E-posti kontode seadistamine ja kohandamine Windows 10-s

Windows 10 on varustatud sisseehitatud Mail-rakendusega, kust pääsete kõikidele oma erinevatele e-posti kontodele (sh Outlook.com, Gmail, Yahoo! Ja muud) juurde ühes keskses liideses. Sellega pole vaja oma e-posti jaoks minna erinevatele veebisaitidele või rakendustele. Selle seadistamiseks toimige järgmiselt.

Teiste kontode e-posti seadistamine

Mail toetab kõiki populaarseimaid postiteenuseid, sealhulgas Outlook, Exchange, Gmail, Yahoo! Mail, iCloud ja kõik POP-i või IMAP-i toetavad kontod. Rakenduse käivitamiseks klõpsake paanil Mail ja vajutage nuppu "Alusta". Kui olete oma Microsofti kontole sisse loginud, peaks rakendusel loendis olema juba teie outlook.com e-posti aadress. Klõpsake vasakus alanurgas ikooni „Seaded” või pühkige ekraani paremast servast sisse ja puudutage seejärel valikut „Seaded”. Paremal küljeribal valige Kontod> Lisa konto.

Ilmub aken „Vali konto“. Mail on valmis igasuguste populaarsete e-posti teenustega. Valige lisatava konto tüüp ja järgige ekraanil kuvatavaid juhiseid. Kui teie seaded on õiged, liigute otse selle konto postkasti ja olete valmis e-posti töötlema. Kui olete seadistanud mitu kontot, saate nende vahel vahetada, valides vasakus ülanurgas valiku „Kontod”.

Linkige mitu postkasti koos

Rakenduses Mail saate oma postkastid omavahel linkida, nii et näete kõigi oma kontode kõiki sõnumeid ühes ühendatud postkastis. Suunake hiir ekraani paremasse alanurka ja klõpsake nuppu „Seaded”. Klõpsake paremal külgribal valikul „Kontode haldamine> Postkastide linkimine”.

Avaneb hüpikaken. Nüüd valige lihtsalt kontod, mille soovite linkida, ja andke uuele lingitud postkastile nimi.

Kohandage oma meilikogemust

Klõpsake ekraani paremas alanurgas nuppu Seaded või kui kasutate puutetundlikku seadet, pühkige paremast servast sisse ja puudutage seejärel valikut „Seaded”. Mailis on kahte tüüpi seadeid: need on omased kontole ja kõikidele kontodele. Kõigile kontodele kehtivad seaded võimaldavad teil muuta kogu oma meilikogemuse aspekti, sealhulgas isikupärastamise ja lugemisvalikuid.

Valige paremal külgribal Seaded> Isikupärastamine. Siin saate valida 10 erineva tooni kogust või kasutada Windowsi aktsendivärvi sujuvaks integreerimiseks. Võite vahetada heleda ja tumeda teema vahel ning seada tausta katma kogu akna või parempoolse paani, kus loete uusi sõnumeid ja koostate uusi kirju. Oma taustpildi lisamiseks klõpsake nuppu „Sirvi” ja valige ükskõik milline arvutisse salvestatud pilt.

Funktsionaalsema kohandamise saamiseks klõpsake oma igapäevase meililugemise haldamiseks paremal külgribal valikuid Seaded> Lugemine. Näiteks Caret Browsing in Mail võimaldab teil navigeerida lugemispaanil oma klaviatuuri kursori abil. Kerimiseks võite kasutada nooleklahve, lehte Üles / alla ja sõnumi algusesse või lõppu liikumiseks vajutage Kodu või Lõpp.

Võite lülitada “Järgmise üksuse automaatne avamine” sisse või välja, et näidata, mida soovite sõnumi kustutamisel teha - liikuda järgmise kirja juurde või naasta oma taustpildi juurde. Mail võimaldab teil otsustada ka siis, kui sõnum märgitakse loetuks:

 • Kui valik muutub (st kui valite teise sõnumi)
 • Ärge märkige üksust automaatselt loetuks (peate selle käsitsi loetuks märkima)
 • Lugemispaanil vaadates (see muudab Mail lipu sõnumi loetuks alles pärast seda, kui olete selle teatud sekundi jooksul avanud)

Kui teil on Mailis rohkem kui üks konto, saate teatud seadeid muuta iga konto kohta eraldi. Seadete menüüs saab neid iga üksiku konto jaoks kohandada.

 • Kiired toimingud: tuntud ka kui pühkimistoimingud, see võimaldab teil loendis olevat sõnumit kasutada, lohistades sõrmega sellest vasakule või paremale. Paremale pühkimine tähistab kirja liputuks ja vasakule arhiivib selle. Siiski saate kohandada, mida see parem- ja vasakpoolne pühkimine teeb (või pühkimisfunktsiooni funktsioon täielikult välja lülitada). Võite lipu määrata või kustutada, märkida sõnumi loetuks või lugemata, arhiivida, kustutada või teisaldada.
 • Allkiri: see võimaldab teil luua ja lisada e-posti allkirja kõigile sõnumitele, mille te konkreetselt kontolt saadate.
 • Vestlus: sõnumite grupeerimine vestluse järgi on vaikimisi sisse lülitatud ja rühmitab kõik sama teemaga kirjad ühte lõime.
 • Automaatsed vastused: saadaval ainult Outlooki ja Exchange'i kontodel. Selle saate sisse lülitada, et saata inimestele automaatvastused, kui teate, et te ei näe mõnda aega oma e-kirju.
 • Märguanded: Windows annab teile teada, kui konkreetse konto jaoks saabub uus sõnum. Lülitage sisse valik „Näita tegevuskeskuses” ja määrake siis, kuidas soovite, et teid teavitataks - heli või ribareklaamiga. Saate kohandada iga e-posti konto märguandeid eraldi vastavalt teie vajadustele.
 • Väliste piltide ja stiilivormingute automaatne allalaadimine (saadaval jaotises Lugemine): otsustage, kas soovite, et Mail pildid automaatselt alla laadiks. Kui lülitate selle välja, saate alla laadida välised pildid sõnumitesse nende lugemise ajal.

Kiire juurdepääsu ja tõhususe saavutamiseks võite ühe menüü Start kausta postkasti või muu meilikausta kinnitada. Näiteks kui teil on kaust nimega Tähtis, võiksite soovida, et need kinnitataks menüüs Start. Paremklõpsake kaustal, mille kinnitate, ja valige käsk „Kinnita alustamiseks”. Klõpsake sellel kinnitatud kaustal ja teid suunatakse otse sellesse kausta.

SEOTUD:Kuidas lisada kontakte Gmailist, Outlookist ja muust Windows 10 aadressiraamatusse

Kohandage, kuidas teie kontod sõnumeid alla laadivad

Lõpuks võite minna iga konto individuaalseadetesse, et kohandada uute sõnumite allalaadimist. Valige Seaded> Kontode haldamine ja klõpsake selle muutmiseks kontot. Saate selle nime muuta või konto kustutada, kuid kõige olulisem on siin jaotis „Postkasti sünkroonimisseadete muutmine”, mis sisaldab järgmist:

 • Uue sisu allalaadimine: selles menüüs saate valida, kui sageli rakendus Mail uusi kirju kontrollib. Tavaliselt on see, mida soovite kaupade saabumisel. Mõni kontotüüp pakub ainult „iga 15 minuti tagant”, „iga 30 minuti tagant” ja nii edasi, kui te ei soovi, et teid teavitustiinod üleujutaksid. Kui valite „Käsitsi”, ei kontrolli Mail kunagi, kui vajutate nuppu „Sünkrooni”. Mail võimaldab teie kasutuse põhjal isegi dünaamiliselt hallata, kui tihti uusi kirju alla laaditakse.

 • Laadige alati alla täielik sõnum ja Interneti-pildid: tühjendage kogu sõnumi toomise asemel märkeruut „Laadi alati alla täielik sõnum ja Interneti-pildid”. See võimaldab teil vaadata sissetulevate sõnumite väikeseid eelvaateid, et saaksite oma postkastis tõhusamalt navigeerida. Kui teil on aeglane Interneti-ühendus või soovite oma andmekasutust vähendada, võib see valik teile kasulik olla.
 • Laadige meil alla aadressilt: Kui kaugele soovite oma meilikogu koguda? Kui teil on telefon või tahvelarvuti, võiksite piirata rakenduses Mail salvestatud sõnumite arvu. Valik „Viimane kuu” on hea valik ja igapäevase kasutamise jaoks piisav.

 • Sünkroonimisvalikud: siin näete kolme üksust: e-post, kalender ja / või kontaktid. Lülitage oma kontoga sünkroonitavad üksused sisse või välja. Kui teil on sünkroonimisega seotud probleeme, klõpsake sissetuleva e-posti serveri, väljamineva e-posti serveri, kalendri serveri ja kontaktide serveri konfigureerimiseks nuppu „Postkasti täpsemad seaded”.

Ärge unustage, et teie meilikontod saavad ka teie kontakte ja kalendreid sünkroonida, nii et kogu Windows 10 komplekti seadistamise kohta leiate lisateavet meie rakenduste artiklitest.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found