Windowsi installimine Chromebooki

Chromebookid ei toeta ametlikult Windowsi. Tavaliselt ei saa te isegi Windowsi installida - Chromebookid tarnitakse Chrome OS-i jaoks mõeldud spetsiaalset tüüpi BIOS-iga. Kuid Windowsi installimiseks paljudele Chromebooki mudelitele on võimalusi, kui olete valmis oma käsi määrduma.

Mida peate selle protsessi kohta teadma

Ütleme veel kord: seda ei toetata ametlikult. Selleks peate oma Chromebooki installima asendus-BIOS-i (tehniliselt on see UEFI püsivara, mis on kaasaegne asendus tavapärasele BIOS-ile). See võimaldab teil Windowsi käivitada ja installida. Asendava BIOS-i saab installida ainult Chromebooki mudelitele, mida see toetab, nii et te ei saa seda teha kõigi Chromebookide mudelitega.

Teil on vaja ka täiendavat riistvara. Windowsi installimiseks vajate USB-klaviatuuri ja hiirt, kuna teie Chromebooki sisseehitatud klaviatuur ja hiir ei tööta installeris. Ja Chromebooki jaoks USB-installikandja loomiseks vajate Windowsi töötavat arvutit.

Isegi pärast Windowsi installimist ei ole te metsast väljas. Windows ei tarnita riistvaradraivereid mitmesuguste riistvaraosade jaoks, näiteks paljudesse Chromebookidesse integreeritud puuteplaadid (mis on mõistlik, kuna Chromebooki tootjad ei vaevunud kunagi nende komponentide jaoks Windowsi draivereid looma). Kui teil on õnne, leiate kolmanda osapoole draiverid, mis olid häkitud koos, et pakkuda Windowsi tuge nendele komponentidele.

Ilmselt pühib see ka teie Chromebooki, nii et veenduge, et teil pole midagi olulist salvestatud. (Te ei tohiks seda teha, kuna Chrome OS sünkroonib teie andmed tavaliselt Google'iga.)

Kui teie Chromebook näib selle protsessi käigus kunagi külmuvat või takerdunud, pidage meeles, et võite sundida Chromebooki välja lülitama, vajutades toitenuppu ja hoides seda umbes kümme sekundit all.

Kas see töötab teie Chromebookiga?

Proovige Windowsi installida Chromebooki ainult siis, kui teate, et teie mudelit toetatakse. Samuti peaksite järgima konkreetse Chromebooki mudeli juhiseid, kuna erinevate mudelite toimingud on veidi erinevad.

Siin on mõned kasulikud ressursid:

  • Windowsi Chromebookides riistvaratoe loend: sellel veebisaidil on loetletud Chromebooki mudelid, kuhu saate Windowsi installida, koos teabega selle kohta, millised sisseehitatud riistvarakomponendid hiljem töötavad ja mis ei tööta.
  • Windowsi Chromebookidele installimise abimees: see veebisait võimaldab teil valida oma Chromebooki mudeli ja hankida Windowsi installimisjuhised koos linkidega draiveritele, mis võimaldavad teie konkreetse Chromebooki mudeli riistvara.
  • Chrultrabook Subreddit: Windowsi installimisele pühendatud kogukond Chromebookidesse. Kui soovite lisateavet selle kohta, kas Windowsi toetamiseks saab teha Chromebooki või konkreetse riistvarakomponendi, on see hea koht otsimiseks.

Kui Chromebooki saab Windowsi toetama, õnnitleme. Soovitame järgida installimisjuhendit, nagu saidil Coolstar Installation Helper, veendumaks, et olete oma konkreetse riistvaramudeli jaoks asjad õigesti seadistanud. Kuid selle veebisaidi juhised võivad olla üksikasjalikumad, nii et tõenäoliselt leiate sellest juhendist teavet, mida mujal pole.

Anname teile abi Windowsi installimise kohta Acer C910 Chromebooki, koodnimega YUNA. Protsess sarnaneb teiste Chromebooki mudelitega, kuid mõned asjad - näiteks kirjutuskaitse kruvi asukoht emaplaadil - on erinevad.

Esimene samm: eemaldage kirjutuskaitsekruvi

Chromebookidel on riistvara erifunktsioon, mis takistab BIOS-i muutmist. Kirjutuskaitse funktsiooni keelamiseks, et saaksite enamikus Chromebookides asendada BIOS-i, peate avama Chromebooki, leidma emaplaadil oleva kirjutuskaitsekruvi ja eemaldama selle. Mõnes Chromebookis võite selle asemel leida kirjutuskaitse lüliti.

Kõigepealt lülitage Chromebook välja. Ära pane seda lihtsalt magama - soorita täielik seiskamine. Emaplaadile juurdepääsu saamiseks pöörake Chromebook ümber ja keerake alt lahti. Enne plastpaneeli eemaldamist vajas see meie Chromebookis 18 kruvi lahti keeramist. Ära neid kindlasti ära kaota! (Magnetosade salv on imeline asi.)

Leidke kirjutuskaitse kruvi (või kirjutuskaitse lüliti, olenevalt sellest, mida teie Chromebooki installijuhis täpsustab). Lisateavet kruvi konkreetse asukoha kohta leiate veebis, otsides veebis ka oma Chromebooki mudeli nime ja numbrit kui "kirjutuskaitse kruvi". Meie Acer Chromebook C910 puhul juhtis see SuperUseri arutelu meid kruvi asukohta.

Oli ka muid kingitusi. Kirjutuskaitse kruvi peaks välja nägema teistest emaplaadi kruvidest. See konkreetne kruvi on meie Chromebookil tumehalli värviga, samas kui teised emaplaadi kruvid on heledamad hõbedased. Kruvi all on näha erksat hõbedat, samal ajal kui teistel emaplaadi kruvidel on pronks.

Eemaldage kruvi ja kinnitage põhi uuesti Chromebooki külge. Nüüd saate kirjutada Chromebooki BIOS-i ja seda muuta. Hoidke kruvi juhuks, kui soovite kirjutada, kaitsta oma BIOS-i hiljem uuesti.

Teine etapp: lubage arendaja režiim

SEOTUD:Arendajarežiimi lubamine Chromebookis

Nüüd peate lubama arendajarežiimi, et saaksite muuta Chromebooki tarkvara. Selleks kasutage tänapäevastes Chromebookides klahve Esc + Refresh + Power, kui Chromebook on välja lülitatud. (Nupp "Värskenda" asub kohas, kus tavalisel klaviatuuril oleks klahv "F3".)

Teie Chromebook käivitatakse ja kuvatakse teade, et „Chrome OS puudub või on kahjustatud”.

Operatsioonisüsteemi kinnitamise väljalülitamiseks ja arendaja režiimi lubamiseks vajutage klahvikombinatsiooni Ctrl + D ja seejärel klahvi Enter.

Teie Chromebook pühib kõik teie isikuandmete failid ja lähtestab pärast seda vaikeseaded. Peate uuesti oma Google'i kontoga sisse logima. Kõik teie olulised andmed tuleks siiski sünkroonida võrguteenustega, mitte neid Chromebooki endasse salvestada.

Chrome OS-i käivitamisel näete teadet „OS-i kinnitamine on väljas”. Selle ekraani ümbersõitmiseks peate igal käivitamisel vajutama klahvikombinatsiooni Ctrl + D. Ärge muretsege - pärast uue BIOS-i vilkumist kaob see teade ja teie Chromebook käivitub otse Windowsis, kui olete valmis.

Kolmas etapp: Flash uus BIOS

ChromeOS-is saate nüüd oma Chromebooki uut BIOS-i vilkuda. Terminali akna avamiseks vajutage klahvikombinatsiooni Ctrl + Alt + T.

Tippige terminali "shell" ja vajutage "Enter", et pääseda võimsamale Linuxi shellikeskkonnale.

Laadige alla ja käivitage skript, mis asendab teie Chromebooki BIOS-i, kleepides alloleva käsu terminaliaknasse ja vajutades seejärel klahvi „Enter”:

cd ~; lokkimine -L -O //mrchromebox.tech/firmware-util.sh; sudo bash püsivara-util.sh

See käsk muutub teie kodukataloogiks, laadib alla //mrchromebox.tech/firmware-util.sh skriptifaili ja käivitab selle juurõigustega.

Kui soovite selle skripti toimimise kohta üksikasjalikumat teavet, pöörduge arendaja veebisaidi poole.

Skript esitab kasuliku liidese, mis aitab teil protsessi läbi viia. Valige loendist suvand „Custom coreboot Firmware (Full ROM)”, tippides „3” ja vajutades „Enter”.

Nõustuge oma püsivara vilkuma, tippides "y" ja tippige siis UEFI püsivara installimiseks "U". Kui soovite Windowsi käivitada, ärge valige suvandit „Pärand”.

Skript pakub Chromebooki varude püsivara varukoopia loomist ja selle teie jaoks USB-draivi paigutamist. Looge see varukoopia kindlasti ja hoidke seda turvalises kohas. See hõlbustab tulevikus Chromebooki algse BIOS-i taastamist.

Te ei pea BIOS-i varukoopiat USB-draivile jätma. Pärast protsessi lõppu saate .rom-faili, mille saate USB-draivilt välja kopeerida ja kusagil hoida.

Pärast varundamisprotsessi lõppu laadib skript alla asendatava Coreboot püsivara ja vilgutab selle Chromebooki. Kui see on valmis, lülitage Chromebook välja.

Sel hetkel saate soovi korral kirjutuskaitse kruvi uuesti installida.

Neljas etapp: looge Windowsi installidraiv

SEOTUD:Kust alla laadida Windows 10, 8.1 ja 7 ISO-d seaduslikult

Nüüd saate Windowsi oma Chromebooki installida, kuid kõigepealt peate tegema Windowsi installikandja. Kuid te ei saa seda teha Microsofti ametliku meetodi abil - peate selle asemel alla laadima ISO ja kirjutama Rufuse tööriista abil USB-draivi. Protsessi selle osa peate tegema Windowsi arvutis.

Laadige Microsofti kaudu alla Windows 10 ISO. Klõpsake nuppu „Laadi tööriist kohe alla“, valige „Looge teisele arvutile installikandja” ja paluge tal ISO-fail teile alla laadida. Windows 8.1 ja 7 võivad teie Chromebooki ja selle draiveritega töötada või mitte.

Samuti peate alla laadima ja käitama Rufuse utiliidi, mida kasutate Windowsi installeri USB-draivi loomiseks.

Ühendage USB-draiv arvutiga. Kasutate seda USB-draivi Windowsi installiprogrammi jaoks ja kõik sellel olevad failid kustutatakse. (Nii et enne jätkamist kopeerige kindlasti kõik olulised!)

Käivitage Rufus, valige oma USB-draiv ja valige „GPT partitsiooniskeem UEFI jaoks“ ja „NTFS“. Klõpsake nuppu „Käivitatava ketta loomine kasutades” paremal ja valige allalaaditud Windows 10 ISO pilt.

Enne jätkamist kontrollige, kas Rufus ütleb tegelikult „GPT-sektsiooniskeem UEFI-le”. ISO-faili valimisel võib see automaatselt vaikesätteks muutuda. Kui olete kõik seaded õigesti kontrollinud, klõpsake Windowsi installeri USB-draivi loomiseks nuppu "Start".

Viies samm: installige Windows

Nüüd olete valmis Windowsi Chromebooki installima. Ühendage USB-draiv Chromebooki ja lülitage Chromebook sisse. See peaks automaatselt USB-draivilt käivituma, näidates teile Windowsi installerit. Kui see ei käivitu automaatselt USB-draivilt, vajutage suvalist klahvi, kui ekraanile ilmub „Select Boot Option”. Seejärel saate valida "Boot Manager" ja valida oma USB-seadmed.

Ühendage USB-hiir, USB-klaviatuur või mõlemad Chromebookiga. Neid peate Windowsi installimisel kasutama. Saate hakkama lihtsalt USB-klaviatuuri või USB-hiirega - kuid Windowsi installeriga suhtlemiseks vajate vähemalt ühte neist.

USB-klaviatuuri abil saate liideses navigeerimiseks kasutada klahve Tab, nool ja Enter. Hiirega saate ekraaniklaviatuuri üles tõmmata ja selle abil tippida.

SEOTUD:Windows 10 installimiseks ja kasutamiseks ei vaja te tootevõtit

Tehke Windowsi installiprotsess tavapäraselt läbi, installides Windowsi oma OS-i asemel Chromebooki. Jaotage sisemine draiv julgelt nii, nagu soovite. Kustutasime kõik sisemised partitsioonid ja käskisime Windowsil eraldatud ruumi abil ennast installida.

Pidage meeles, et Windows 10 installimiseks ja kasutamiseks pole teil vaja tootenumbrit. Võite alati lisada tootenumbri või osta tootenumbri Microsofti kaudu Windows 10-st hiljem.

Ärge muretsege Chrome OS-i pärast - kui soovite kunagi Windowsi Chrome OS-iga asendada, saate hõlpsalt luua Chrome OS-i taasteseadme mis tahes arvutis, kus töötab Chrome, ja kasutada seda Chrome OS-i algse operatsioonisüsteemi taastamiseks.

Windowsi installer taaskäivitub osaliselt. Eemaldage see kindlasti oma USB-draivist, muidu taaskäivitub see uuesti installeri algusesse. Kui näete uuesti installiprogrammi algust, eemaldage USB-draiv, vajutage kaua toitenuppu, kuni teie Chromebook välja lülitatakse, ja seejärel vajutage selle varundamiseks toitenuppu. See peaks Windowsi käivitama Chromebooki sisemiselt draivilt ja seadistamisprotsessi lõpetama

Kuues etapp: installige riistvarale kolmanda osapoole draiverid

Teil peaks olema nüüd installitud Windows ja Chromebook peaks selle sisselülitamisel Windowsi käivitama. Sa oled peaaegu valmis! Nii palju riistvara kui võimalik, peate lihtsalt installima kolmanda osapoole draiverid. Selle toimingu jaoks vajate ikkagi USB-klaviatuuri ja hiirt.

Kuna tegemist on kolmanda osapoole draiveritega, pole need nõuetekohaselt allkirjastatud ja Windows tavaliselt ei luba neid installida. Nende installimiseks peate lubama test-allkirjastamise. See on seade, mis on mõeldud draiverite testimiseks.

Selleks avage käsuviip administraatorina - paremklõpsake nuppu Start või vajutage Windows + X ja valige käsk „Command Prompt (Administrator)”. Käivitage järgmine käsk:

bcdedit -set testidega sisselogimine

Pärast seda taaskäivitage Chromebook.

Nüüd saate installida kolmandate osapoolte draiverid, mida Chromebooki installijuhend soovitab teie Chromebooki mudelile. Näiteks pidime oma Acer C910 Chromebooki installima draiverid Chromebooki kiibistikule, Inteli HD graafikale, kiirsalvestustehnoloogiale, klaviatuurile, puuteplaadile ja Realtek HD helile.

Draiverite installimisel kuvab Windows teile turvahoiatuse. Selle põhjuseks on asjaolu, et tegemist on mitteametlike kolmandate osapoolte draiveritega, mida pole tootja loonud ja millele pole alla kirjutanud Microsoft. Nõustuge draiverite installimisega ikkagi. Kui soovite kasutada ainult tootja poolt pakutavaid draivereid, ei teeksite seda kõigepealt!

Hiljem tundus, et see Chromebooki mudel töötab kõik korralikult. Saime USB-klaviatuuri ja hiire lahti ühendada ning Chromebooki tavapäraselt kasutada. Chromebooki klaviatuuri nupust „Otsi” saab isegi Windowsi võti.

Ja seal see teil on! Teie Chromebook on nüüd väga odav (loodetavasti) täielikult töötav Windowsi arvuti. Kui midagi kunagi katki läheb, vaadake kindlasti lehelt coolstar.org uuesti, kas peate installima uued draiverid või muul viisil parandama midagi, mille Windows Update rikkis. Nautige!


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found