Järjehoidjate loomine, vaatamine ja muutmine Google Chrome'is

Google Chrome'i järjehoidjad salvestavad lingi veebisaidile, kuhu soovite hiljem naasta, umbes nagu raamatusse järjehoidja lisamisel. Järjehoidjate loomiseks, vaatamiseks ja muutmiseks on mitu võimalust.

Kuidas järjehoidjat luua

Käivitage Chrome, minge veebisaidile ja klõpsake siis omnikastikeses tärniikooni. Siin saate järjehoidja nime muuta ja määrata konkreetse kausta, kuid jätame selle praegu rahule. Klõpsake valikul „Valmis”.

Korrake seda toimingut kõigi oma lemmiksaitide puhul.

Kui salvestate lehe järjehoidjana, siis Google Chrome mitte ainult ei mäleta seda lehte teie jaoks, vaid kasutab seda ka siis, kui hakkate midagi omnikasti sisestama. Näiteks tippige aadressiribale mõned esimesed tähed salvestatud lehe pealkirjas - nt How-to Geeki veebisaidi jaoks. Pange tähele, kuidas Chrome soovitab lehte, mis vastab omnikastikesse sisestatud tekstile.

Kui olete Chrome'is sisse logitud samale Google'i kontole, mida kasutate mis tahes muus seadmes, näete kõiki oma seadmetest sünkroonitud järjehoidjaid.

SEOTUD:Kuidas valida, millist teavet Chrome'is sünkroonida

See on kõik! Järjehoidjatega lehed, mida külastate, kuvavad omnikastikeses sinise tähe ikooni, et teavitada teid sellest, et see on juba brauserisse salvestatud.

Kuidas järjehoidjaid vaadata

Kõiki Google Chrome'i salvestatud järjehoidjaid saate vaadata mitmel viisil, olenevalt sellest, kas kasutate järjehoidjariba või soovite brauserit võimalikult minimalistlikuna hoida.

Järjehoidjariba kasutamine

Enim külastatud järjehoidjatele ühe klõpsuga juurde pääsemiseks võite kasutada järjehoidjariba - õhukest riba omnikastikese alla, kuhu saate panna kõige sagedamini külastatud lingid.

SEOTUD:Google Chrome'i järjehoidjariba kuvamine (või peitmine)

Käivitage Chrome, klõpsake menüüikooni, osutage valikule „Järjehoidjad” ja seejärel klõpsake nuppu „Kuva järjehoidjariba”. Teise võimalusena võite vajutada klahvikombinatsiooni Ctrl + Tõst + B (Windows / Chrome OS-is) või Command + Tõst + B (MacOS-is).

Pärast selle lubamist kuvatakse järjehoidjariba kõigi salvestatud linkidega aadressiriba all.

Kui te ei näe ribal kõiki oma järjehoidjaid, võidakse need salvestada kausta „Muud järjehoidjad” või peita ikooni „>>” taha.

Vastasel juhul saate oma järjehoidjatele juurde pääseda ka Chrome'i menüüst.

Klõpsake menüüikoonil ja suunake kursor „Järjehoidjad”. Mõne valiku all näete kõigi oma järjehoidjate loendit.

Järjehoidjate halduri kasutamine

Järjehoidjate haldur kuvab kaustad ja järjehoidjad failiuurijaga sarnases vaates, vasakul on puuvaade ja akna keskel kausta sisu.

Käivitage Chrome, klõpsake menüüikooni, valige käsk „Järjehoidjad” ja seejärel klõpsake „Järjehoidjate haldur”. Teise võimalusena vajutage klahvikombinatsiooni Ctrl + Tõst + O (Windowsis / Chrome OS-is) või Command + Tõstuklahv + O (MacOS-is).

Järjehoidjate haldur avaneb uuel vahekaardil, kus on kõik, mida olete kunagi salvestanud.

Kuidas muuta järjehoidjaid

Kui peate järjehoidja nime, URL-i või kausta asukohta muutma, saate seda teha ükskõik millises eespool käsitletud asukohas.

SEOTUD:Kuidas veebibrauseri järjehoidjaid lahti teha

Redigeerimine järjehoidjaribal või menüüs Järjehoidjad

Leidke järjehoidja, mida soovite muuta, kas järjehoidjaribalt või Chrome'i menüüst (kasutades ülaltoodud meetodeid). Paremklõpsake järjehoidjal ja seejärel klõpsake nuppu „Muuda“.

Avanenud aknas saate sihtkausta esile tõstes muuta nime, URL-i (kuigi te ei peaks seda tavaliselt muutma) ja kausta, kuhu see on salvestatud. Kui olete järjehoidja redigeerinud, klõpsake nuppu „Salvesta“.

Redigeerimine järjehoidjate halduris

Kui teil on vaja teha muud kui järjehoidja nime muutmine, on järjehoidjate haldur lihtsaim viis. Siin saate järjehoidjaid ümber korraldada või muul viisil muuta.

Järjehoidjate halduri avamiseks vajutage Windows / Chrome OS-is klahvikombinatsiooni Ctrl + Tõst + O või Macis Command + Tõstuklahv + O. Klõpsake uuel vahekaardil menüüikooni selle järjehoidja kõrval, mida soovite muuta, ja seejärel klõpsake nuppu „Muuda”.

Nii nagu eelmises meetodis, saate järjehoidja ümber nimetada või URL-i muuta ja siis, kui olete selle värskendamise lõpetanud, klõpsake nuppu „Salvesta“.

Kui soovite järjehoidjaid ümber korraldada, lohistage need vasakul küljel asuva paani kaustadesse.

See on kõik, mis seal on! Nüüd, kui teate, kuidas oma järjehoidjaid luua, vaadata ja redigeerida, vaadake meie juhendit, et järjehoidjaribal maksimaalselt ära kasutada ja tõeliseks Google Chrome'i energiatarbijaks saada.

SEOTUD:Kuidas Chrome'i järjehoidjaribalt maksimumi võtta