Kuidas leida seadmehalduris tundmatute seadmete draivereid

Tundmatud seadmed kuvatakse Windowsi seadmehalduris, kui Windows ei suuda riistvara tuvastada ja selle draiverit pakkuda. Tundmatu seade pole lihtsalt tundmatu - see ei tööta enne, kui installite õige draiveri.

Windows suudab enamiku seadmeid tuvastada ja nende jaoks draiverid automaatselt alla laadida. Kui see protsess ebaõnnestub - või kui keelate automaatse draiveri allalaadimise - peate seadme tuvastama ja draiverit ise jahtima.

Leidke tundmatu seade

SEOTUD:Kuidas tõrkeotsinguks kasutada Windowsi seadmehaldurit

Teavet tundmatute seadmete kohta näete seadmehalduris. Selle avamiseks operatsioonisüsteemis Windows 10, 8.1 või 8 paremklõpsake ekraani vasakus alanurgas paremklõpsake või vajutage Windows Key + X ja valige Seadmehaldur. Windows 7-s vajutage Windows Key + R, tippige devmgmt.msc dialoogiboksi Run ja vajutage Enter. Seadmehaldurile pääseb juurde ka juhtpaneelilt või otsingu abil menüüst Start või ekraanilt Start.

Tundmatud seadmed ja muud mittetoimivad seadmed leiate jaotisest Muud seadmed. Igal probleemse seadme ikooni kohal on väike kollane hüüumärk.

Sellistel seadmetel on sageli nimi „Tundmatu seade”, kuid mõnikord on neil kirjeldavam nimi. Meie eesmärkidel pole erinevus oluline. Kuigi me võime seadme nime näha, ei tea Windows, mis see on, ja me ei tea konkreetselt, milliseid draivereid me selleks vajame.

Leidke tundmatu seadme riistvara ID-d

Nüüd tuvastame seadme. Paremklõpsake tundmatul seadmel ja valige Lisateabe vaatamiseks Atribuudid.

Windows teavitab teid sellest, et tal pole sobivaid draivereid - see on veakood 28.

Klõpsake vahekaarti Üksikasjad, klõpsake kasti Atribuut ja valige loendist Riistvara ID-d. Windows kuvab siin seadme kohta palju muud teavet, kuid riistvara ID-d aitavad teil seadme tuvastada.

Tavaliselt näete siin pikkade tähemärkide loendit. Ainult nende vaatamine ei ütle teile palju, kuid need on tegelikult riistvarale vastavad ainulaadsed riistvara ID-d.

Tehke riistvara ID veebiotsing, kasutades oma lemmikotsingumootorit. Peaksite leidma tundmatu seadmega seotud riistvara nime ja see annab teile draiveri otsimiseks vajaliku teabe.

Siin näeme, et seade on Nexus 4 või Nexus 7 (2013), kus USB silumine on lubatud, seega peame installima ADB draiverid. Seejärel tunneb Windows ära ADB-liidese ja seade on korralikult installitud, tuntud seade.

Installige draiver

Nüüd saate riistvaraseadme draiveri jahtida ja selle normaalselt installida. Te ei peaks siin seadmehalduriga jamama - lihtsalt installige draiver tavalise installeri abil ja see peaks töötama.

Kui peate seadme draiveri käsitsi installima - võib-olla on draiver juba teie süsteemi installitud, saate seadme aknas Atribuudid kasutada nuppu Värskenda draiverit. Kui seadme draiver on teie süsteemi juba installitud, klõpsake linki „Sirvi minu arvutit draiveritarkvara leidmiseks” ja valige installitud draiver.

Automaatne seadmete tuvastamine ja draiverite installimine

SEOTUD:Kas peaksite kasutama Windowsi pakutavaid riistvaradraivereid või laadima alla oma tootja draiverid?

Windows üritab draivereid automaatselt installida, otsides sobivaid draivereid ja laadides need alla Windows Update'ist. Windows soovib riistvara tuvastada ja draiverid installida, et te ei peaks seda tegema. Kui olete selle funktsiooni keelanud, võite kohata rohkem tundmatuid seadmeid.

Selle funktsiooni lubamise või keelamise kontrollimiseks avage juhtpaneel ja klõpsake jaotises Riistvara ja heli nuppu Kuva seadmed ja printerid. Paremklõpsake seadet, mis esindab teie arvutit, ja valige Seadme installiseaded.

Veenduge, et valitud oleks „Jah, tehke seda automaatselt (soovitatav)” või vähemalt on valitud „Installige alati parim värskendustarkvara Windows Update’ist”. Need on vaikesätted ja võimaldavad Windowsil draivereid alla laadida ning uue riistvara automaatselt konfigureerida.

Pärast selle sätte lubamist klõpsake seadmehalduris seadme omaduste aknas nuppu Värskenda draiverit. Saate draivereid otsida Windows Update'ist - see peaks juhtuma automaatselt pärast seadme arvutiga ühendamist, kuid võite selle uuesti proovida, kui olete funktsiooni lihtsalt uuesti lubanud.

Windows Update'is pole iga kunagi loodud seadme jaoks kõiki draivereid. Mõnikord peate autojuhti ise jahtima.

Tundmatud seadmed on pärast Windowsi arvutisse uuesti installimist sageli probleemiks. Kui Windows ei leia kõiki teie arvuti riistvara draivereid, peate draiverid jahtima ja ise installima. Neil ei tohiks hiljem probleeme olla, kui te ei uuenda arvuti komponente ega ühenda sellega eksootilisemaid välisseadmeid.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found