Kuidas salvestada kõnesünteesi jutustust PowerPointis

Kui saadate oma esitluse selle asemel, et seda publiku ees esitada, kuid tunnete, et vokaalse selgituse lisamine aitaks sõnumit paremini edastada, salvestage häälejutustus. Siit saate teada, kuidas seda teha.

Ettevalmistus

Enne oma PowerPointi jutustuse alustamist peate veenduma, et olete teinud korralikud ettevalmistused.

Seadistage oma mikrofon

Esiteks vajate mikrofoni. Enamikul tänapäevastest arvutitest on sisseehitatud mikrofon, mis saab töö tehtud, kuid USB-mikrofoni investeerimine suurendab jutustuse helikvaliteeti üsna palju.

Sisseehitatud mikrofon seatakse vaikimisi teie sisendseadmeks, nii et kui kavatsete seda PowerPointi jutustamiseks kasutada, ei pea te selle seadistamiseks täiendavaid samme tegema. Kui aga plaanite jutustamiseks kasutada USB-mikrofoni, määrake see kindlasti sisendseadmena.

Selleks tehke Windowsis paremklõpsake tegumiriba paremal asuvat helitugevuse ikooni. Valige kuvatavas menüüs käsk „Ava heliseaded”.

Ilmub aken “Sound Settings”. Kerige siin jaotiseni „Sisend” ja klõpsake ruudu jaotises „Sisendseadme valimine”.

Kui kasutate USB-mikrofoni, kuvatakse see siin. Valige see, et määrata see sisendseadmena.

Maci kasutajate toimingud on äärmiselt sarnased. Ainus erinevus on see, et peate helitugevuse ikoonil paremklõpsamise asemel minema nagu Windows, valige "System Settings" ja valige "Sound". Sealt edasi on sammud samad.

Tehke märkmeid ja harjutage

Kui mikrofon on seadistatud, olete valmis salvestamist alustama, eks? Noh, mitte päris. Ehkki te ei pruugi seda esitlust esitava publiku ees füüsiliselt seista, peate sellesse siiski suhtuma nii, nagu oleksite. See tähendab, et peate läbima põhitõed - märkmete tegemise ja sünnituse proovimise.

Üks asi, mida saate eduka jutustuse salvestamiseks teha, on skripti välja kirjutamine. Nagu ka otseülekande puhul, ei taha te kõlada nii, nagu loeksite otse oma märkmikelt. Harjutage mõned korrad stsenaariumi läbi lugemist, et see kõlaks loomulikult ja voolavalt.

Kui olete oma kohaletoimetamises kindel, on aeg salvestama asuda.

Salvestage oma esitluse jaoks kõneülekanne

Avage PowerPointi esitlus, kuhu soovite salvestada jutuhääle. Minge vahekaardile „Slaidiseanss“ ja valige rühmas „Seadistamine“ „Salvesta slaidiseanss“. Kui see on valitud, kuvatakse rippmenüü. Siin saate valida, kas alustada jutustamist algusest või praegusest slaidist. Kui otsustate salvestamist alustada praeguselt slaidilt, veenduge, et olete slaidil, millest soovite salvestamist alustada.

SEOTUD:Kuidas ekraani Microsoft PowerPointi abil salvestada

Selles näites valime valiku „Salvesta algusest peale”.

Nüüd olete täisekraanirežiimis. Märkate, et ilmub mõni täiendav tööriist, sealhulgas ekraani vasakus ülanurgas olev salvestusnupp. Kui olete salvestamise alustamiseks valmis, klõpsake seda nuppu.

Salvestusnupu valimisel kuvatakse taimer, mis annab nupul klõpsamise ja salvestamise alustamise vahel viivituse kolm sekundit.

Nüüd saate alustada oma häälejutustuse salvestamist! Järgmise slaidi juurde liikumiseks jätkake esitlust, klõpsates paremat noolt.

Salvestamise saate igal ajal peatada, vajutades pausi nuppu akna vasakus ülanurgas. Salvestamine lõpeb automaatselt, kui jõuate viimase slaidini. Teise võimalusena võite vajutada stopp-nuppu, mis asub ka ekraani vasakus ülanurgas.

Kui soovite oma jutustust taasesitada, saate valida kordusnupu.

Kõigi salvestatud jutustustega slaidide paremasse alanurka ilmub kõlariikoon. Samuti saate jutustuse igal slaidil taasesitada, hõljutades kursorit ikooni kohal ja vajutades esitusnuppu.

Kui te ei ole jutustusega rahul, korrake uuesti salvestamiseks neid samme.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found