Staatilise IP-aadressi määramine operatsioonisüsteemis Windows 7, 8, 10, XP või Vista

Mõnikord on parem määrata arvutile oma IP-aadress, mitte lubada ruuteril seda automaatselt määrata. Liituge meiega, kui vaatame staatilise IP-aadressi määramist Windowsis.

Staatiline vs automaatne IP-aadressimine

Praegu määrab ruuter teie arvutite ja muude seadmete IP-aadressid tõenäoliselt automaatselt, kasutades selleks dünaamilise hosti konfiguratsiooniprotokollina (DHCP) tuntud procotoli. Seadmetel on see mugav viis võrguga ühenduse loomiseks lihtsamalt, sest te ei pea iga uue seadme IP-aadressi ise konfigureerima. Automaatse adresseerimise negatiivne külg on see, et seadme IP-aadress võib aeg-ajalt muutuda.

Enamasti pole see suurem asi, kuid on olukordi, kus võiksite soovida, et seadmel oleks staatiline muutumatu IP-aadress. Näiteks:

  • Teil on seade (näiteks kodune meediumiserver), mille soovite usaldusväärselt üles leida, ja eelistate selle (või muude seadmete) asukoha IP-aadressi järgi leida. IP-aadresside kasutamine on näiteks võrgu veaotsimisel sageli palju mugavam.
  • Teil on teatud rakendusi, mis saavad võrguseadmetega ühenduse luua ainult nende IP-aadressi abil. Eelkõige kannatavad selle piirangu all paljud vanemad võrgurakendused.
  • Edastate oma ruuteri kaudu pordid võrgu seadmetesse. Mõni ruuter mängib suurepäraselt pordi edastamise ja dünaamiliste IP-aadressidega; teised mitte.

Ükskõik mis põhjusel pole staatiliste IP-aadresside määramine seadmetele keeruline, kuid teil on siiski valida, kas teha seda ruuterist või seadmest endast.

Määrake oma ruuteri kaudu staatilised IP-aadressid

Kuigi see artikkel käsitleb staatiliste IP-aadresside määramist personaalarvutitele Windowsi enda sees, on sellel veel üks viis. Paljud ruuterid võimaldavad määrata IP-aadresside kogumi, mis edastatakse konkreetsetele seadmetele (põhineb seadme füüsilisel või MAC-aadressil). See meetod pakub paar olulist eelist:

  • IP-aadresse haldab endiselt ruuter, mis tähendab, et te ei pea igas üksikus seadmes muudatusi tegema (ja nendega sammu pidama).
  • Aadresside määramine on lihtsam ruuteris kasutatavas IP-aadresside kogumis.

SEOTUD:Staatiliste IP-aadresside määramine ruuteris

See artikkel käsitleb staatiliste IP-aadresside määramist otse Windowsi kasutavatele arvutitele. Oleme juba saanud suurepärase juhendi staatiliste IP-aadresside seadistamiseks ruuterile, nii et kui soovite seda teha, lugege seda kindlasti.

Kõike seda silmas pidades vaatame siiski, kuidas staatilisi IP-aadresse määrata Windows XP, Vista, 7, 8 ja 10 operatsioonisüsteemides.

Staatilise IP-aadressi määramine operatsioonisüsteemis Windows 7, 8 või 10

Arvuti IP-aadressi muutmiseks Windowsis peate avama akna „Võrguühendused”. Vajutage Windows + R, tippige väljale Run käsk „ncpa.cpl” ja vajutage sisestusklahvi Enter.

Paremklõpsake aknas „Võrguühendused” adapteril, millele soovite staatilise IP-aadressi määrata, ja seejärel valige käsk Atribuudid.

Valige adapteri atribuutide aknas „Internet Protocol Version 4 (TCP / IPv4)“ ja seejärel klõpsake nuppu „Properties“.

Valige suvand „Kasuta järgmist IP-aadressi“ ja tippige seejärel võrgu seadistustele vastav IP-aadress, alamvõrgu mask ja vaikelüüs. Järgmisena sisestage eelistatud ja alternatiivsed DNS-serveri aadressid. Lõpuks valige suvand „Valideeri väljumisel seaded”, nii et Windows kontrollib kohe teie uut IP-aadressi ja vastavat teavet, et see toimiks. Kui olete valmis, klõpsake nuppu OK.

Seejärel sulgege võrgukaardi omaduste aken.

Windows käivitab automaatselt võrgudiagnostika, et kontrollida, kas ühendus on hea. Probleemide korral annab Windows teile võimaluse käivitada võrgu tõrkeotsingu viisard. Kui teil siiski probleeme on, ei tee viisard teile tõenäoliselt liiga palju. Parem on kontrollida, kas teie seaded on kehtivad, ja proovige uuesti.

Määrake Windows Vistas staatiline IP-aadress

IP-aadressi muutmine DHCP-st staatiliseks aadressiks Vistas on sarnane teiste Windowsi versioonidega, kuid õigesse asukohta jõudmine on natuke erinev. Avage menüü Start, paremklõpsake valikul Võrk ja valige Atribuudid.

Avaneb võrgu- ja ühiskasutuskeskus ... klõpsake nuppu Võrguühenduste haldamine.

Paremklõpsake võrgukaardil, millele soovite IP-aadressi määrata, ja klõpsake nuppu Atribuudid.

Tõstke esile Interneti-protokolli versioon 4 (TCP / IPv4) siis klõpsake nuppu Atribuudid.

Nüüd muutke IP-d, alamvõrgu maski, vaikelüüsi ja DNS-serveri aadresse. Kui olete lõpetanud, klõpsake nuppu OK.

Seadete jõustumiseks peate sulgema lähiühenduse atribuudid.

Avage käsuviip ja kasutage ipconfig käsk muudatuste õnnestumise kontrollimiseks.

Määrake Windows XP-s staatiline IP-aadress

Staatilise IP määramiseks Windows XP-s paremklõpsake ikooni „Minu võrgukohad” ja valige seejärel „Atribuudid”.

Paremklõpsake adapterit, mille IP soovite määrata, ja seejärel valige kontekstimenüüst „Properties”.

Valige kirje „Internet Protocol (TCP / IP)” ja seejärel klõpsake nuppu „Properties”.

Valige suvand „Kasuta järgmist IP-aadressi“. Sisestage IP-aadress, alamvõrgu mask, vaikelüüs ja DNS-serveri aadressid, mida soovite kasutada. Kui olete lõpetanud, klõpsake nuppu OK.

Enne muudatuste jõustumist peate adapteri omaduste aknast sulgema.

Ja saate oma uusi seadeid kontrollida, kasutades ipconfig käsurea käsul.

Üldiselt on parem lasta enamikul oma seadmetest ruuter automaatselt määrata nende IP-aadressid. Aeg-ajalt võiksite siiski määrata seadmele staatilise IP-aadressi. Ehkki saate staatilisi IP-aadresse seada otse oma seadmetesse (ja see artikkel on näidanud, kuidas seda just Windowsi arvutites teha), soovitame siiski võimalusel oma ruuteris staatiline IP-aadress seadistada. See muudab elu lihtsalt lihtsamaks.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found