Kuidas oma Maci pühkida ja macOS Scratchist uuesti installida

Kas on aeg oma vana Mac müüa või ära anda? Või soovite lihtsalt uut algust oma masina puhastamiseks? Kõikide failide turvaliseks kustutamiseks ja seejärel MacOS-i värske versiooni installimiseks toimige järgmiselt.

Kui müüte või loovutate oma arvutit, on see ainus viis veenduda, et see, kes teie Maciga jõuab, ei pääse teie failidele juurde ega pea tegelema kõigi teie MacOS-is tehtud muudatustega aastatel. Ärge kustutage lihtsalt oma kasutajaprofiili ja helistage sellele päevaks - soovite selle täielikult pühkida.

Enne alustamist veenduge, et kõik failid, mida soovite säilitada, oleksid uude arvutisse või välisse draivi kantud. Isegi kui te ei kavatse oma draivi pühkida, on enne operatsioonisüsteemi uuesti installimist soovitatav varundada.

Esimene samm: taaskäivitamine taasterežiimist või installija

SEOTUD:8 Maci süsteemi funktsiooni, millele saate juurde pääseda taasterežiimis

Teie Maci taasterežiim on kasulike tööriistade aare ja see on lihtsaim viis arvuti pühkimiseks ja nullist alustamiseks. Lülitage oma Mac välja, lülitage see sisse, hoides samal ajal klahve Command + R. Teie Mac käivitatakse taastesektsiooni.

Kui kasutate vanemat Maci (alates 2010. aastast või varasemast), on tõenäoline, et te ei saa taasterežiimi kasutada. Nendes seadmetes hoidke arvuti sisselülitamise ajal all nuppu „Option“, seejärel valige selle asemel taastesektsioon.

Kui kumbki neist võimalustest ei toimi, ärge paanitsege! Teil on veel paar võimalust. Taastele pääseb ilma partitsioonita võrgu taastamise abil: hoidke Maci sisselülitamise ajal klahve Command + Shift + R all ja see laadib teie jaoks taastefunktsioonid alla. Selle puudumisel saate luua MacOS Sierra jaoks käivitatava USB-installeri ja käivitada sellest, hoides Maci sisselülitamisel all nuppu „Option“.

Kui olete taasterežiimi mingil moel avanud, võime jätkata teie draivi turvalist pühkimist.

Teine samm: pühkige kõvaketas turvaliselt (valikuline)

Kui soovite oma operatsioonisüsteemi uuesti installida, kuid jätate failid paika, võite selle sammu vahele jätta. Teie kasutajakontod ja failid jäävad täpselt sinna, kus nad on - ainult teie operatsioonisüsteem kirjutatakse üle. Enne selle tegemist soovitame igaks juhuks failid varundada, kuid muidu olete valmis kolmandaks sammuks.

Kui soovite tõeliselt puhast installimist, peate kõigepealt kõvaketta pühkima. Oleme teile näidanud, kuidas kõvaketast oma Maciga turvaliselt pühkida ja see taasterežiimis ei erine tegelikult MacOS-is.

Alustamiseks klõpsake valikut Disk Utility.

Sõltuvalt sellest, kuidas taasterežiimi käivitasite, võidakse teile kuvada võimalus Disk Utility kohe käivitada, nagu eespool näha. Kui ei, siis leiate menüüribalt Disk Utility: klõpsake Utilities ja seejärel Disk Utility.

Nüüd näete oma kõvaketaste loendit. Klõpsake oma peamist draivi ja seejärel nuppu „Kustuta”

Kui pühite mehaanilise draivi, klõpsake hüpikaknas avanevas aknas valikut „Turvasuvandid”. (Kui teie Macil on pooljuhtketas, võite selle osa vahele jätta: teie SSD kustutab juba failid turvaliselt tänu TRIM-ile. Peate siiski draivi pühkima, vastasel juhul jäävad failid paigale, seega minge lõpuni (et seda teha.)

Nüüd liigutage valimisklahvi üles, et juhuslikult kogu draivile andmeid kirjutada. Selle turvaliseks pühkimiseks peate draivi üle kirjutama vaid ühe korra, kuid paranoia korral võite selle ka kolm või viis korda pühkida.

Kui olete otsustanud, klõpsake nuppu „OK”, kuid pidage meeles: kui teie Macil on pooljuhtketas, ei pea te neid suvandeid kasutama. Pange oma kettale lihtsalt nimi (järjepidevuse huvides soovitan „Macintosh HD”), seejärel klõpsake ülekirjutamise alustamiseks nuppu „Kustuta”.

Kui otsustasite oma draivi turvaliselt pühkida, võib see aega võtta - 30 minutit kuni tund pole ühe käigu jaoks mõistlik. Kui valite kolm või viis läbimist, võiksite selle ööseks jätta.

Kolmas etapp: installige macOS uuesti

Kui teave on pühitud, olete nüüd valmis macOS-i uuesti installima. Kui käivitasite toimiva taastesektsiooni, klõpsake nuppu „Installige macOS uuesti”. Alustatakse installiprotsessi.

Kui käivitasite USB-kettalt, klõpsake installiprogrammile liikumiseks nuppu „Jätka”.

Teilt küsitakse, millisele kõvakettale soovite installida. Valige varem nimetatud Macintosh HD.

Täpselt nii hakkab macOS installima.

See võib võtta aega. Lõpuks taaskäivitub teie Mac ja palutakse teil konto luua. Kui annate oma Maci ära või müüte, soovitan teil selles hetkes lihtsalt sulgeda ja lasta kõigil, kellele Maci annate, oma konto luua. Lõppude lõpuks on see nende oma. Muidu naudi oma nüüd värsket Maci!