuxi süsteemi USB-draivil ja kasutada erinevates arvutites. Iga kord, kui käivitate, ei pea te oma süsteemi nullist üles seadma. Sinaära tee vajavad püsivust, kui kasutate Ubuntu installimiseks lihtsalt USB-draivi ja käivitate selle seejärel kõvakettalt.

Siin on mõned piirangud. Te ei saa muuta süsteemifaile, näiteks kernelit. Te ei saa teha suuri süsteemiuuendusi. Samuti ei saa installida riistvaradraivereid. Siiski saate installida enamiku rakendusi. Võite isegi värskendada enamikku installitud rakendusi, nii et võite olla kindel, et teie püsival USB-draivil on teie eelistatud veebibrauseri uusim versioon.

Püsivus ei tööta iga Linuxi jaotusega. Oleme seda testinud Ubuntu uusimate versioonidega - Ubuntu 18.04 LTS ja Ubuntu 19.04 - ja see töötab. See peaks töötama ka Ubuntu-põhiste Linuxi distributsioonidega. Varem vedas meil ka Fedoraga. Laadige alla lihtsalt sobiv ISO-fail ja järgige allolevaid juhiseid.

Uuenda: Rufus, mida soovitame USB-draivide hõlpsaks loomiseks Windowsis, toetab nüüd püsivat salvestamist selle uusimates versioonides. Eelmised versioonid seda ei teinud, mistõttu oli vaja allpool toodud protsessi. Proovige Rufust proovida, kui kasutate Windowsi ja soovite vältida allolevat Linuxi käsureaprotsessi.

SEOTUD:Kuidas luua käivitatav Linuxi USB-mäluseade, lihtne viis

Kuidas luua püsiv Ubuntu USB-draiv Ubuntu

Selle protsessi läbiviimiseks vajate juba Ubuntu käitavat arvutit. Püsivuse seadistamiseks vajate ka piisavalt mälumahuga USB-draivi. Kasutasime 16 GB draivi, kuid ka 8 GB ketas oleks töötanud. Mida suurem on draiv, seda püsivam on teie mälumaht.

Grub, boot ja Ubuntu partitsioonid võtavad alla 2 GB. Ülejäänud USB-draivi ruumi kasutatakse seadme jaoks casper-rw ja usbdata vaheseinad.

The casper-rw partitsiooni kasutatakse püsivaks salvestamiseks. Näiteks salvestatakse siin teie installitud tarkvara ja seadefailid.

The usbdata partitsioon vormindatakse NTFS-failisüsteemiga. Sellele pääsevad juurde Linux, Windows ja MacOS. See sektsioon on saadaval ka USB-draivi otseülekandes oleva Ubuntu kaudu. See tähendab kõiki faile, mis on kopeeritud seadmesse usbdata teisest arvutist pärinevatele partitsioonidele on juurdepääs teie otse Ubuntu.

Teisisõnu usbdata partitsioon toimib jagatud kaustana teie aktiivse Ubuntu ja muu arvuti vahel, kuhu USB-draivi ühendate. See on päris lahe.

Alloleval ekraanipildil on näha, kuidas saadud partitsioonid meie 16 GB draivil välja nägid.

Kuigi selle artikli uurimiseks kasutati 16 GB suurust USB-draivi, toimiks sama hästi ka 8 GB suurune draiv. Sellel oleks lihtsalt vähem ruumi.

Esiteks peate alla laadima Ubuntu ISO-faili, mille soovite USB-draivile paigutada.

Märge: Kui loote USB-draivi otse kettalt, veenduge, et enne jätkamist oleks Ubuntu Universe'i hoidla lubatud. Seda saate teha järgmise käsu käivitamisega:

sudo add-apt-hoidla universum

Teiseks nimetatakse tööriista, mida kavatsete kasutada mkusb. See ei kuulu tavapärase Ubuntu installi hulka. Peate selle installima. Selleks sisestage järgmised kolm käsku. Esimene käsk lisabmkusb hoidla, et Ubuntu teaks, kuhu installida mkusb alates.

sudo add-apt-hoidla ppa: mkusb / ppa

Järgmine käsk sunnib Ubuntu värskendama registreeritud hoidlate pakettide loendeid.

sudo apt-get värskendus

Nüüd saame jätkata mkusb selle käsuga:

sudo apt install --install-soovitab mkusb mkusb-nox usb-pack-efi

The mkusb programm teeb suurepärast tööd USB-draivide tuvastamiseks. See on suurepärane, kuid pole midagi sellist, nagu ise teada. Millal mkusb ütleb, et see kavatseb konkreetse draivi täielikult pühkida, võite olla kindel, et see on USB-draiv, mida kavatsete kasutada, mitte teie süsteemis mõni muu seade.

Tippige terminaliaknas järgmine käsk. The lsblk käsk loetleb teie arvuti blokeeritud seadmed. Igal draivil on sellega seotud blokeerimisseade.

lsblk

Väljund lsblk näitab praegu teie arvutiga ühendatud draive. Selles masinas on üks sisemine kõvaketas nimega sda ja sellel on üks partitsioon, mida nimetatakse sda1.

Ühendage USB-draiv ja kasutage lsblk veel kord käsku. Väljund lsblk on muutunud. USB-draiv loetletakse nüüd väljundis.

On uus kirje nimega sdb loendis. Sellel on üks partitsioon nimega sdb1. See on USB-draiv.

Kui arvutis on juba mitu draivi, on teie USB-draivi nimi erinev. Sõltumata sellest, kuidas seda nimetatakse, seade, mis oli mitte eelmises lsblk noteerimine peab olla USB-draiv.

Kui teate, milline seade on teie USB-draiv, saate selle käivitada mkusb. Vajutage klahvi Super (Windows) ja tippige “mkusb”. The mkusb ilmub ikoon. Klõpsake ikooni või vajutage sisestusklahvi.

Dialoog küsib, kas soovite käivitada versiooni dus (Do USB Stuff) mkusb. Klõpsake nuppu Jah.

Ilmub musta taustaga terminaliaken ja dialoogiboks küsib parooli. Sisestage oma parool ja klõpsake nuppu “OK”.

Hoiatus: See protsess pühib USB-draivi sisu!

Klõpsake hoiatusdialoogis nuppu „OK”, et kinnitada, et olete sellest aru saanud.

Klõpsake loendis kirjet „Install (make boot device)” ja klõpsake nuppu „OK”.

Valige loendist kirje „Püsiv live - ainult Debian ja Ubuntu” ja klõpsake nuppu „OK”.

Ilmub failibrauseri dialoog. Sirvige alla laaditud Ubuntu ISO-faili, valige see ja klõpsake rohelist nuppu "OK".

Alloleval ekraanipildil valime kaustast Allalaadimised Ubuntu 19.04 ISO-pildi.

Näete loendit arvutiga ühendatud USB-draividest. See võimaldab teil valida sobiva USB-draivi.

Selle artikli jaoks kasutatud testmasinaga oli ühendatud ainult üks USB-draiv. Nagu me eespool kinnitasime, nimetatakse seda sdb. Oleme kinnitanud, et see on USB-draiv, mida me tahame kasutada, et saaksime kindlalt jätkata. Klõpsake nuppu “OK”.

Kui ilmub allpool näidatud dialoogiaken, valige loendist kirje „usb-pack-efi (ISO-failist vaikerub) - ja klõpsake nuppu„ OK ”.

Teil on valida veel üks võimalus. Saate valida, kui suur protsent salvestusruumist on püsivaks salvestamiseks casper-rw partitsioon. Ülejäänud osa kasutatakseusbdata partitsioon, millel on NTFS-failisüsteem ja millele pääseb juurde ka Windowsi arvutitest ja Mac-idest.

Kui olete õnnelik, et USB-draivi vaba ruumi jagatakse nende kahe sektsiooni vahel võrdselt, jätke liugur vaikeväärtusele ja klõpsake nuppu "OK".

Nüüd peame lihtsalt ütlemamkusb et oleme kõigi oma valikutega rahul ja et see peaks edasi minema.

Selguse huvides on see viimane punkt, kust saate taganeda. Kui olete kindel, et soovite jätkata, valige raadionupp „Mine” ja klõpsake nupul „Mine”.

Edenemisriba näitab, kui lähedal on loomisprotsess lõpule.

Loomise viimane etapp on failisüsteemi puhvrite loputamine USB-draivi. Samuti soovitatakse oodata, kuni näete fraasi „Töö tehtud”. See näitab, et protsess on lõppenud.

Kui protsess on lõpule jõudnud, näete dialoogi, kus roheliselt on esile tõstetud fraas „Töö tehtud”. Klõpsake nuppu “OK”. Kui ilmub mõni muu dialoogiaken, sulgege need, klõpsates nupul „Lõpeta“.

Terminali aknas kerib veel paar väljundirida. Kui olete valmis, palutakse teil vajutada sisestusklahvi.

Kui vajutate nuppu "Enter", sulgeb terminaliaken. Nüüd saate arvuti taaskäivitada ja USB-draivilt taaskäivitada või USB-draivi lahti ühendada, viia teise arvutisse ja seal käivitada.

SEOTUD:Kuidas käivitada arvuti kettalt või USB-draivilt

Kuidas teha püsivat Ubuntu USB-draivi Windowsis

Uuenda: Meile on öeldud, et alltoodud meetod (kasutades Linux Live USB Creatorit) ei tööta enam Ubuntu uusimate versioonidega. Selle asemel peate kasutama ülaltoodud meetodit.

Püsivuse seadistamiseks vajate piisavalt suurt USB-draivi. Ubuntu ise väidab, et see vajab USB-draivil 2 GB salvestusruumi ja püsiva salvestusruumi jaoks vajate ka lisaruumi. Seega, kui teil on 4 GB suurune USB-draiv, saab püsivat salvestusruumi olla ainult 2 GB. Maksimaalse püsiva salvestusruumi saamiseks vajate vähemalt 6 GB suurust USB-draivi.

Kahjuks ei paku Rufuse tööriist, mida Ubuntu ametlikult Windowsis Ubuntu USB-draivide loomiseks ametlikult pakub, püsiva salvestusruumiga süsteemide loomiseks. Ehkki enamiku Ubuntu live-USB-draivide loomiseks soovitame kasutada Rufust, peame selle töö jaoks kasutama muud tööriista. (Uuenda: Rufuse uusimad versioonid toetavad nüüd püsivat salvestamist!)

Laadige alla Ubuntu ISO-fail, mille soovite USB-draivile paigutada, ja rakendus Linux Live USB Creator.

Sisestage USB-draiv, mida soovite kasutada, oma arvuti USB-porti ja käivitage äsja installitud rakendus LiLi USB Creator.

Valige USB-draiv, mida soovite kasutada väljal „Samm 1: Valige oma võti“.

Esitage allalaaditud Ubuntu ISO-fail. Klõpsake jaotises „Samm 2: Valige allikas” nuppu „ISO / IMG / ZIP”, sirvige arvutis olevat .ISO-faili ja topeltklõpsake seda.

Kasutage jaotises „Samm 3: Püsivus” olevaid suvandeid, et valida, kui palju ruumi soovite USB-draivil püsivaks salvestamiseks kasutada. Maksimaalse salvestusmahu valimiseks lohistage liugurit paremale.

Olete nüüd konfigureerinud kõik seadistamiseks vajalikud seaded. Püsiva salvestusruumiga oma USB-draivi loomiseks klõpsake jaotise „Samm 5: Loo” all välguikooni.

Andke tööriistale draivi loomiseks veidi aega. Kui protsess on valmis, näete teadet „Teie LinuxLive-võti on nüüd valmis ja valmis!” sõnum. Nüüd saate arvuti taaskäivitada ja USB-draivilt taaskäivitada või USB-draivi lahti ühendada, viia teise arvutisse ja seal käivitada.

Püsiva salvestusruumi korraliku toimimise kinnitamiseks käivitage USB-draiv ja looge töölauale kaust või salvestage fail töölauale. Seejärel lülitage süsteem välja ja käivitage elus USB-draiv uuesti. Peaksite nägema töölauale paigutatud kausta või faili.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found