Google Chrome'i varjatud lugeja režiimi kasutamine

Chrome 75-l on peidetud režiim „Lugeja”, mis ribastab veebilehed miinimumini, et neid oleks hõlpsam ja paremini lugeda. Kuid see pole vaikimisi lubatud - siin on juhised selle hankimiseks.

Google on aastaid seda funktsiooni Chrome'i töölauaversioonis sisse ja välja katsetanud, kuid nüüd on see varjatud käsurea lisavõimaluse asemel varjatud lipuga. Eeldame, et Google kavatseb selle stabiilsel kujul välja anda, ilma et oleks vaja ühtegi lippu.

Uuenda: Google eemaldas selle lipu Chrome'ist millalgi 2019. aasta lõpus. Soovitame installida Chrome'i veebipoest laiend „lugejarežiim” või minna üle teisele sisseehitatud lugemisrežiimiga brauserile. Mozilla Firefox, Microsoft Edge ja Apple Safari sisaldavad kõik lugejarežiimi.

Lugejarežiimi lubamine

Esiteks - kõigepealt peate veenduma, et teie Chrome'i installimine on versioonil 75. Klõpsake paremas ülanurgas kolme punktiga menüünuppu, hõljutage kursorit menüü „Abi” kohal ja seejärel klõpsake valikut „Teave Chome'i kohta”.

Menüü Teave Chrome'i kohta näitab, millist Chrome'i versiooni te praegu kasutate, ja see peaks värskendusi automaatselt kontrollima. Kui värskendus on saadaval, laaditakse see alla ja installitakse automaatselt; kui see on lõppenud, klõpsake installimise lõpuleviimiseks nuppu „Taaskäivita”.

Kui Chrome on endiselt versioonil 74 ja värskendus pole saadaval, peate kõigi kasutajate jaoks avaldamise ootama kuni 75. See ilmus 4. juunil, kuid stabiilseid versioone vabastatakse aeglaselt neljas etapis. Koefitsient on see, et see pole teie seadet veel tabanud, seega andke sellele mõni päev.

Kui Chrome on aga 75-ga sisse lülitatud, on teil hea minna. Avage uus vaheleht ja sisestage chrome: // lipud / # enable-reader-mode hüpata otse Reader Mode lipule.

Avage rippmenüü ja muutke suvandiks „Lubatud”, seejärel klõpsake brauseri taaskäivitamiseks allosas olevat nuppu. Kui see varundatakse, on lugejarežiim lubatud.

SEOTUD:Kui sageli värskendab Google Chrome'i?

Kuidas kasutada Chrome'i lugejarežiimi

Lugejarežiimi on Chrome'is hullumeelselt lihtne kasutada. Kui olete lehel, mille soovite lugejavaates avada, klõpsake paremas ülanurgas kolme punktiga menüünuppu ja valige „Destill leht“. Väärib märkimist, et see tegusõna tõenäoliselt muutub, kui funktsioon liigub lipu staatusest välja ja muutub stabiilseks. Kuid praegu otsite seda. Loodetavasti on mingil hetkel saadaval ka klaviatuuri otsetee.

Mõne sekundi jooksul renderdatakse leht ainult puhta teksti ja piltide postitusega. Ei reklaame, ei külgribasid ega segadust. Lihtsalt lihtne viis keskenduda.

Tasub mainida, et lehte ei saa kuidagi uuesti lõpetada - kui soovite uuesti kogu lehte näha, klõpsake lihtsalt Chrome'i nuppu Tagasi. Lihtne.

Nagu enamiku teiste lippude puhul, väärib märkimist, et Readeri režiim pole ikka veel igapäevaseks kasutamiseks valmis - see on ikkagi omamoodi lollakas. Näiteks oli käputäis kordi, kui see ei suutnud minu jaoks pilte renderdada. Tekst tuli aga alati hea välja, nii et see on endiselt kasutatav.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found