Kuidas teksti Wordis vertikaalselt või horisontaalselt joondada

Microsoft Word on varustatud tööriistaga, mis võimaldab kasutajatel teksti nii vertikaalselt kui ka horisontaalselt joondada, andes teile täieliku vabaduse teksti positsiooni määramiseks Wordi dokumendis. Kuidas see kõik töötab?

Teksti joondamine horisontaalselt Wordis

Horisontaalne joondus, mida nimetatakse ka tsentreeritud joonduseks, paigutab teksti lehe mõlemal küljel veeriste vahel ühtlaselt. See tööriist võimaldab teil olla ka horisontaalselt joondatava teksti suhtes valiv, andes teile suurema kontrolli selle üle, mida saate oma dokumendiga teha.

SEOTUD:Kuidas muuta Microsoft Wordi nummerdatud loendis olevate numbrite joondust

Lehe teksti horisontaalseks joondamiseks tõstke esile tekst, mida soovite tsentreerida. Järgmisena klõpsake vahekaardi „Kodu” grupi „Lõik” ikooni „Keskjoondamine”. Teise võimalusena võite kasutada klaviatuuri otseteed Ctrl + E.

Teie tekst joondatakse nüüd horisontaalselt. Kui teil pole teksti veel kirjutatud, on see ka võimalus valida keskjoondamise valik enne teksti sisestamine. See on sinu otsustada.

Teksti joondamine Wordis vertikaalselt

Nagu arvata oskasite, paigutab vertikaalne joondus teksti ühtlaselt lehe ülemise ja alumise veerise vahele. Te ei märka teksti joondamisel erinevust, kui kasutate seda juba teksti täis lehel.

Tõeliste erinevuste nägemiseks proovige enne teksti sisestamist oma dokumendis lubada horisontaalse teksti valik.

SEOTUD:Kuidas joondada teksti pärast täppi PowerPointis

Lehe teksti vertikaalseks joondamiseks minge vahekaardile „Paigutus” ja valige rühma „Lehe häälestus” alumises paremas nurgas väike ikoon.

See avab dialoogiboksi „Lehe seadistamine“. Valige vahekaart "Paigutus" ja klõpsake jaotises "Lehekülg" "Vertikaalne joondus" kõrval olevat noolt. Ilmub valik vertikaalse joondamise suvandeid. Jätkake ja klõpsake nuppu „Keskel” (või valige mõni muu teie vajadustele paremini sobiv variant).

Teie tekst kajastab nüüd valitud vertikaalse joondamise valikut.

Mis siis, kui soovite dokumendis konkreetset teksti ainult vertikaalselt joondada? Selle saavutamiseks on ka lihtne viis.

Esiteks tõstke esile tekst, mida soovite vertikaalselt joondada. Kui see on valitud, minge tagasi dialoogiboksi „Page Setup” vahekaardile „Layout”. Järgmisena valige soovitud vertikaalse joonduse tüüp, avage rippmenüü valiku „Rakenda peale” kõrval, valige „Valitud tekst” ja klõpsake nuppu „OK”.

Valitud tekst kajastab nüüd valitud vertikaalse joondamise valikut.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found