Salajane kiirklahv avab mis tahes rakenduses Windows 10 uue emotikonivalija

Windows 10-l on peidetud emotikonide valija, mida saate kasutada emotikonide sisestamiseks mis tahes rakenduses, isegi töölauaprogrammides nagu Google Chrome. Sellele pääseb juurde klaviatuuri otseteekombinatsiooni vajutades.

Emotikonide valija lisati Windows 10 Fall Creators Update'i ja seda täiustati 2018. aasta aprilli värskenduses.

Emotikonide valija avamine

Emotikonivalija avamiseks vajutage Win +. või Win +; klaviatuuril. Teisisõnu, hoidke Windowsi klahvi all ja vajutage klahvi punkt (.) Või semikoolon (;).

Teie kursor peab olema kusagil, mis võtab vastu klahve vajutades teksti, kuid saate seda otseteed kasutada praktiliselt igas rakenduses - alates veebibrauseri tekstiväljadest kuni sõnumsiderakenduste, Notepadi ja Microsoft Wordini.

Selle sisestamiseks klõpsake lihtsalt hüpikaknas avanevas aknas. Paneel mäletab ka teie viimati kasutatud emotikone ja esitab need loendi ülaosas.

Võite klõpsata ka emotikonipaneeli vasakus alanurgas oleval suurendusklaasi nupul ja seejärel emotikonide otsimiseks tippida.

Sõltuvalt rakendusest näete kas sama täisvärvilist emotikoni, mida näete paneelil (näiteks Chrome'is), või näete väiksemat mustvalget emotikonimärki (näiteks märkmikus) .

Alates 2018. aasta aprilli värskendusest jääb emoji paneel pärast emotikoni sisestamist avatuks, et saaksite sisestada nii palju emotikone kui soovite. Selle sulgemiseks klõpsake kas paneeli paremas ülanurgas oleval nupul „x” või vajutage klaviatuuril klahvi Esc.

SEOTUD:Miks mu sõbrad ei näe minu emotikone õigesti?

Kui lülitate emotikonide valija kategooriasse „Inimesed” (inimese näonupp koos juustega allosas), kuvatakse akna paremas ülanurgas ka nupp, mis võimaldab teil valida emotikoni nahavärvi. See muudab ainult uuema inimesekujulise emotikoni värvi. Vanem ümmargune näoemoji jääb kollaseks.

Emotikonid on standardsed unicode'i märgid, nii et selle klaviatuuriga sisestatud emotikon peaks olema nähtav igas kaasaegses operatsioonisüsteemis või emoji toetavas seadmes. Microsoft lisas Windows 7-le isegi värskenduse Windows 7 kaudu must-valge emotikonide toe.

Võite osta ka emoji tähemärke sisaldava domeeninime.

Emotikonide sisestamine puuteklaviatuuriga

Windows 10 puutetundlikul klaviatuuril on ka emotikonide tugi, nii et saate emotikonide sisestada, kui kasutate puutetundlikul ekraanil tarkvaraklaviatuuri. See toimib täpselt nagu emotikonide tippimine klaviatuuri abil teistes kaasaegsetes mobiilseadmetes, näiteks iPhone'ides, Android-telefonides ja iPadides.

Puutetundliku klaviatuuriga emotikoni sisestamiseks puudutage lihtsalt tühikuklahvi vasakul asuvat emotikonide nuppu.

Näete loendit emotikonidest, mille saab puudutades sisestada. Need peaksid töötama praktiliselt igas Windowsi rakenduses.

Tavalise tähestikulise klaviatuuri juurde naasmiseks puudutage nuppu „abc”.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found