Kuidas mängida Windowsi PC-mänge Mac-is

„PC-mängimine” on traditsiooniliselt tähendanud Windowsi mängimist, kuid ei pea seda tegema. Rohkem uusi mänge toetab Mac OS X-i kui kunagi varem ja saate oma Macis mängida mis tahes Windowsi mängu.

Neid Windowsi arvutimänge saate Macis mängida mitmel viisil. Lõppude lõpuks on Macid olnud tavalised Inteli arvutid, millel on alates 2006. aastast eelinstallitud teistsugune operatsioonisüsteem.

Native Mac Gaming

SEOTUD:Minecraftiga alustamine

Sarnaselt Linuxile on Mac OS X aastate jooksul võitnud üha enam arvutimängude tuge. Vanasti pidid Maci mänge otsima mujalt. Kui haruldane mäng Maci porditi, peate selle Macis käitamiseks ostma ainult Macile mõeldud versiooni. Tänapäeval on paljudel juba teile kuuluvatel mängudel tõenäoliselt saadaval Maci versioonid. Mõned mängude arendajad on platvormidevahelisemad kui teised - näiteks kõik Valve enda mängud Steamis ja Blizzardi mängud Battle.netis toetavad Maci.

Kõigil suurtel digitaalsete arvutimängude poodidel on Maci kliendid. Steami, Origini, Battle.net ja GOG.com Downloaderi saate oma Maci installida. Kui olete mängu ostnud ja see juba toetab Maci, peaks teil kohe olema juurdepääs Maci versioonile. Kui ostate mängu Macile, peaks teil olema juurdepääs ka Windowsi versioonile. Isegi väljaspool kauplust saadaval olevad mängud võivad pakkuda Maci versioone. Näiteks toetab Minecraft ka Maci. Ärge alahinnake Mac OS X-i jaoks saadaolevaid mänge.

Boot Camp

SEOTUD:Windowsi installimine Boot Campiga Maci

Kuigi rohkem mänge toetab Mac OS X-i kui kunagi varem, siis paljud mängud seda siiski ei tee. Kõik mängud näivad toetavat Windowsi - me ei saa mõelda populaarsele ainult Macile mõeldud mängule, kuid populaarsetele ainult Windowsi mängudele on lihtne mõelda.

Boot Camp on parim viis ainult Windowsi arvutimängu käivitamiseks Macis. Macidel pole Windowsiga kaasas, kuid võite Windowsi oma Maci installida Boot Campi kaudu ja taaskäivitada Windowsi alati, kui soovite neid mänge mängida. See võimaldab teil Windowsi mänge käivitada sama kiirusega, mida kasutati sama riistvaraga Windows PC sülearvutis. Te ei pea millegagi sebima - installige Windows koos Boot Campiga ja teie Windowsi süsteem töötab täpselt nagu tavaline Windowsi süsteem.

Steam kodus voogesitus

SEOTUD:Steam'i voogesituse kasutamine kodus

Boot Campi probleem seisneb selles, et see kasutab teie Maci riistvara. Aeglasema integreeritud graafikaga Macid ei suuda nõudlikke arvutimänge hästi käivitada. Kui teie Macil on väike kõvaketas, ei pruugi te Mac OS X-i kõrval installida nii Windowsi kui ka suurt mängu nagu Titanfalli 48 GB arvutiversioon.

Kui teil on juba Windowsi arvuti - ideaaljuhul piisavalt arvuka riistvara, piisavalt protsessori võimsuse ja suure kõvakettaga mänguarvuti - saate Windowsi arvutis töötavate mängude voogesitamiseks Maci kasutada Steami kodust voogesitusfunktsiooni. See võimaldab teil mängida mänge MacBookis ja teha rasket tõstmist arvutis, nii et teie Mac jääb jahedaks ja selle aku ei tühjene nii kiiresti. Mängu voogesitamiseks peate olema oma Windowsi mänguarvutiga samas kohalikus võrgus, nii et see pole ideaalne, kui soovite arvutimänge mängida Windowsi töölauale eemal olles.

Muud valikud

SEOTUD:5 viisi Windowsi tarkvara käivitamiseks Macis

PC-mängude mängimiseks Macis on muid võimalusi, kuid neil on omad probleemid:

Virtuaalsed masinad: Virtuaalsed masinad on sageli ideaalne viis Windowsi töölauarakenduste käitamiseks Macis, kuna saate neid käivitada oma Maci töölaual. kui teil on Windowsi programme, mida peate kasutama - võib-olla tööks vajalik programm -, on virtuaalne masin väga mugav. Kuid virtuaalsed masinad lisavad üldkulusid. See on probleem, kui vajate arvutimängu käitamiseks riistvara maksimaalset jõudlust. Kaasaegsed virtuaalmasinaprogrammid on 3D-graafikat paremini toetanud, kuid 3D-graafika töötab ikkagi palju aeglasemalt kui Boot Campis.

Kui teil on vanemaid mänge, mis pole teie riistvarale liiga nõudlikud - või võib-olla mänge, mis ei vaja üldse 3D-kiirendust, võivad need virtuaalmasinas hästi töötada. Ärge proovige uusimaid arvutimänge virtuaalsesse masinasse installida.

Vein: Wine on ühilduvuskiht, mis võimaldab teil Windowsi tarkvara käitada Macis ja Linuxis. Arvestades, et see on avatud lähtekoodiga ja sellel pole Microsofti abi, on hämmastav, et see töötab sama hästi kui see toimib. Vein on siiski puudulik toode ja pole täiuslik. Mängude käitamine võib ebaõnnestuda või võib veini all käivitamisel ilmneda vigu. Mängude nõuetekohaseks toimimiseks peate võib-olla veidi kohandama ja pärast veini värskendusi võivad need katki minna. Mõni mäng - eriti uuem - ei tööta, hoolimata sellest, mida teete.

Vein on ideaalne ainult siis, kui käitate ühte vähestest mängudest, mida see korralikult toetab, nii et võiksite seda enne tähtaega uurida. Ärge kasutage veini, eeldades, et see käivitab Windowsi programmi, mille viskate, ilma vigade ja näpistamiseta.

DOSBox: DOSBox on ideaalne viis vanade DOS-i rakenduste ja mängude käitamiseks Windowsis, Mac OS X-is või Linuxis. DOSBox ei aita teil Windowsi mänge üldse käitada, kuid see võimaldab teil käitada DOS-arvutitele kirjutatud arvutimänge enne Windowsi olemasolu.

Mängud muutuvad platvormidevaheliseks kogu aeg. Ka siin aitab Valve SteamOS. SteamOS-is (või teisisõnu Linuxis) töötavad mängud peavad kasutama OpenGL-i ja muid platvormidevahelisi tehnoloogiaid, mis töötavad Macis sama hästi.

Pildikrediit: Gabriela Pinto Flickris


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found