Mida tähendab Apple MFi-sertifikaat?

Kui olete kunagi ostnud uue välgukaabli või mängupuldi, olete ilmselt märganud, et paljudel on MFi-sertifikaat. Võib-olla olete ka näinud, et sertifitseeritud tooted maksavad natuke rohkem. Siin on, mida MFi sertifikaat tähendab - ja miks te seda soovite.

MFi sertifikaat on “Apple Tax”

Muidugi, paljud iPhone'i, iPadi ja Maci tarvikud on kallid. Olenemata põhjusest, ei tohiks te oma Apple'i seadmetele osta eriti odavaid sertifitseerimata kaableid ja tarvikuid, sest lõppkokkuvõttes võivad need maksta teile rohkem kui ülehinnatud alternatiivid.

Miks? Noh, sest nad pole muidugi MFi-sertifitseeritud!

MFi (Made for iPod) sertifitseerimine algas juba 2005. aastal, tagamaks, et iPodid (koos mahukate, 30-kontaktiliste pistikutega) töötaksid kõigi tarvikute ja laadijatega. Pidage meeles, et oli aeg, kus kõigil alates äratuskelladest kuni autodeni olid sisseehitatud 30-kontaktilised pistikud. MFi sertifikaadi saamiseks ja iPodi toodete reklaamimiseks pidid tootjad käima Apple'i vastavustestide abil. Nende testide käigus kontrolliti ohutust (ülekuumenemist), vastupidavust, lisaseadmete ühilduvust ja kõrvaklappide pesa juhtimist. Samuti peaksid tootjad maksma Apple'ile autoritasu, kui te ei tea.

MFi sertifitseerimise protsess on tänapäeval praktiliselt sama. Tootjad käitavad oma iPadi ja iPhone'i lisaseadmeid (piksekaablid, mängupulgad, Bluetooth-kontrollerid ja nii edasi) vastavuse ja ohutustestide abil, maksavad Apple'ile mõningaid autoritasusid ja saavad oma toote pakendilt märgi "Made for iPhone". Lõpuks saavad inimesed usaldusväärseid tooteid, tootjad saavad MFi-litsentsidega ringi käia ja Apple saab lisaraha. Igal MFI-sertifikaadiga kaabli või muu seadme välgupistikul on väike autentimiskiip, nii et teie seade teab, et see on MFi-sertifikaat.

Miks on sertifitseerimata Apple'i tarvikud nii halvad?

Saame midagi teelt kõrvale: mittekõik sertifitseerimata Apple'i tarvikud on tingimata halvad. Kui teil on sertifitseerimata mängupult või paar kõrvaklappe, mis töötavad nagu unistus, on see suurepärane! Kuid üldiselt on Apple'i sertifitseerimata lisaseadmed - eriti laadimiskaablid - prügikast.

Kiire pilk Apple'i võltsimisjuhendile on selle mõistmiseks kõik. Apple'i lisaseadmetele, nagu välgukaablitele, on kehtestatud ülispetsiifilised standardid. Need on valmistatud ühtlases suuruses koos järjepidevate Made for Ipodkomponentidega, siledate, täiuslikult üksteisest eraldatud kontaktidega. Erinevalt USB-kaablitest peavad kõik välgukaablid olema identsed.

Kui välgukaablid ei vasta nendele kriteeriumidele, võivad need juhtida valesti elektrit või koguneda soojust. Nad võivad kõigutada iPhone'i või iPadi laadimisport. Kui teil on õnne, purunevad või ülekuumenevad enne, kui teie Apple'i seade seda teeb.

Mis puutub muudesse lisaseadmetesse, nagu traadita mängupuldid ja kõrvaklapid, siis mängu nimi on lihtsalt ühilduvus. Peaksite eeldama, et need lisaseadmed töötavad õigesti igas olukorras. Kui leidmise nupp on olemas, peaks see toimima õigesti. Kui hüppate iPhone 8-lt iPhone 10-le, peaks teie lisaseade ikkagi töötama.

Oh ei! Minu uus iPhone'i ümbris pole MFi-sertifikaadiga!

Ära muretse; mõned Apple'i tarvikud ei pea olema MFi-sertifitseeritud. Telefonikorpused, analoogmängupuldid ja stiilid, mis ei ühendu teie Apple'i seadmega (või mis tahes välkkaabliga), ei vaja MFi-sertifikaati.

MFi-programmist on välja jäetud ka tarvikud, mis kasutavad madala energiatarbega Bluetoothi, kuid võib olla raske öelda, millal mõni lisaseade sellesse kategooriasse sobib. Üldiselt võite eeldada, et jälgijad (näiteks Tile), hübriidsed nutikellad (nagu Skagen Hagen) ja mõned Bluetooth-meditsiinilised seadmed kasutavad madala energiatarbega Bluetoothi.

Kuidas kontrollida, kas laadija või lisaseade on MFi-sertifikaadiga

Laadija või lisaseadme kontrollimine MFi sertifikaadi saamiseks on suhteliselt lihtne protsess. Kui toote pakendil on märk „Made for iPhone” või „Made for iPad”, siis võite tavaliselt usaldada, et see on MFi sertifikaadiga. Kui olete pakendi ära visanud, saate toote otsida Google'ist või Amazonist.

Pea vastu! Võite "tavaliselt" usaldada, et Apple'i märgiga toode on MFi-sertifikaadiga? Kas see pole probleem? Jah, mu sõber, see on tõsine probleem.

Kuigi Apple'i intensiivne ja valikuline sertifitseerimisprotsess on suurepärane kvaliteedi ja usaldusväärsuse tagamiseks, julgustab see ettevõtteid tootma ka võltsitud MFi tooteid. Seetõttu pakub Apple oma veebisaidil käepärase MFi otsingumootori ja võltsimisjuhendi. Kui te pole toote ehtsuses kindel, kontrollige seda otsingumootoris või võrrelge seda Apple'i võltsimisjuhendiga (juhendi kiire kokkuvõte: jama välimusega tooted pole MFi-sertifikaadiga).

Muidugi võite selle laadija või lisaseadme lihtsalt oma Apple'i seadmesse ühendada ja vaadata, mis juhtub. Kui sertifitseerimata seadmed on ühendatud iPhone'idesse või iPadidesse, ilmub teade, et sertifitseerimata seadmed ei pruugi teie seadmega usaldusväärselt töötada. See teade on mõnikord viga, nii et ärge võtke seda südamesse, kui teie Apple'i kaubamärgiga laadimiskaabel, mis tavaliselt töötab hästi, näitab teadet kuskilt.

Mis juhtub MFi-ga, kui Apple lülitub USB-C-le?

Nagu te võib-olla teate, on Apple'i uuel iPadide ja MacBookide real Lightning-pordide asemel USB-C-pordid. Samuti on hea võimalus, et järgmisel iPhone'il on USB-C port. Mis saab MFi programmist?

Noh, praeguse seisuga pole ühtegi MFi-sertifikaadiga USB-kaablit (peale USB-C kuni Lightning kaabliteni). Lisaks ei mainita Apple'i veebisaidil sertifitseeritud ega litsentsitud USB-C kaableid.

See ei pruugi iseenesest palju tähendada, kuid USB-C-st saab juhtmega kõrvaklappide valik ja alternatiiv HDMI-le (koos teiste juhtmetega tarvikutega). Võimalik, et MFi lõpetatakse, kui USB-C muutub üldlevinumaks, või võib programm keskenduda juhtmeta ja perifeersetele iPhone'i ja iPadi lisatarvikutele. Seda on raske öelda. Praegu teame vaid seda, et MFi-sertifikaat on kvaliteedi märk.

Ehkki Apple'i tegevus võib juhtida, uurige olukorda "mittevastavate" USB-C-kaablite abil, et mõista, kui kasulik on MFi-programm.

SEOTUD:Olge ettevaatlik: kuidas osta C-tüüpi USB-kaablit, mis teie seadmeid ei kahjusta


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found