5 viisi Linuxi tarkvara käitamiseks Windowsis

Linuxi kasutajad soovivad sageli Windowsi tarkvara Linuxis käitada, kuid Windowsi kasutajad võivad soovida käitada ka Linuxi tarkvara. Ükskõik, kas otsite paremat arenduskeskkonda või võimsaid käsurea tööriistu, saate Linuxi tarkvara käivitada Windowsist lahkumata.

Linuxi tarkvara käitamiseks Windowsis on palju erinevaid võimalusi. See on lihtsam kui Windowsi tarkvara käitamine Linuxis, kuna igaüks saab virtuaalse masina seadistada tasuta Linuxi jaotusega - tarkvaralitsentside vajadus puudub.

Virtuaalsed masinad

Virtuaalmasinad võimaldavad teil töölaua aknas käitada mis tahes opsüsteemi. Võite installida tasuta VirtualBoxi või VMware Playeri, alla laadida ISO-faili Linuxi levitamiseks, näiteks Ubuntu jaoks, ja installida selle Linuxi jaotuse virtuaalmasinasse nii, nagu installiksite selle tavalisse arvutisse.

Kui peate oma Linuxi süsteemi käivitama, saate seda teha töölaua aknas - pole vaja taaskäivitada ja kõiki Windowsi programme maha jätta. Kõik, välja arvatud nõudlikud mängud ja täiustatud 3D-efektid, peaksid hästi toimima, kuid tõenäoliselt ei soovi te neid siiski kasutada.

Kui installite Ubuntu virtuaalsesse masinasse, võite proovida selle asemel installida Ubuntu derivaadi, näiteks Xubuntu. Ubuntu vaikekaup Unity kasutab 3D-efekte ja töölaua liides ei toimi virtuaalmasinas nii sujuvalt kui varasemad töölauad. Xubuntu kasutab Xfce'i, mis on palju kergem.

Võite isegi proovida kasutada VirtualBoxi sujuvat režiimi või VMware'i ühtsusrežiimi Linuxi rakenduste käivitamiseks otse töölaual - need töötavad küll virtuaalses masinas, kuid nende aknad asuvad teie Windowsi töölaual, selle asemel, et olla kinni ühes virtuaalmasina aknas .

Cygwin

Cygwin on tööriistade kogu, mis pakub Windowsis Linuxi-laadset keskkonda. See ei ole viis olemasoleva Linuxi tarkvara käitamiseks Windowsis - tarkvara tuleb uuesti kompileerida. Kuid palju tarkvara on juba kompileeritud. Cygwin annab teile Linuxi-laadse terminali ja käsurea keskkonna koos paljude käsurea programmidega, millega võite juba harjuda.

Oleme varem käsitlenud Cygwini installimist ja kasutamist. Võite isegi kasutada Cygwini OpenSSH-serveri installimiseks ja SSH-i juurdepääsu saamiseks Windowsi süsteemile.

See lahendus on ideaalne kasutajatele, kellel puuduvad olulised Linuxi utiliidid Windowsis - see pole viis, kuidas käivitada täielikku Linuxi töölauda.

Installige Ubuntu Wubi kaudu

See meetod on Linuxi tehniliselt installimine, mitte Windowsi Linuxi tarkvara käitamine. Iga kord, kui soovite oma Linuxi süsteemi kasutada, peate taaskäivitama just nii, nagu oleksite selle installinud tavalisse topeltkäivituse konfiguratsioonis.

Kuid Wubi ei installi Ubuntu tavapärasel viisil. Selle asemel loob see teie Windowsi partitsioonile spetsiaalse faili ja kasutab seda faili Ubuntu draivina. See tähendab, et saate installida Ubuntu ja kasutada seda ilma partitsioonideta ning pärast lõpetamist saate Ubuntu Windowsi juhtpaneelilt desinstallida.

Kui partitsiooni aspektid takistavad teid, proovige Wubi proovida. Ketta lugemis- ja kirjutamisaeg ei ole jõudluselt nii hea kui tavaliselt installitud Linuxi süsteem, kuid see peaks olema kiirem kui virtuaalne masin.

Teisaldatud ja kompileeritud programmid

Paljud levinud Linuxi programmid on juba Windowsi viidud ja kompileeritud versioonid on veebis kättesaadavaks tehtud. Kui tunnete Emacsi väga puudust, leiate Windowsi jaoks mõeldud Emacsi versioonid. Kui soovite Windowsis käivitada konkreetse programmi, siis tehke Google'i otsing selle programmi nimele ja "Windows" - on suur tõenäosus, et leiate programmi versiooni, mis on Windowsi teisaldatud.

coLinux-põhised jaotused

coLinux tähistab ühistut Linux. See on viis Windowsi tuuma kõrval Linuxi loomulikult käivitada viisil, mis pakub palju kiiremat jõudlust kui lihtsalt Linuxi käitamine virtuaalses masinas.

See on suurepärane idee, kuid on probleem. coLinux ei toeta veel Windowsi 64-bitiseid versioone, nii et peate selleks oma arvutis töötama Windowsi 32-bitise versiooni - seda juhtub üha harvemini. coLinux ei ole enam kui kahe aasta jooksul uut versiooni välja andnud, seega tundub, et areng on kas seiskunud või liigub väga aeglaselt.

Kui soovite seda proovida, võiksite proovida Portable Ubuntu Remixi. Seda coLinux-põhist jaotust värskendati viimati 2011. aastal, nii et see on natuke vana - kuid muud valikud, nagu andLinux, on veelgi vananenud. Varem kajastatud andLinuxit värskendati viimati 2009. aastal.

coLinuxil põhinevad jaotused oleks suurepärane võimalus, kuid näivad, et need jäävad maha. Kui te ei viitsi kasutada aastat vana Linuxi tarkvara ja Windowsi 32-bitist versiooni, võib see valik teie jaoks igatahes töötada.

Siin pole ühte õiget valikut. Inimesed, kes soovivad täielikku Linuxi kasutuskogemust, soovivad tõenäoliselt virtuaalset masinat, samas kui mõne üliolulise shelliliidese kasutajad võivad eelistada Cygwini. Teised, kes soovivad lihtsalt ühte programmi käivitada, võivad selle programmi Windowsi teisaldatud versiooniga paremini hakkama saada.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found