Kuidas Pythoni Windowsi installida

Python ei ole Windowsiga koos pakendatud, kuid see ei tähenda, et Windowsi kasutajad ei peaks paindlikku programmeerimiskeelt kasulikuks. See pole siiski nii lihtne kui uusima versiooni installimine, nii et hoolitseme selle eest, et saaksite antud ülesande jaoks sobivad tööriistad.

Esmakordselt 1991. aastal välja antud Python on populaarne kõrgetasemeline programmeerimiskeel, mida kasutatakse üldotstarbeliseks programmeerimiseks. Tänu loetavust rõhutavale disainifilosoofiale on see pikka aega olnud nii hobikooderite kui ka tõsiste programmeerijate lemmik. See pole mitte ainult lihtne keel (see tähendab võrdlemisi), vaid leiate võrgus tuhandeid projekte, mis nõuavad, et programmi kasutamiseks oleksite installinud Pythoni.

Millist versiooni vajate?

Kahjuks toimus Pythonis mitu aastat tagasi märkimisväärne uuendus, mis lõi Pythoni versioonide vahel suure jaotuse. See võib uustulnukatele veidi segadust tekitada, kuid ärge muretsege. Tutvustame teile mõlema peamise versiooni installimist

Kui külastate Pythoni Windowsi allalaadimislehte, näete kohe jaotust. Otse ülaosas, ruudus ja keskel küsib hoidla, kas soovite Python 2 või Python 3 uusimat versiooni (vastavalt selle juhendajale vastavalt 2.7.13 ja 3.6.1).

SEOTUD:Lisage kongid, varemed ja aardejahid oma Minecrafti maailma koos MCDungeoniga

Uuem on parem, eks? Võib-olla nii, võib-olla mitte. Soovitud versioon sõltub teie lõppeesmärgist. Oletame näiteks, et lugesite meie artiklit Minecrafti maailma laiendamise kohta MCDungeoniga ja olete põnevil oma maailmadesse lahedaid asju lisama. See projekt on Pythonis kodeeritud ja nõuab Python 2.7 - te ei saa MCDungeoni projekti Python 3.6-ga käitada. Tegelikult, kui uurite selliseid hobiprojekte nagu MCDungeon, leiate, et peaaegu kõik neist kasutavad 2.7. Kui teie eesmärk on käivitada ja käivitada mõni projekt, mis lõpeb laiendiga .py, siis on olemasväga hea võimalus, et vajate selleks 2.7.

Teisest küljest, kui soovite Pythoni tegelikult õppida, soovitame mõlemad versioonid kõrvuti installida (mida saate teha nullriskiga ja ainult väikese installiprobleemiga). See võimaldab teil töötada keele uusima versiooniga, kuid käivitada ka vanemaid Pythoni skripte (ja uuemate projektide jaoks tagurpidi ühilduvust testida). Nende kahe versiooni võrdlemine on siiski artikkel iseendale, seega läheme edasi Pythoni projekti vikisse, kus saate lugeda nende hästi kirjutatud ülevaadet erinevustest.

Võite alla laadida ainult Python 2 või Python 3, kui olete kindel, et vajate ainult kindlat versiooni. Teeme täna distantsi ja installime mõlemad, seega soovitame teil mõlemad versioonid alla laadida ja teha sama. Mõlema versiooni põhikirje all näete installijat „x86-64”, nagu allpool näha.

SEOTUD:Mis vahe on 32- ja 64-bitisel Windowsi vahel?

See installiprogramm installib teie arvutisse sobiva 32- või 64-bitise versiooni automaatselt (kui soovite rohkem teada nende kahe erinevuse kohta, lisateavet leiate siit).

Kuidas installida Python 2

Python 2 installimine on kiire ja erinevalt varasematest aastatest määrab installiprogramm teie jaoks isegi muutuja (milleks me läheme veidi hiljem). Laadige alla ja käivitage installer, valige „Install for all users“ ja klõpsake „Next“.

Jätke kataloogi valimise ekraanil kataloogiks "Python27" ja klõpsake nuppu "Järgmine".

Kerige kohandamisekraanil allapoole, klõpsake nuppu „Lisa python.exe teele” ja valige „Installitakse kohalikule kõvakettale”. Kui olete valmis, klõpsake nuppu „Järgmine”.

Pärast seda ei pea te enam otsuseid tegema. Installimise lõpetamiseks klõpsake lihtsalt viisardil. Kui installimine on lõppenud, saate installi kinnitada, avades käsuviiba ja tippides järgmise käsu:

püüton -V

Edu! Kui vajate mõne Python 2.7 mõne muu projekti jaoks, võite siin peatuda. See on installitud, raja muutuja on seatud ja olete võistlustel väljas.

Kuidas installida Python 3

Kui soovite õppida Pythoni uusimat versiooni, peate installima Python 3. Saate selle probleemideta installida koos Python 2.7-ga, nii et jätkake ja laadige installiprogramm kohe alla.

Esimesel ekraanil lubage valik „Lisa Python 3.6 PATH-i” ja seejärel klõpsake nuppu „Installi kohe”.

Järgmisena peate tegema otsuse. Valiku „Keela tee pikkuse piirang” klõpsamine eemaldab muutuja MAX_PATH piirangu. See muudatus ei lõhu midagi, kuid lubab Pythonil kasutada pikki teenimesid. Kuna paljud Pythoni programmeerijad töötavad Linuxis ja teistes * nix süsteemides, kus teenime pikkus pole probleem, võib selle eelnevalt sisselülitamine aidata siluda kõiki teega seotud probleeme, mis võivad teil Windowsis töötades tekkida.

SEOTUD:Kuidas muuta Windows 10 aktsepteerima üle 260 tähemärgiga failiradasid

Soovitame jätkata ja valida see valik. Kui teate, et te ei soovi tee pikkuse piirangut keelata, võite installimise lõpetamiseks lihtsalt klõpsata nupul „Sule“. Ja kui soovite enne muudatuste vastuvõtmist teemast lähemalt lugeda, lugege siit.

Kui installite ainult Python 3, saate kasutada sama tippimist käsureaga python -v mida kasutasime ülal, et kontrollida, kas see on õigesti installitud ja muutuja path on seatud. Mõlema versiooni installimisel peate siiski tegema järgmises jaotises toodud kiire näpunäite.

Reguleerige süsteemimuutujaid, et pääseksite mõlemale Pythoni versioonile käsurealt juurde

See juhendaja osa on täiesti valikuline, kuid võimaldab teil käsurealt kiiresti Pythoni mõlemale versioonile juurde pääseda. Pärast mõlema Pythoni versiooni installimist võite olla märganud väikest veidrust. Kuigi lubasime mõlema Pythoni installi jaoks süsteemitee, osutab käsureale "python" tippimine ainult Python 2.7.

Selle põhjus on lihtne: muutuja (olenemata sellest, kas installija on seda automaatselt kohendanud või käsitsi kohandanud) osutab lihtsalt kataloogile ja sellest kataloogist saab iga käivitatav fail käsurea käsuks. Kui loendis on kaks kataloogi ja mõlemas on fail „python.exe”, kasutatakse ära kumb kataloog on muutujate loendis kõrgem. Ja kui süsteemi ja kasutaja jaoks on seatud muutuja, on süsteemi tee kasutajate ees ülimuslik.

Viimane on just see, mis antud juhul toimub: Python 2 installer muutis kogu süsteemi muutujat ja Python 3 installija kasutaja taseme muutujat - ja seda saame kinnitada Windowsi keskkonnamuutujaid vaadates.

Vajutage nuppu Start, tippige „süsteemi täpsemad seaded” ja valige seejärel suvand „Kuva süsteemi täpsemad seaded”. Klõpsake avanenud akna „Süsteemi atribuudid“ vahekaardil „Täpsem“ nuppu „Keskkonna muutujad“.

Siin näete jaotises „Kasutaja muutujad” loetletud Python 3 ja jaotises „Süsteemi muutujad” loetletud Python 2-d.

Selle olukorra parandamiseks on mõned võimalused. Lihtsaim (ehkki kõige vähem funktsionaalsem) on lihtsalt eemaldada Pythoni versiooni kirje, mida kavatsete kõige vähem kasutada. Kuigi see on lihtne, pole see ka eriti lõbus. Selle asemel saame teha veel ühe muudatuse, mis annab meile juurdepääsu Python 2-le Python 2-le ja Python 3-le Python3-le.

Selleks käivitage failihaldur ja minge kausta, kuhu installisite Python 3 (C: \ Users \ [kasutajanimi] \ AppData \ Local \ Programs \ Python \ Python36 algselt). Tehke failist python.exe koopia ja nimetage see koopia ümber (mitte originaal) failile „python3.exe”.

Avage uus käsuviip (keskkonnamuutujaid värskendatakse iga uue avatava käsuviibaga) ja tippige „python3 –versioon”.

Boom! Nüüd saate käsureal kasutada käsku „python”, kui soovite kasutada Python 2.7, ja käsku „python3”, kui soovite kasutada Python 3.

SEOTUD:Kuidas muuta oma süsteemi rada hõlpsaks juurdepääsuks käsureale Windowsis

Kui mingil põhjusel ei leia see rahuldavat lahendust, saate keskkonnamuutujaid alati ümber korraldada. Kui teil pole nende muutujate muutmine mugav, siis tutvuge kõigepealt meie juhendajaga.

Pange tähele, et hoolimata sellest, millist meetodit kasutate, on oluline jätta algne python.exe puutumatuks, kuna mõlema Pythoni versiooni alamkataloogi / scripts / rakendused toetuvad sellele failinimele ja ebaõnnestuvad, kui see puudub.

Pärast väikest installimist ja väikest kohandamist on teil mõlemad versioonid installitud ja olete valmis igaks Pythoni projektiks, mida soovite lahendada.