Kuhu läks süsteemi juhtpaneel Windows 10-s?

Kas otsite juhtpaneelilt klassikalist süsteemipaani? Noh, kui olete värskendanud Windows 10 oktoobri 2020 värskendust, võite selle otsimise lõpetada: see on kadunud. Siin on põhjus - ja mida peaksite selle asemel kasutama.

Uuendus: Oleme leidnud viisi, kuidas pääseda nüüd peidetud juhtpaneeli lehele Süsteem.

Jätke hüvasti juhtpaneeli süsteemilehega

Ärge muretsege - 2020. aasta oktoobri värskenduses on juhtpaneelilt kadunud ainult üks leht. See leht on süsteemileht, mis asus jaotises Süsteem ja turvalisus> Süsteem.

Sellel lehel kuvati teave teie Windowsi installitud versiooni kohta, samuti üksikasjad teie arvuti kohta, sealhulgas sellel asuva protsessori, installitud RAM-i, kas kasutate 64-bitist operatsioonisüsteemi jne.

Samuti pakuti linke teistele asjakohastele tööriistadele, sealhulgas seadmehalduri ja süsteemitaaste seadetele.

Kui installite Windows 10 oktoobri 2020 värskenduse, pole seda paani enam - aga see selleks.

SEOTUD:Windows 10 oktoobri 2020 värskenduse (20H2) uudised, saadaval nüüd

Miks Microsoft eemaldas süsteemi juhtpaneeli?

Microsoft nihutab funktsioone järk-järgult klassikaliselt juhtpaneelilt rakendusele Seaded. Rakendusel Seaded on nüüd samad funktsioonid, mida vanal süsteemilehel juhtpaneelil tehti.

Seda tehakse väga-väga järk-järgult. Pidage meeles, et Microsoft alustas seda projekti Windows 8-ga, mis ilmus 2012. aastal ja oli enne seda paar aastat arenduses. Kümme aastat Microsofti projektis "asendame juhtpaneel" on ettevõte endiselt väga aeglane.

Juhtpaneel ei kao niipea.

SEOTUD:Ärge muretsege: Windows 10 juhtpaneel on turvaline (praegu)

Mida kasutada süsteemi juhtpaneeli asemel

Kui otsite lehte Süsteem, leiate uue versiooni seadetest. Lihtsalt minge menüüsse Seaded> Süsteem> Teave. Samuti saate avada menüü Start, otsida valiku „About” ja käivitada tööriista „About Your PC”.

Alati, kui mõni rakendus üritab süsteemi lehte avada, avab Windows selle asemel seadete rakenduses lehe Teave. Võite seda ise proovida: Windows + Pause / Break klaviatuuri otsetee avab nüüd lehe Teave vana süsteemi juhtpaneeli asemel. Jooksmine kontroll / nimi Microsoft.System ”Käsk avab seadetes ka lehe Teave.

Sellel seadete lehel on põhimõtteliselt kogu teave vanalt juhtpaneelilt. sealhulgas seadme (arvuti) spetsifikatsioonid ja Windowsi operatsioonisüsteemi üksikasjad. Saate selle teksti ka teistesse rakendustesse kopeerida - valige see hiirega või kasutage selle kopeerimiseks nuppu „Kopeeri”.

Kerige alla ja näete seotud seadete linki selliste tööriistade käivitamiseks nagu Seadmehaldur, Kaugtöölaua seaded, Süsteemikaitse seaded ja süsteemi täpsemad seaded - nagu ka süsteemi akna vasakul küljel olevad lingid.

Nii et sa lähed. Windows näitab endiselt kogu sama teavet teises kohas.

Kuid miks eemaldas Microsoft selle ühe lehe juhtpaneelilt, kui seadete teised lehed on juhtpaneelil endiselt dubleeritud?

See on hea küsimus, kuid paljudel juhtpaneeli tööriistadel on siiski laiem valik suvandeid, mida uues seadete rakenduses pole. Sel juhul suutis Microsoft juhtpaneelilt lehe eemaldada ilma funktsioone kaotamata.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found