Mis on Reddit Karma ja kuidas ma seda saan?

Karma on Redditi hääletussüsteem. Kõige rohkem karmat sisaldavaid postitusi näete esilehel. Reddit jälgib ka seda, kui palju karmat on iga selle kasutaja teeninud. Selgitame, kuidas Reddit karma töötab ja kuidas seda saate.

Mis on Reddit Karma?

Iga Redditi postituse või kommentaari kõrval on üles- ja allhääle nupud. Klõpsates ühel neist, annate postitusele kas positiivse või negatiivse karmat. Positiivne karma suurendab postituse punktide arvu, samas kui negatiivne karma vähendab seda arvu.

Reddit kasutab karmat, et näidata kasutajatele parimat võimalikku sisu. Hääletatud kommentaarid ja postitused, milles on palju punkte, jõuavad lehe ülaossa, mis viib veelgi suurema hulga inimesteni, kes neid näevad ja hääletavad. Alahääletatud kommentaarid jõuavad lõime lõppu. Kui postituse hääletus on piisavalt madal, siis see lõpuks peidetakse ja selle laiendamiseks peate klõpsama.

Mõnikord on postitustel ja kommentaaridel nende karmalugemise kõrval väike ristisümbol (†). See näitab, et postitus on vastuoluline, mis tähendab, et sellel on sarnane kogus üles- ja allhääli.

Iga Redditori kogu karmat saate vaadata nende profiilil. See karma jaguneb postkarmaks, mis on kõigi nende postitatud lõimude kogupunktid, ja kommentaarikarmaks, mis on nende kommentaaride kogusumma, mille nad olemasolevatele lõimedele esitasid.

Mida teeb Karma?

Karmal pole mingit sisemist väärtust. Seetõttu teevad Redditors sageli nalja, et kõik, mida nad saavad, on "kujuteldavad Interneti-punktid". Kuid kasutaja, kellel on palju karmat ja ulatuslik postitusajalugu, on märk sellest, et ta on saidil väga aktiivne.

Kuigi te ei saa oma karmat millegi vastu vahetada, nõuavad mõned alamarendused kommenteerimiseks ja postitamiseks minimaalset kogust karmat. See kehtib eriti turul asuvate alaealiste kohta, mis hõlmavad kohtumisi ja tehinguid inimestega väljaspool saiti. Kui teil on palju karmat mitme postituse peal, näete usaldusväärsem.

Millal peaksin postitust üles või alla hääletama?

Redditi põhireegel on, et peaksite hääletama meelepäraste asjade üle, olgu see siis eriti naljakas nali, teie lemmikjalgpalluri esiletõst või suurepärane küsimus, mis viib paljude huvitavate lugudeni. Postituse hääletamine aitab ka teistel inimestel seda näha. Aktiivne hääletaja aitab Redditi kogemust parandada kõigi jaoks.

Enamik inimesi nõustub, et hääletamine ei tohiks olla nii lihtne kui teie poolt heakskiidetud postituste hääletamine ja postituste alahääletamine, millega te ei nõustu. Kui käimas on mõtlemapanev ja tasakaalustatud arutelu, toetage kindlasti kommentaare, milles on häid punkte.

Mõnel alamõpetajal on juhised selle kohta, mis on „hea postitus“ ja „halb postitus“. Paljude kogukondade jaoks on aga vana sisu uuesti postitamine, samade naljade ümbertegemine ja vähese vaevaga sisu, näiteks ühelauselised tekstipostitused, tõsiselt pahaks pandud. Halbade postituste alahääletamine toob hea sisu esiplaanile.

Kuidas ma karmat saan?

Ehkki teil võib tekkida kiusatus paljusid asju lihtsalt postitada, lootes, et üks neist saab laialdase hääletuse, peaksite siiski tempo maha võtma. Karma saamiseks rämpspostituste ja juhusliku sisu rämpspostitamist nimetatakse “karma kasvatamiseks” ja Redditis on see tavaliselt pahaks pandud. Mõnes subredditsis võidakse teil sama ajaperioodi jooksul liiga sageli postitamine keelata.

Parim viis karma saamiseks on orgaaniline postitamine. Leidke subreddits, mida teile meeldib lugeda, ja hakake aktiivseks liikmeks. Aidake kaasa arutelule, jagades asjakohaseid postitusi, osaledes aruteludes või tehes naljakaid nalju. Redditi kasutajad armastavad suurt vaimukust, nii et edukas nutikuse katse annab tavaliselt poolthääli.

Kuna postitused on tavaliselt aja tundlikud, on varakult olemisest ka suur kasu. Saate uurida alamditite vahelehti „tõusvad” või „uued”, et saaksite olla üks esimesi kasutajaid, kes kommenteerib. Kui satute murrangulise uudise peale, võib see esimesena vastavasse subbredditi postitada teile tonni karmat. Spordiliigade alamprogrammides üritavad mitu kontot esimesena postitada olulisi tehinguid ja allkirjastamisi, kuna need toovad kaasa kümneid tuhandeid karma punkte.

Teine suurepärane võimalus karma saamiseks on originaalsisu (OC) postitamine: originaalsed ja kvaliteetsed postitused, mis alustavad huvitavat arutelu või näitavad teie loovust. Näiteks kui olete kogukonnas, mis on keskendunud arvutiriistvarale, toob põhjaliku arvutite koostamise juhendi postitamine tõenäoliselt palju positiivset tagasisidet ja võib-olla ka mõne auhinna.

Boonusena tuleb karma tavaliselt käsikäes Redditi auhindadega, mis on makstud sümbolid, millel on käegakatsutavad eelised. Kõrgelt hinnatud postitused saavad tavaliselt mitu auhinda. Ehkki see karma ise ei osta teile midagi, saabub auhindu sageli siis, kui teenite suurtes kogustes karmat.

SEOTUD:Mis on Reddit Gold ja miks sa seda tahaksid?