DIR-käsu kasutamine Windowsis

DIR-käsk on võimas Windowsi käsuviiba funktsioon, mis loetleb kõik failid ja alamkataloogid, mis sisalduvad kindlas kataloogis. DIR-käsk pakub ka mõnda lülitit, mis avavad mõne võimsa funktsionaalsuse. Vaatame järele.

DIR-käsulülitid

Võite kasutada OTSI käsk iseenesest (tippige käsureale lihtsalt “dir”), et loetleda failid ja kaustad praeguses kataloogis. Selle funktsionaalsuse laiendamiseks peate kasutama erinevaid käsklusega seotud lüliteid või suvandeid.

Kuva failiatribuutide põhjal

Konkreetse atribuudiga failide kuvamiseks võite DIR-käsu järele lisada "/ A", millele järgneb tähekood. Need tähekoodid sisaldavad:

 • D: Kuvab kõik praeguse tee kataloogid
 • R: Kuvab kirjutuskaitstud faile
 • H: Kuvab peidetud failid
 • A: Arhiivimiseks valmis olevad failid
 • S: Süsteemifailid
 • I: Ei sisuga indekseeritud faile
 • L: Punktide taastamine

Nii et näiteks ainult kataloogide kuvamiseks praegusel teel sisestage järgmine käsk ja vajutage sisestusklahvi Enter:

dir / reklaam

Võite ka need koodid kombineerida. Näiteks kui soovite näidata ainult peidetud süsteemifaile, võite kasutada järgmist käsku:

dir / tuhk

Samuti võite nende tähekoodide ette lisada "-" (miinus), et määrata, et DIR-käsk sellist faili ei näita. Nii et näiteks kui te ei soovi tulemustes näha ühtegi kataloogi, võite kasutada seda käsku:

dir / a-d

Veel üks näpunäide. Selle asemel, et pealüliti ja tähekood kokku suruda, nagu meie näidetes tegime, võite kasutada koolonit, et eraldada lüliti valikulistest koodidest. Nagu nii:

dir / a: d

See võib asju veidi lihtsamalt sõeluda, kuid see on täiesti valikuline.

Kuva ribadeta tulemused

Kasutades / b DIR-käsuribaga ümberlülitamine eemaldab kogu liigse teabe, kuvades ainult praeguses kataloogis olevate kaustade ja failide nime, mitte selliseid atribuute nagu faili suurus ja ajatemplid. Selle toimimiseks sisestage järgmine käsk:

rež / b

Tuhandete eraldaja abil kuvamine

Tänapäevastes Windowsi versioonides kuvatakse käsuviibal suured arvud komadega eraldatuna (seega: 25 000 asemel 25 000). See ei olnud alati nii. Vanemates versioonides tuli kasutada / c nende komade kuvamiseks lülitage sisse.

Miks peaksite viitsima seda siia lisada, kui see on juba vaikimisi? Sest kui mingil põhjusel sinaära tee soovite neid komasid näidata, saate seda lülitit kasutada miinusmärgiga „-”:

dir / -c

Tulemuste kuvamine veergudes

Võite kasutada / D lülituge tulemuste kuvamiseks ühe veeru asemel kahes. Sel viisil tulemuste kuvamisel ei kuvata käsuviibal täiendavat failiteavet (faili suurus jne) - lihtsalt failide ja kataloogide nimed.

rež / D

Kuva tulemused väiketähtedega

The / L lüliti kuvab kõik failide ja kaustade nimed väiketähtedena.

dir / L

Kuva failinime tulemused paremas servas

Vaikimisi kuvab käsuviip failide nimed paremas servas. The / N selle efekti saavutamiseks kasutati varem lülitit. Nüüd saate seda kasutada koos tähega “-” (miinus), et failinimed kuvatakse hoopis vasakpoolses servas.

dir / -N

Kuva tulemused järjestatud järjestuses

Võite kasutada / O lüliti, millele järgneb tähekood, et kuvada kataloogide tulemusi mitmel viisil sorteeritult. Need tähekoodid sisaldavad:

 • D: Sorteerib kuupäeva / kellaaja järgi. Esmalt kuvatakse vanemad kirjed.
 • E: Sorteerib faililaiendi järgi tähestikulises järjekorras.
 • G: Sorteerib kõigepealt kaustade, seejärel failide loendi järgi.
 • N: Sorteerib faili / kausta nime järgi tähestikulises järjekorras.
 • S: Sorteerib faili suuruse järgi, väikseimast suurimani.

Näiteks võite tulemuste sortimiseks kellaaja ja kuupäeva järgi kasutada järgmist käsku, kusjuures esimesena kuvatakse vanemad kirjed:

dir / OD

Järjestuse ümberpööramiseks võite enne ülaltoodud valikuid lisada ka märgi „-” (miinus). Nii et näiteks kui soovite faile aja ja kuupäeva järgi sortida, kui esimesena ilmuvad uuemad kirjed, võite kasutada seda käsku:

rež / O-D

Kuva tulemused üks leht korraga

Mõnes kataloogis on sadu või tuhandeid faile. Võite kasutada / P lülitage sisse, et käsuviip peataks tulemused pärast iga ekraani kuvamist. Tulemuste järgmise lehe vaatamise jätkamiseks peate klahvi vajutama.

dir / P

Kuva metaandmed

Kasutades / Q DIR-käsu sisselülitamine kuvab failide ja kataloogidega seotud metaandmeid koos omandiandmetega.

dir / Q

Kuva alternatiivsed andmevood (ADS)

The / R switch kuvab kõik alternatiivsed andmevood (ADS), mida failid võivad sisaldada. ADS on NTFS-failisüsteemi funktsioon, mis võimaldab failidel sisaldada täiendavaid metaandmeid failide leidmiseks autori ja pealkirja järgi.

dir / R

Kuva kõik failid ja kaustad ning kõik sees

Võite kasutada / S lülitage kõigi failide ja kaustade rekursiivseks kuvamiseks praeguses kataloogis. See tähendab kõiki alamkataloogide kõiki faile ja kaustu, kõiki nende alamkataloogide faile ja kaustu jne. Ole valmis apaljutulemustest.

dir / S

Kuva tulemused aja järgi sorteeritult

Kasutades / T lüliti koos tähekoodiga võimaldab tulemusi sortida failide ja kaustadega seotud erinevate ajatemplite järgi. Need tähekoodid sisaldavad:

 • A: Aeg, millal üksust viimati külastati.
 • C: Üksuse loomise aeg.
 • W: Aeg, millal üksus viimati kirjutati. See on vaikevalik, mida kasutatakse.

Näiteks tulemuste sortimiseks üksuste loomise aja järgi võite kasutada järgmist käsku:

dir / TC

Näita tulemusi laias formaadis

The / W lüliti on sarnane / D (mis näitab veerge), kuid sorteerib tulemused horisontaalselt laiformaadis.

rež / W

Kuva lühinime failinimed

The / X lüliti näitab faili lühinime, kui pikk nimi ei vasta 8.3 nimereeglitele.

dir / X

Kuva DIR-i abilehed

Kasutades /? switch kuvab kasulikku teavet DIR-käsu kohta, sealhulgas kõigi lülitite lühikirjeldus, millest oleme rääkinud.

DIR-käsu näited

Olgu, nüüd teate DIR-käsuga seotud lülititest ja suvanditest. Heitkem pilk paarile reaalsest näitele, et paremini mõista, kuidas neid kasutama hakata.

Lihtnerež käsk tagastab kõigi praeguses kataloogis olevate failide ja kaustade loendi.

Järgmise käsu käivitamisel kuvatakse atribuudi „s” abil kõik teie praegusel teel olevad süsteemifailid:

dir / a: s

Aga mis siis, kui soovite vaadata kõiki teatud tüüpi faile oma praeguse tee kõigis järgnevates kaustades. See on lihtne, lihtsalt käivitage see ülikiire ja kasulik käsk:

dir \ *. mp3 / s

Osa .mp3 saate asendada mis tahes otsitava failivorminguga.

Tärn toimib metamärgina, öeldes „Leia lõpuks kõik .mp3-failivorminguga”, samal ajal kui „/ s” vaatab rekursiivselt kõiki teie praeguse tee kaustu.

SEOTUD:Selle käsuviibaga trikk otsib kiiremini kui Windows Explorer

Nüüd võite olla märganud, et see andis PALJU tulemusi. Peaaegu liiga palju, et oleks enne lugemist ekraanilt välja kerinud. Siin saame pausilüliti abil anda teile võimaluse neid lugeda. Selleks muutke käsku järgmiselt:

dir \ *. mp3 / s / lk

Veel ühte trikki, mida käsuviip pakub, nimetatakse torustikuks. Märgi “>” abil saate ühe käsu tulemused saata teise kohta või teenusesse. Hea näide sellest on kõigi tulemuste saatmine tekstifaili. Seejärel saate neid hiljem sirvida või importida muud tüüpi dokumentidesse. Selleks võite kasutada käsku:

dir \ *. mp3 / s / b> failinimi.txt

SEOTUD:Kuidas kataloogi loendit Windowsis faili printida või salvestada

Lisasime / b lülitage sinna sisse, et väljastada ainult failinimed ise, ilma muude üksikasjadeta. Suurem kui sümbol suunab kõik tulemustes tavaliselt kuvatu otse faili.

DIR-käsu jaoks on palju rohkem kombinatsioone ja kasutusviise, kuid see peaks olema hea lähtepunkt, mis aitab teil põhitõdesid mõista.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found