Kuidas kiiresti oma töölauda Windows 10-s näidata

Mõnikord peate oma töölaua kiiresti Windows 10-s nägema, kuid te ei soovi igat avatud rakenduse akent tüütult minimeerida või neid teisaldada ja paigutuse kaotada. Õnneks on mitu võimalust, mis võimaldavad teil kiiresti töölauda näha ja jätkata sealt, kus pooleli jätsite. Nii toimige järgmiselt.

Kuidas kuvada töölauda tegumiriba nupu abil

Oletame, et sirvite juhuslikult oma lemmikveebisaiti ja teil on mitu akent niimoodi avatud:

Kui soovite oma töölaual üksust kiiresti näha, ilma et te akna paigutust häiriksite, klõpsake tegumiriba paremas servas paremal asetsevast väikesest vertikaalsest joonest paremal asuval väikesel alal.

See on õige - see väike tegumiriba viil on tegelikult nupp „Näita töölauda”. Kui klõpsate sellel, kaovad teie rakenduse aknad ajutiselt ja näete töölauda.

See tegumiriba nupp töötab nagu lülitilüliti. Kui klõpsate sellel uuesti, siis hüppab teie Windows kohe tagasi sinna, kus nad olid varem.

Väga käepärane. Kui teile ei meeldi selle pisikese nupu kasutamine, on võimalik meisterdada oma otsetee "Kuva töölaud", mille saate paigutada kiirlaadimise tööriistaribale või kinnitada selle tegumiribale. Samuti saate töölauda näidata mõne muu meetodi abil, mida järgmisena käsitleme.

SEOTUD:Kuidas teisaldada ikoon "Kuva töölaud" Windowsi kiirkäivitusribale või tegumiribale

Kuidas piiluda töölauda tegumiriba abil

Windows 10 sisaldab teist viisi, kuidas kiiresti töölauale vaadata, nimega Aero Peek. Selle kasutamiseks leidke kõigepealt tegumiriba paremast servast väike nupp „Näita töölauda”. See näeb välja selline:

Paremklõpsake nupul „Näita töölauda” ja ilmub väike menüü.

Selles menüüs on kaks võimalust. Esimene, „Näita töölauda”, on toiming. Kui klõpsate sellel, näete töölauda just nii, nagu oleksite nupul vasakklõpsanud. Teine võimalus, mille nimi on „Peek At Desktop”, on lülitusseade. Kui klõpsate sellel, kuvatakse vasakul linnuke.

Pärast seda, kui hõljutate hiirekursorit nupu „Näita töölauda” kohal, näete töölaual kiiret piilumist, kus praeguste rakenduse akende ligikaudsed näitajad kuvatakse läbipaistvate kontuuridena.

Kui liigutate hiirt eemale, ilmuvad teie rakenduse aknad uuesti. Kui uudsus on kadunud ja soovite Aero Peeki välja lülitada, paremklõpsake uuesti nupul „Näita töölauda” ja tühjendage valik „Peek töölaual”.

SEOTUD:Kuidas Aero Peeki kohe Windowsis kuvada

Kuidas näidata töölauda, ​​paremklõpsates tegumiribal

Samuti saate töölauda kiiresti näidata, paremklõpsates tegumiribal. Kui kuvatakse menüü, valige käsk „Näita töölauda”.

Nagu ülaltoodud meetodite puhul, peidetakse kõik teie rakenduseaknad ajutiselt. Nende tagasitoomiseks paremklõpsake uuesti tegumiribal. Seekord valige käsk „Kuva avatud Windows” ja need naasevad samamoodi nagu varem.

Kuidas kuvada töölauda klaviatuuri otsetee abil

Kui soovite rakenduse akende ajutiseks peitmiseks ja töölaua kuvamiseks kasutada klaviatuuri otseteed, vajutage klahve Windows + D. Sarnaselt nupule „Näita töölauda” töötab ka see otsetee lülitina. Rakenduse akende tagasitoomiseks vajutage uuesti klahvikombinatsiooni Windows + D.

Edasised seiklused töölaua näitamisel

Kui teil on lisanuppudega hiir või osutusseade, on tavaliselt võimalik nupule määrata funktsioon „Kuva töölaud”. Näiteks võite sel viisil konfigureerida keskmise kerimisnupu ja kui soovite oma töölauda kiiresti näha, klõpsake lihtsalt nuppu. Konfiguratsioonid varieeruvad sõltuvalt kasutatavast hiire utiliidi tarkvarast (või draiveritest). Ükskõik, kuidas te selle seadistate, tunnete tõenäoliselt, et kasutate Windows 10 tõhusamalt. Lõbutse hästi!

SEOTUD:Kuidas kasutada MMO või MOBA hiirt tootlikkuse saavutamiseks