Seletatud RAM-kettad: mis need on ja miks te ei peaks seda tõenäoliselt kasutama

Teie arvuti RAM on endiselt kiirem kui isegi kaasaegsed tahkis-draivid. RAM-kettad kasutavad seda ära, kasutades teie arvuti RAM-i välkkiire virtuaalse kettana. Kuid tõenäoliselt ei soovi te ikkagi RAM-ketast kasutada.

RAM-kettaid on lihtne müüa - kõik, mida peate tegema, on hoida jõudlusnäitajaid, näidates, kui palju kiiremini on andmeid RAM-ist lugeda, kui isegi kiirelt SSD-lt. Kuid see pole täielik pilt.

Mis on RAM-ketas?

RAM-ketta loomiseks installige kolmanda osapoole programm, mis loob Windowsis virtuaalse draivi. See programm reserveeriks osa teie RAM-ist - nii et kui teie RAM-kettal oleks 4 GB faile, võtaks ketas 4 GB RAM-i. Kõik teie kettal olevad failid salvestatakse teie RAM-i. Kui kirjutasite kettale, kirjutaksite lihtsalt oma RAM-i teise sektsiooni.

Esialgu näib, et see võib aidata jõudlust optimeerida. Kui installisite programmid RAM-kettale, oleks teil peaaegu kohene laadimisaeg, kuna nende andmed oleksid juba salvestatud võimalikult kiiresse mällu. Faili salvestamisel juhtuks see peaaegu koheselt, kuna see kopeeritakse lihtsalt teise RAM-i ossa. See tähendaks RAM-kettale salvestatud failide kiiremat rakenduste laadimisaega ja kiiremat failide lugemis- / kirjutamisaega.

Miks te ei peaks seda ilmselt kasutama?

Siiski on siin suur probleem. RAM on kõikuv mälu. Kui teie arvuti kaob voolust, kustutatakse teie RAM-i sisu. See tähendab, et te ei saa RAM-kettale midagi olulist salvestada - kui teie arvuti kaotas toite kadumise tõttu, kaotaksite kõik oma RAM-kettal olevad andmed. Nii et failide salvestamine RAM-kettale on mõttetu, kui te ei hooli sellest, et failid kaotsi lähevad - aga kui te failidest ei hoolinud, siis miks need üldse salvestada?

Kuna RAM ei ole püsiv, peate ka arvuti väljalülitamisel ja sisselülitamisel laadima oma RAM-ketta sisu kettale. Oletame näiteks, et installisite Photoshopi oma RAM-kettale. Peaksite oma RAM-ketta koopia oma arvuti kõvakettale salvestama, et mitte kaotada Photoshopi installimist. Võimalik, et soovite seda teha iga paari minuti järel või lihtsalt seiskamise ajal.

Kui lülitate arvuti sisse, peaks RAM-kettaprogramm lugema kõvakettalt RAM-kettapilti ja laadima selle tagasi RAM-i. Teisisõnu, saate lihtsalt kiirema programmi laadimisaja pikema alglaadimise aja arvelt. Kui teie arvuti laadib rakenduse või muud failid kõvakettale, salvestab see need igal juhul RAM-i - seega on natuke rumal installida rakendus või mäng RAM-kettale, mitte kõvakettale. Mõlemal juhul jääb rakendus pärast rakenduse laadimist teie mällu hilisemaks kiireks laadimiseks.

SEOTUD:Miks on hea, et teie arvuti RAM on täis

RAM-kettad reserveerivad ka suure osa mälust, tagades, et te ei saa seda millekski muuks kasutada. Windows kasutab failide vahemällu hoidmiseks nagunii kasutamata mälu ning see kõik toimub automaatselt ja taustal. Kui vajate millekski mälu, viskab Windows puhverdatud andmed koheselt kõrvale. RAM-kettaga peate selle mälu vabastamiseks käsitsi välja lülitama.

Kuidas teha RAM-ketast

RAM-ketta valmistamine on üsna lihtne. Installige selline programm nagu DataRAMi RAMDisk Personal - tasuta versioon võimaldab teil luua kuni 4 GB suuruseid RAM-kettaid ja kasutage seda uue RAM-ketta loomiseks.

Seejärel saate sellesse programme installida või faile sinna teisaldada. Peate salvestama RAM-ketta koopia, nii et te ei kaota andmeid, kui teie arvuti kunagi laguneb. Muidugi peate iga kord, kui värskendate RAM-kettale faile, uue pildi salvestama.

RAM-ketta jaoks peab olema mõned kasutusalad, kuid…

RAM-kettad ei ole täielik pettus nagu arvutipuhastusprogrammid ja paljud muud "süsteemi optimeerimise" tööriistad. Kindlasti on RAM-ist lugemine ja kirjutamine kiirem, mitte isegi kiire SSD kasutamine. Kui teate tõesti, mida teete, on RAM-ketaste jaoks häid võimalusi.

Mõlemad järgmised tingimused peaksid siiski tõele vastama:

  • Peate kasutama programmi, mis tavaliselt ei kasuta vahemäluna RAM-i, vaid nõuab väikeste failide lugemist ja kirjutamist kõvakettale.
  • Te ei peaks neist failidest hoolima ja nende kaotamisel pole teil probleeme.

See on kõrge riba kustutamiseks - enamik programme, millel on vahemälu, millest te tingimata ei hooli, kasutavad igal juhul RAM-i. Näiteks pole mõtet Photoshopi kraapimisfaili RAM-kettale panna, kuna Photoshop kasutab RAM-i vahemäluna, kui see on saadaval. Teie veebibrauser salvestab vahemälu oma vahemälufailid ka RAM-i.

Programmide puhul, mis kirjutavad ja loevad andmeid kõvakettalt, on need andmed tõenäoliselt midagi, mida te ei soovi kaotada. Olulise andmebaasiga RAM-ketta kasutamine oleks viga, sest krahhi või voolukatkestuse korral kaotaksite andmebaasi.

RAM-põhised tahkis-draivid

Kui soovite RAM-i kiirusest kasu saada, võiksite proovida investeerida RAM-põhisele tahkiseadmele. Need on tahkis-draivid, mis sisaldavad tavalise Flash-mälu asemel RAM-i. Neid on palju kiirem lugeda ja kirjutada, kuid ka palju kallim, kuna RAM on kallim kui välkmälu.

Sellised draivid sisaldavad akut, nii et nad saavad RAM-i sisu säilitada, kui arvuti kaob. Neil on piisavalt aku, et andmeid võrguühenduseta mällu kirjutada, tagades, et te ei kaota nende RAM-i salvestatut.

Sellised draivid pole mõeldud tavakasutajale - need on ülimalt kallid võimalused, mis on mõeldud andmekeskuste ja muude ärikasutuste jaoks, kus soovite SSD-de stabiilsusega RAM-i kiirust. Kuid need draivid on palju mõttekamad kui tarkvara RAM-kettad, kui vajate missioonikriitilistel eesmärkidel tõesti RAM-i sarnaseid kiirusi.

Kokkuvõtlikult võib öelda, et RAM-kettad töötavad reklaamitud viisil. Kuid tõenäoliselt ei soovi te neid siiski kasutada. Need ei ole ideaalsed olulise andmebaasi käitamiseks ega mängu laadimisaja kiirendamiseks.

Kui teil on RAM-ketta jaoks nutikas kasutus, jätke kommentaar - me tahaksime teada, milleks inimesed neid tegelikult kasutavad.