Kuidas müüa sülearvutit, telefoni või tahvelarvutit parima dollari jaoks

Nii et olete otsustanud muuta selle vana elektroonika rahaks. Kuid kui proovite muuta pensionile jäänud telefoni või sülearvuti suureks rahaks, siis peate küünarnuki määrima.

Kui soovite raha, müüge see ise

Kui soovite vana telefoni või sülearvuti eest tippdollarit saada, peate selle ise müüma. See tähendab, et kavatsete teha täiendavaid pingutusi. Jah, on selliseid saite nagu Gazelle, mis saavad teie eest selle töö ära teha, kuid nad võtavad selle käigus teie kasumist paksu tüki.

Vana seadme edasimüümiseks on palju kohti, kuid need kõik töötavad samamoodi. Lisate oma toote koos foto, kirjelduse ja hinnaga. Mõni neist veebisaitidest võimaldab teil teha üleriigilisi või ülemaailmseid loendeid, kuid enamik neist on keskendunud kohalikele loenditele. Üldiselt on kohalikke loendeid pakkuvaid veebisaite väga lihtne kasutada ja täita, kuid need ei ole alati kasumi maksimeerimiseks head.

 • eBay - üleriigiline või ülemaailmne. Lihtne kasutada.
 • Swappa - nagu eBay, kuid seda on lihtsam kasutada.
 • Amazon - üleriigiline. Parim sarnaste toodete jaoks.
 • Craigslist - kohalik
 • LetGo - kohalik
 • Facebooki turuplats - kohalik
 • Pakkumine - kohalik

Kuid te ei saa lihtsalt toote vähese vaevaga nimekirja kokku panna ja oodata, et teenite hunniku raha. Peate oma kirje olema võimalikult puhas, üksikasjalik ja professionaalne. Nii kulutavad potentsiaalsed ostjad raha teie vana telefoni või sülearvuti juurde, ilma et oleks vaja aimata kõhklusi või ärevust.

Mõelge sellele nii: olete müüja, nii et teie asi on oma seade müüa. Ostja ülesanne on osta ja nad peaksid selle rolli täitma justkui teise olemusega. Kui ostjal on teie kirje kohta küsimusi või reservatsioone, pole te oma toote müümisega head tööd teinud.

Peate veenduma, et teie toote fotod, kirjeldus ja hind pakuvad potentsiaalsetele ostjatele huvi ja teavitavad neid. See võib olla keeruline ja aeganõudev, kuid tutvustame teid samm-sammult.

Vormindage oma andmed ja kontrollige, kas midagi on katki

Ärge müüge telefoni ega sülearvutit, mis on täis isiklikke fotosid ja Google'i sisselogimisteavet. See on loll idee. Enne müümist võtke mõni minut oma telefoni, sülearvuti või tahvelarvuti vormindamiseks. See on lihtne samm ja see annab teile võimaluse näha, kas seade töötab endiselt.

Katkise seadme saate siiski korraliku rahasumma eest müüa, kuid toimiv seade annab teile alati rohkem raha. Kontrollige, kas ekraanil pole midagi valesti, kas aku ikka laeb ja kas kõik nupud töötavad. Probleemide lahendamiseks võite minna remonditöökotta - või mitte. Mõni inimene ostab katkise elektroonika.

Katkise seadme vormindamine võib olla keeruline, kuid see on siiski oluline samm. Kui teie telefoni ekraan on katki, kaaluge selle parandamist ja seejärel seadme vormindamist. Parandamine suurendab teie telefoni väärtust ja saate oma andmed pühkida. Teise võimalusena võite oma katkise telefoni arvutist vormindamiseks kasutada sellist tarkvara nagu LockWiper.

Muutke oma toode võimalikult uueks

Keegi ei taha maksta kasutatud dollari eest parimat dollarit, nii et enne müümist võtke mõni minut vana telefon või sülearvuti puhtaks. Natuke isopropüülalkoholi võib minna kaugele (ärge kasutage seepi ja vett, teate sellest paremini). Isegi kui see vana iPhone töötab endiselt nagu uus, on välimus kõik.

Võtke kindlasti seadmest kõik kleebised ja puhastage jäägid alkoholiga. Kleebiste eemaldamiseks võib olla ahvatlev nuga, kuid proovige seda kõigepealt teha oma kätega, nii et see ei kriimustaks.

Pärast seda puhastage detailid, näiteks nupud ja kortsud. Sülearvutite puhul võiksite klaviatuuri puhastamiseks kulutada minuti. Tõenäoliselt on sinna kinni jäänud paar aastat soodat, Cheeto tolmu ja surnud nahka. Me ei teeskle, et klaviatuuri puhastamine on tore, aga kuule, kas te ostaksite sülearvuti, mis on täis kivistunud toitu ja bioloogilist tolmu? Ei arvanud.

Kui proovite müüa kahjustatud elektroonikat, võib olla ahvatlev puhastusfaas vahele jätta. Ärge jätke seda vahele. Inimesed, kes ostavad katkist elektroonikat, ei ole räpased kanalisatsiooniettevõtted (noh, enamik neist mitte) ja nad maksavad rohkem puhta seadme eest.

Tehke häid üksikasjalikke fotosid

Kui lisate oma vana telefoni või tahvelarvuti veebisaidile nagu eBay, Facebook Marketplace või LetGo, soovite üles panna mõned head pildid. See võib olla müügiprotsessi kõige kardetavam samm, kuid see on kõige olulisem. Ostjad vaatavad pilte enne kirjelduste vaatamist ja inimesed maksavad professionaalselt loetletud toote eest dollarit.

Heade piltide tegemiseks pole vaja uhket kaamerat; teie telefon töötab hästi. Proovige lihtsalt pildistada puhtale ja rohke valgusega pinnale. Ideaalis näeb teie tooteloend välja nii, nagu seda teeks ettevõte, mitte mõni imelik räpases köögis.

Teil pole vaja teha miljonit erinevat pilti; lihtsalt veenduge, et kõik teie alused oleksid kaetud. Lülitage seadme ekraan sisse (kui see töötab) ja saate hea segu laiadest kaadritest ja lähivõtetest. Pildistage kõik kohad, mis on hõõrdunud või kahjustatud, ja veenduge, et toodet ei varjaks muu nagu telefoni ümbris. Pidage meeles, et potentsiaalsed ostjad ei peaks teile küsimusi esitama.

Kui loendis oleva telefoni, tahvelarvuti või sülearvuti juurde kuulub midagi täiendavat, siis soovite seda piltidel näidata. Need lisatooted lisavad teie müüdavale alale alati mingit väärtust ja ostjad peavad nägema, mida nad ostavad. Kui kaablid on kaasas, näidake kaableid. Kui jaemüügipakend on kaasas, näidake pakendit.

Kirjutage hea ülevaatlik kirjeldus

Oma toote jaoks pole vaja esseed kirjutada. Kui midagi on, siis sobib kõige paremini lühike korrastatud kirjeldus. Nii saavad ostjad hüppe teha, ilma et nad oleksid ülekoormatud või segaduses. Pidage meeles, et ostjad ei tohiks veeta aega mõtlemisele; nad peaksid kulutama oma aega ostmisele.

Telefonide ja tahvelarvutite puhul peate tavaliselt märkima mudeli numbri, salvestusruumi ja seisukorra. Sülearvutite puhul proovige lisada kogu mudeli number (see on tavaliselt sülearvuti põhjas) ja spetsifikatsioonid nagu RAM, sisemälu ja töötlemisvõimsus.

Mainige kindlasti kõiki puudusi, isegi kui need on ainult kosmeetilised. Ja lisage teave kõigest seadmega kaasnevast lisavarustusest, näiteks laadimiskaablid.

Kui müüte katki läinud seadet, kaaluge sekundit ja kaaluge, kes teilt selle ostaks. Võib-olla keegi kasutab seda osade jaoks või proovib seda parandada. Peate lisama lisateavet, mis võib neile ostjatele oluline olla. Täpsustage, kas midagi on puudu, kas seade teeb hääli või lülitub see üldse sisse.

Võite lisada mõned ahvatlevad, müügimehelikud detailid, kuid hoidke need lühikesed ja armsad. Näitena: "See vähekasutatud sülearvuti on väga kiire ja on valmis mängimiseks või kontoritööks."

Nüüd peate ennekõike järgima edasimüüjate kuldreeglit. Ärge valetage ja ärge arvake. Kui te ei leia oma vana elektroonika tehnilisi üksikasju, peate seda kirjelduses tunnistama. Kui te pole kunagi oma vanas sülearvutis mängu mänginud, siis ärge öelge, et see on „Fortnite-i jaoks valmis“.

Saa välja hea hind

See on lõbus osa. Oma toote hea hinna väljaselgitamiseks on kaks võimalust. Võite määrata numbri jaemüügihinna põhjal või kontrollida, kui palju raha teenivad teised inimesed samast tootest.

Kui soovite minna lihtsamat teed mööda, võite oma müügihinna aluseks võtta jaemüügihinna. See meetod pole täiuslik ja töötab ainult elektroonika puhul, mis on endiselt turul, näiteks uuem sülearvuti või tahvelarvuti. Võtke praegune jaehind ja tükeldage 100 või 200 dollarit. Seal sa lähed, see on korralik müügihind. Muidugi soovite hinda veelgi vähendada, kui esineb probleeme või plekke.

Teine hinnakujundusmeetod on veidi ajamahukam, kuid see aitab teil realistliku hinna määramisel kasumi maksimeerida. Peate välja selgitama, kui palju raha inimesed teie müüdava toote eest tavaliselt maksavad. eBay eelotsingu tööriist muudab selle ülilihtsaks. Sisestate oma toote nime ja klõpsate kasti „Müüdud nimekirjad”. Boom, nüüd saate hinna määrata eelmiste loendite põhjal.

Kui teie müüdaval telefonil või sülearvutil on plekke, leidke mõni sekund sarnaste probleemidega müüdud kirjete otsimiseks. Nii saate parema ülevaate sellest, kui palju ostjad on nõus teie kahjustatud toote eest maksma.

Pakkumiseks, vahetuskaubaks või tugevaks jäämiseks?

Võib olla ahvatlev pakkuda oma toodet eBays pakkumiste jaoks või pidada LetGos ostjatega läbirääkimisi. Lõppude lõpuks müüb pakkumiste jaoks mõeldud kaup kiiremini ja vahetuskauplust prooviv ostja on tõenäoliselt huvitatud raha kulutamisest.

Kui proovite oma kasumit maksimeerida, on parem püsida kindlalt ja pakkuda fikseeritud hinda. Kuid kui soovite sellest üle saada, võite sama hästi avada oma toote pakkumistele või läbirääkimistele. Pidage meeles, et professionaalselt noteeritud toode näeb potentsiaalsetele ostjatele alati väärtuslikum välja, isegi kui nad teevad pakkumisi või teevad vahetuskauplusi.

Või kasutage väiksema raha eest lihtsat marsruuti

Kui kogu see töö kõlab nagu pagana, siis võiksite sama hästi minna ka lihtsama marsruudiga. Ei, te ei tohiks oma vana telefoni ega sülearvutit minema visata, peaksite kasutama edasimüüja veebisaiti või osalema tagasiostuprogrammis.

Edasimüüjad, nagu ka Gazelle, on valmis vanade seadmete eest maksma korraliku summa. Neid veebisaite on ülilihtne kasutada; pole seotud kirjutamist ega otsimist. Lisate oma seadme kohta teavet ja saate hinnapakkumise kohapeal. Kui pakkumine teile meeldib, siis saadate seadme edasimüüjale ja saate palka.

Praegu maksab Gazelle 125 dollarit 256 GB suuruse iPhone 7 eest, mis on "õiglane". See on selline väljamakse, mida me siin vaatame. (Viide saamiseks võite sama iPhone'i müüa halvasti lõhenenud ekraaniga eBays 235 dollari eest).

Siin on mõned populaarsed edasimüüjate veebisaidid:

 • Gazelle
 • Nextworth
 • Cellcashier

Kui teid ei huvita edasimüüjaga suhtlemine, saate osaleda tagasiostu- või vahetamisprogrammis. Need programmid annavad teile tavaliselt poe krediiti või allahindlust uute ostude jaoks, näiteks telefoni täiendamiseks. Mõnikord maksavad nad teile isegi katki läinud seadmete eest.

Siin on mõned populaarsed tagasiostmise ja vahetamise programmid:

 • Amazon
 • Parim ost
 • Apple
 • EPA-l on usaldusväärne tagasiostu ja vahetamise programmide loend.