Uus Windowsi terminal on valmis; Siit saate teada, miks see on hämmastav

Microsofti uus Windowsi terminal on lõpuks stabiilne. Windowsil on lõpuks moodsam terminalikeskkond, mis sisaldab selliseid funktsioone nagu vahelehed, jagatud paanid, mitu seansitüüpi ja seadeid, mis võimaldavad teil konfigureerida kõike alates klaviatuuri otseteedest kuni animeeritud GIF-taustadeni.

Lõpuks kaasaegsem terminal Windowsi jaoks

19. mail 2020. aastal koostatud Build 2020-s teatas Microsoft, et uus Windowsi terminal on stabiilne ja "ettevõtteks kasutamiseks valmis". Windowsi terminali versioon 1.0 on siin. Algselt kuulutati see välja Build 2019'is ja Microsoft valmistas isegi toreda video, et müüa, kui vinge see on.

Uus Windowsi terminal on täis kasulikke funktsioone. Funktsioonide kõrval on konsoolikeskkonna tuum moderniseeritud. Windows 10-l on sisseehitatud terminalikeskkond, mis puudutab tagurpidi ühilduvust, nii et need muudatused ei saanud juhtuda Windows 10 sisseehitatud konsoolikeskkonnaga.

Uue Windowsi terminaliga suutis Microsoft teha muudatusi, nagu moodsam tekstipaigutus ja renderdamismootor koos GPU kiirenduse ja Unicode'i teksti toega - saate terminalis kasutada isegi emotikone. Kopeerimine ja kleepimine "lihtsalt töötab", kui vajutate klahvikombinatsiooni Ctrl + C ja Ctrl + V. Seal on isegi uus font nimega Cascadia Code.

Windowsi terminali saate alla laadida Microsofti poest. Lähtekoodi saate isegi GitHubist. Jah, uus Windowsi terminal on isegi avatud lähtekoodiga.

Vahelehed, lõpuks!

Windowsil on lõpuks sisseehitatud vahelehtedega käsurea keskkond. Uue vahelehe avamiseks pärast terminali käivitamist klõpsake lihtsalt vahekaardiribal nuppu “+” või vajutage klahvikombinatsiooni Ctrl + Shift + T.

Vahekaartidel liikumiseks võite kasutada tuttavaid klaviatuuri otseteid, näiteks paremal olevale vahekaardile lülitumiseks Ctrl + Tab ja vasakul asuvale vahekaardile lülitumiseks Ctrl + Shift + Tab. Ctrl + Tõst + W sulgeb praeguse vahelehe.

Samuti saate vahekaarte järjestamiseks vahekaardiribale vahelehti lohistada.

PowerShell ja Linux samas aknas

Vaikimisi avab terminal PowerShelli vahelehed. Kuid see toetab mitut tüüpi shellikeskkondi. Nüüd saate samas aknas kasutada mitut tüüpi shellikeskkonda.

Kui klõpsate nupul Uus vaheleht paremal asuvat noolt, näete avatavate seansside loendit: Windows PowerShell, käsuviip, Linuxi jaotused nagu Ubuntu (kui teil on need installitud Windowsi alamsüsteemiga Linuxile), ja Microsofti Azure Cloud Shelli.

Windows 10 sisseehitatud SSH-kliendiga saate hõlpsalt alustada SSH-seansse ka Windowsi terminalist.

Jagatud paneelid korraga mitme kestaga

Vahekaardid on toredad, aga mis siis, kui soovite korraga näha mitut shellikeskkonda? Siit tuleb Windowsi terminali paneelide funktsioon.

Uue paani loomiseks vajutage klahvikombinatsiooni Alt + Tõstuklahv + D. Terminal jagab praeguse paani kaheks ja annab teile teise. Selle valimiseks klõpsake paanil. Saate klõpsata paanil ja vajutada klahvikombinatsiooni Alt + Tõstuklahv + D, et seda edasi jagada.

Need paanid on lingitud vahelehtedega, nii et teil on hõlpsasti mitu Windowsi terminali aknas mitut mitmepaanilist keskkonda ja vahekaardiribalt nende vahel vahetada.

Siin on mõned muud kiirklahvid paanidega töötamiseks:

 • Looge uus paan, mis jaguneb horisontaalselt: Alt + Tõst + - (Alt, Tõst ja miinusmärk)
 • Looge uus paan, mis jaguneb vertikaalselt: Alt + Tõst ++ (Alt, Tõst ja plussmärk)
 • Paanifookuse teisaldamine: Alt + vasak, Alt + parem, Alt + alla, Alt + üles
 • Fookustatud paani suuruse muutmine: Alt + Tõst + Vasak, Alt + Tõst + Parem, Alt + Tõst + Alla, Alt + Tõst + Üles
 • Sule paan: Ctrl + Tõst + W

Need on vaikeklahvid ja saate neid soovi korral muuta.

Parem suumimine

See uus tekstiedastussüsteem tähendab sujuvamat ja paremat suumimist. Terminali teksti suumimiseks, suurendamiseks või vähendamiseks hoidke all klahvi Ctrl ja pöörake hiire ratast.

Windows 10 sisseehitatud konsoolikeskkonnas, nagu on näha tavalistes PowerShelli ja käsuviiba akendes, muudab see teksti suurust, muutes samas ka akna suurust. Uues terminalis muudab see ainult teksti suurust ja jätab akna suuruse üksi.

Läikiv tausta läbipaistmatus

Uus Windowsi terminal pakub ka tausta läbipaistmatust. Hoidke klahvi Ctrl + Tõstuklahv all ja kerige hiire rattaga alla, et muuta aken üha läbipaistvamaks. Töölaua tausta värvid - või mis iganes on terminali taga - piiluvad Windowsi akrüülstiili efektiga.

See töötab ainult siis, kui rakendus on fokuseeritud - nii et kui Alt + Tab-i vahelt eemaldate, on terminalil taas kindel taust, kuni te Alt + Tab-i tagasi saate.

Praktiline või mitte, see on Linuxi ja Maci kasutajate funktsioon juba aastaid. Nüüd on see sisse ehitatud ka Windowsi peamisse terminalirakendusse.

Nii palju seadeid: klahvisidemed, värvilahendused, taustad ja palju muud

Windowsi terminal on pakitud kohandamisvalikutega, mida saate muuta. Neile juurdepääsemiseks klõpsake nupul Uus vaheleht paremal asuvat allanoolt ja valige „Seaded”.

Näete tekstipõhist JSON-faili, mis on täis valikuid. Arendaja tööriistana paneb Windows Terminal praegu need valikud konfigureerima, muutes pigem tekstifaili kui graafilist liidest.

Saadaolevad valikud, mida saate failis Settings.json muuta, on järgmised:

 • Konfigureeritavad klahvide sidemed: Saate siduda klaviatuuri otseteed toimingutega või muuta vaikeklahve.
 • Värvilahendused: Terminalikeskkonna värviskeemi (teema) muutmine. Siin on loetelu kaasatud värvilahendustest.
 • Profiilid: Looge erinevad profiilid, mis kuvatakse nupu Uus vaheleht all. Saate kohandada käsku, mis käivitatakse käsurea keskkonna käivitamisel ja määrate iga seansi jaoks kohandatud fondid ja värvilahendused.
 • Kohandatud taustad: Saate seansile määrata kohandatud taustpildi. Näiteks võite muuta oma Ubuntu seanssi nii, et sellel oleks Ubuntu-teemaline kohandatud taustpilt.
 • Animeeritud GIF-i taustad: Saate isegi kohandatud taustaks määrata animeeritud GIF-i.
 • Profiili vaikevalik: Valige profiil, mille soovite vaikimisi käivitada, kui käivitate Windowsi terminali või klõpsate nupul Uus vaheleht. Näiteks võite PowerShelli asemel valida Linuxi seansi.

Microsoftil on nii Windowsi terminali JSON-i seadefaili redigeerimise juhend kui ka kõigi failile lisatavate valikute loend. Siit loendist leiate veel palju võimalusi, mida me ei käsitlenud.

Erinevalt Windows 10 standardsetest käsuviipade, PowerShelli ja Linux Bashi shellikeskkondadest on Windows Terminalis pakitud lõpuks valikud, mida arendajad soovivad - need, mida on aastaid leitud teistes opsüsteemides, näiteks Macis ja Linuxis.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found