Kuidas võrgukettad kaardistada Windowsi käsuviibalt

Võrgudraivi kaardistamine Windowsi graafilise liidese kaudu jagatud kausta pole keeruline. Aga kui teate juba jagatud kausta võrguteed, saate draivid käsuviiba abil palju kiiremini kaardistada.

Draivi vastendamine võrgu jagamisele määrab draivitähe jagamise, nii et sellega oleks lihtsam töötada. Kasutamenetokasutus selle õpetuse võrgudraivi kaardistamiseks käsukäsu käsk. Soovi korral saate sama käsku kasutada ka PowerShellis.

Võrgudraivi kaardistamiseks tippige järgmine käsk ja vajutage sisestusklahvi Enter:

netikasutus DRIVE: PATH

DRIVE on draivitäht, mida soovite kasutada, ja PATH on jagamise täielik UNC-tee. Nii et näiteks kui me tahtsime draivitähe S kaardistada jagatud \ tower \ filmidesse, kasutasime järgmist käsku:

netikasutus s: \ torn \ filmid

Kui jagamine, millega ühendate, on mingisuguse autentimisega kaitstud ja te ei soovi iga kord võrgudraivi avamisel mandaate sisestada, saate käsuga lisada kasutajanime ja parooli/ kasutaja: lüliti. Näiteks kui soovisime ühendada sama jagamise ülalt, kuid kasutajanime HTG ja parooliga CrazyFourHorseMen, kasutaksime käsku:

netikasutus s: \ torn \ filmid / kasutaja: HTG CrazyFourHorseMen

Vaikimisi pole vastendatud draivid püsivad. Kui kaardistame draivid seni räägitud käskude abil, kaovad kaardistatud draivid arvuti taaskäivitamisel. Kui soovite, et need kaardistatud kettad püsiksid ringi, saate need püsivaks muuta, kasutades/ püsiv lüliti. Lüliti töötab lülitina:

  • / püsiv: jah:Muudab teie loodud ühenduse püsivaks. Sama seansi ajal käsu abil loodud tulevased ühendused on samuti püsivad (te ei pea lülitit jätkama), kuni kasutate/ püsiv: Ei väljalülitamiseks.
  • / püsiv: Ei: Lülitab püsivuse lüliti välja. Teie loodud tulevased ühendused pole püsivad enne, kui lüliti uuesti sisse lülitate.

Seega võiksite sisuliselt kirjutada järgmise käsu taolise:

netikasutus s: \ torn \ filmid / kasutaja: HTG CrazyFourHorseMen / püsiv: jah

Ja sõidukaart oleks püsiv. Kogu teie loodud tulevane kaardistamine (isegi kui te seda ei kasuta/ püsiv: jah lüliti) on samuti püsiv, kuni selle välja lülitate/ püsiv: Ei lüliti.

Kui peate kunagi vastendatud võrgudraivi kustutama, peate vaid määrama draivitähe ja lisama lüliti / kustutamine. Näiteks kustutab järgmine käsk draivi S vastendamise, mille määrasime draivile S:

netikasutus s: / kustuta

Tärni saab kasutada ka metamärgina, kui soovite kunagi kõik kaardistatud kettad ühe korraga kustutada:

netikasutus * / kustuta

Ja see on kõik, mis seal on. Kui olete käsu kasutamisega harjunud, leiate selle palju kiiremini kui File Exploreri liidesel klõpsates - eriti kui töötate vastendatud draividega sageli.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found