Kuidas kustutada päist või jalust Wordi ühelt lehelt

Võite eemaldada või muuta päiseid või jaluseid mis tahes lehel Microsoft Wordis. See on mugav, kui soovite näiteks päise või jaluse konkreetsele lehele peita. Protsess on veidi erinev, kui soovite päise või jaluse kustutada dokumendi esimesel lehel või mõnel muul lehel. Kuidas see töötab?

Kuidas kustutada päist või jalust dokumendi esimesel lehel

Väga sageli ei taha te, et päist või jalust kuvatakse dokumendi esimesel lehel. Tavaliselt on see tingitud sellest, et see on tiitelleht. Selle eemaldamiseks tehke järgmist.

Selle aktiivseks muutmiseks topeltklõpsake päise või jaluse ala.

See aktiveerib ka Wordi lindil jaotise Päise ja jaluse tööriistad. Valige selle jaotise vahekaardil Kujundus märkeruut „Erinev esimene leht“.

See toiming eemaldab esimesel lehel päise ja jaluse. Soovi korral võite sinna sisestada erineva teabe või võite selle lihtsalt tühjaks jätta.

Kuidas kustutada päis või jalus oma Wordi dokumendi teistel lehtedel

Päise või jaluse eemaldamine muul kui esimesel lehel nõuab veidi rohkem tööd. Kahjuks ei saa te Wordile lihtsalt ühe lehe kujundust muuta (päiseid ja jaluseid peetakse paigutuse osaks). Wordi lehe paigutuse funktsioonid kehtivad kogu dokumendi jaotistele ja vaikimisi on teie dokument üks suur jaotis.

Nii et kõigepealt peate dokumendis looma eraldi jaotise (isegi kui see on ainult ühe lehe jaoks) ja seejärel peate selle uue jaotise lehe paigutuse muutma horisontaalseks. Nii toimige järgmiselt.

Pange kursor oma dokumendis lehe paremasse otsa enne leht, kust soovite päise või jaluse eemaldada. Näiteks kui soovite eemaldada päise või jaluse lk 12, asetage kursor lehekülje 11 lõppu.

Lülitage lindil jaotis „Paigutus” ja klõpsake nuppu „Katkestused”.

Klõpsake rippmenüüs valikut „Järgmine leht”.

Kuigi see pole ilmne, lõi äsja tehtud toiming jaotise pausi, kuhu kursor asetati, ja alustas oma uut jaotist järgmisel lehel.

Nüüd topeltklõpsake päise või jaluse ala (olenevalt sellest, mida eemaldate) lehel, mille soovite selle eemaldada. Klõpsake lindi Päise ja jaluse tööriistade vahekaardil Kujundus nuppu "Lingi eelmisega". Pange tähele, et nupu valimine tühistatakse. Olete nüüd eelmiste jaotiste päise või jaluse lingi rikkunud.

Märge: Kui peate jaotisest kustutama nii päise kui ka jaluse, peate teksti kustutama ja eelmise jaotise lingid eraldi katkestama.

Järgmisena kustutage tekst päisest või jalust.

Kuid te pole veel päris valmis.

Kui sirvite oma dokumenti, märkate, et kõigil teie loodud jaotise purunemisele järgnevatel lehtedel pole ka just kustutatud päist ega jalust. Nagu võite arvata, peate nüüd looma uue jaotise katkestuse ja looma seejärel järgmise jaotise päise või jaluse. See töötab üsna samamoodi nagu teie just.

Asetage kursor selle lehe lõppu, kust soovite päise või jaluse eemaldada - teisisõnu, otse enne esimest lehte, kus soovite päist või jalust uuesti alustada.

Klõpsake vahekaardil „Paigutus” nuppu „Katkestused” ja valige seejärel suvand „Järgmine leht”.

Nüüd aktiveerige uue jaotise esimesel lehel päise- ja jaluseala. Klõpsake lindi Päise ja jaluse tööriistade vahekaardil Kujundus nuppu "Lingi eelmisega". Jällegi tühistatakse nupp, kuna olete nüüd selle uue jaotise päise- ja jalusalal oleva lingi rikkunud.

Nüüd peate vaid looma päise või jaluse, mida soovite ülejäänud dokumendis kasutada. Kui see on sama materjal nagu teie dokumendi esimeses jaotises, saate selle sealt lihtsalt kopeerida ja kleepida ning see ilmub siis ülejäänud teie dokumendis (välja arvatud muidugi teie loodud uues jaotises). Kui kasutasite lehenumbrit ja soovite neid selles jaotises jätkata, peate sisestama lehenumbrid ja seejärel käskima Wordil neid lehenumbreid konkreetsest punktist alustada. Kui te pole kindel, kuidas seda teha, vaadake meie juhendit leheküljenumbrite lisamise kohta Wordi.

SEOTUD:Kuidas lisada X leht Y-st Wordi päisesse või jalusesse


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found