Kuidas kasutada teenuse kvaliteeti (QoS) Interneti kiiremaks saamiseks, kui teil seda tegelikult vaja on

Kogu Interneti-liiklus pole võrdne. HD-video voogesitus või kogelemiseta Skype-kõne on teie jaoks ilmselt olulisem kui suure faili allalaadimine. Teie ruuteri teenuse kvaliteedi funktsioon võimaldab teil tähtsuse järjekorda seada, nii et need toimuksid kiiremini kui teie.

Mis täpselt on teenuse kvaliteet?

Teenuse kvaliteet on suurepärane ja alakasutatud tööriist, mis võimaldab teil ruuterit treenida rakenduste vahelise olemasoleva ribalaiuse jagamiseks. Heade QoS-reeglite abil saate tagada, et teie voogesitusvideo ei kogele, sest samal ajal laaditakse alla suur fail või et teie töö sülearvuti pole loid, kui proovite selle viimase hetke tähtajast kinni pidada, kui teie lapsed mängivad mänge võrgus.

See võib aidata mõelda teenuse kvaliteedile järgmiselt: teeskleme korraks, et teie Interneti-ühendus on haigla, kus saadaval olev ribalaius on patsientide raviks saadaolevate arstide arv. Patsiendid on erinevad rakendused ja triaažõde on ruuter.

Tavalises võrgus on triažiõde ükskõikne saabuvate patsientide seisundi suhtes ja määrab nad lihtsalt kättesaadavatele arstidele, hajutades haigla personali järk-järgult järjest õhemaks, arvestamata patsiendi olukorra tõsidust. Lasid isetegemise projekti käigus kogemata naelapüstoliga kätt? Saate kohe arsti. Keegi sai lihtsalt veoautoga otsa? Ka nemad saavad kohe arsti. Keegi teine ​​ilmub murtud käega? Nad saavad ka arsti (kuid kui see on üsna kiire, on inimesed üsna varsti ühised ja keegi ei saa eriti kiiret abi). Näete, kuidas haiglas oleks lühikese ajaga takerdunud segadus ja kõrge prioriteediga patsiendid ei saaks esmatähtsat abi.

Sama juhtub ka teie võrgus kodus - ribalaius antakse välja vastavalt vajadusele, arvestamata eriti iga rakenduse tegemistega. See tähendab, et kui olete oma ülemusega Skype'i konverentskõnes ja teie lapsed hakkavad Netflixi vaatama, võib teie Skype'i kõne kvaliteet langeda. Ruuter teeb kõik endast oleneva, et jagada kahe teenuse vahel saadaolevat ribalaiust, kaalumata tegelikult kumb on "olulisem".

Teenuse kvaliteet, et pöörduda tagasi meie haigla analoogia juurde, on nagu väga pädev triagiaõde, kes suunab patsiendid kõige tõhusamalt õige arsti juurde: tüüp, kellele äsja veoauto otsa sõitis, saab mitu arsti ja mees istub seal kui linnumaja-projekti-valesti läinud küünte käes kinni jääb, ootab ta hetke ja saab ühe arsti, kui teda nähakse.

Rakendatud teenuse kvaliteedi mudeliga võrgud eelistavad teile öeldes teatud rakendusi, teenuseid ja / või kasutajaid teistele, nii et olulistel asjadel (Netflix, Skype'i kõned, teie Xbox Live connect jne) on kõige rohkem ribalaiust ja parim pingeaeg.

Kuidas lubada ruuteri teenuse kvaliteet

Seal on sadu erinevaid ruutereid, millel on tohutult erinevad püsivara ja võimalused. Mõnel ruuteril on teenuse kvaliteedi sätted, mis on sama lihtsad kui võimaldavad seada ühest arvutist teise liikluse tähtsuse järjekorda. Mõni on määranud, milliseid teenuseid soovite prioriseerida (nt video voogesitus veebibrausimise asemel), teised pakuvad üksikasjalikku kontrolli protsessi peaaegu kõigi aspektide üle.

SEOTUD:Muutke oma koduruuter DD-WRT-ga ülitoitega ruuteriks

Kuigi me ei saa teid marsruuteri täpse seadistamise kaudu tutvustada, saame esile tuua peamised kaalutlused, mis on seotud teenuse kvaliteedi reeglite konfigureerimisega. Demonstreerimise eesmärgil lubame mitmekordse DD-WRT kolmanda osapoole püsivara käitamiseks välklambi saanud ruuteril teenuse kvaliteedi reeglid. Peate oma ruuteri halduslehele sisse logima, et näha, millised neist funktsioonidest on teile saadaval. Enne jätkamist soovitame tungivalt kontrollida tootja veebisaidil oma ruuteri veebidokumentatsiooni, et teha kindlaks, milliseid QoS-seadeid teie ruuter toetab ja kuidas neile juurde pääseda.

Esimene samm: pange paika oma eesmärk

Enne oma administraatori lehe avamist mõelge oma eesmärkide üle. Mida proovite teenuse kvaliteedi reeglitega saavutada? Kas soovite tagada, et teie kodukontori arvutil oleks alati prioriteet kõigi teiste maja seadmete ees (nt kogu teie tööliiklus peaks alati olema olulisem kui meelelahutus ja mängimine teistes seadmetes)? Kas soovite seada liikluse prioriteediks IP-aadresside ploki, mille olete määranud oma kodumeediumiserverile ja Minecrafti serverile, et tagada kiire juurdepääs väljastpoolt koduvõrku? Kas soovite Netflixi tähtsuse järjekorda seada, et teie voogesitatav video oleks alati sujuv?

Elamute jaoks peaksid QoS-reeglid olema valikulised ja võimalikult minimaalsed. Ärge laske endast välja ja seadke tosin erinevat reeglit väravast välja. Paljude erineva kvaliteediga teenuseeskirjade loomine võib põhjustada rohkem peavalu, kui need lahendavad. Soovitame teil alustada kõige suuremast probleemist (probleemidest) ja luua reegel selle lahendamiseks. Kui see lahendab teie võrguprobleemid, lõpetage see. Kui ei, siis võite jätkata mõne muu reegliga.

Teine etapp: määrake ühenduse kiirus

Kui olete oma QoS-i seadistamise eesmärgid paika pannud, on aeg uurida selle käivitamist. Kui salvestate kõige lihtsama QoS-süsteemi jaoks, küsivad peaaegu kõik QoS-i seadistused teie üleslaadimis- ja allalaadimiskiirust, et seada piirid, kui palju ribalaiust kasutajad ja teenused võivad ahmida. Ärge absoluutselt lootke reklaamitud kiirusele, mida Interneti-teenuse pakkuja teie kontol on. Tõelise mõõtmise saamiseks proovige seda ise.

Kõigepealt peatage kõik võrgu suure ribalaiusega tegevused: peatage suured allalaadimised, lõpetage Netflixi voogesitus ja nii edasi. Soovite täpset pilti oma reaalsest saadaolevast üles- ja allalaadimise ribalaiusest.

Järgmisena külastage speedtest.net ja klõpsake nuppu "Alusta testi". Ideaalis peaksite selle testi tegema siis, kui arvuti on ühendatud Etherneti kaabli abil või vähemalt kiire WiFi-ühendusega (kasutades tänapäevaseid traadita tehnoloogiaid, näiteks Wireless N või Wireless AC). Vana WiFi-võrguseade võib teie võrgutesti kitsaskohaks seada ja te ei saa täpseid tulemusi (nt teie WiFi-seade suudab edastada ainult 40 Mbps ülekannet, kuid teie ühendus suudab tegelikult olla 75mpbs).

Kui olete oma tulemused kätte saanud, teisendage numbrid Mbps-st Kbps-ks (kuna QoS-i juhtseadistuses küsitakse neid väärtusi tavaliselt kilobitides, mitte megabittides). Seda saate teha, korrutades iga väärtuse 1000-ga. Seega saavutasime ülaltoodud näites allalaadimise ribalaiuseks 42 900 Kbps ja üleslaadimise ribalaiuseks 3980 Kbps.

Kolmas etapp: lubage ruuteris QoS

Jällegi, rõhutamiseks kasutame demonstreerimise eesmärgil DD-WRT-d (kuna sellel on kindel QoS-süsteem); peate kohaldama üldisi põhimõtteid vastavalt vajadusele.

Esmalt avage ruuteri administraatori leht. Avage oma veebibrauser ja tippige ruuteri IP-aadress aadressiribale (tavaliselt midagi sellist nagu 192.168.1.1 või 10.0.0.1, ehkki peate võib-olla kontrollima ruuteri kasutusjuhendit). Kui küsitakse, logige sisse oma kasutajanime ja parooliga (kui te jälle ei tea, mis teie oma on, võib see siiski olla teie käsiraamatus toodud vaikeseade).

Kui olete sisse loginud, valige vahekaart NAT / QoS, seejärel vahekaart QoS. Kõigepealt valige käsu „Start QoS” kõrval „Enable”. Jätke pordiks WAN. Jätke pakettide ajakava ja järjekorra distsipliin olekuks määratud (see tuleks ruuteri riistvara põhjal automaatselt seadistada).

Lõpuks täitke allalingi ja üleslingi väärtused. Väärtused, mille täidate, peaksid olema 80–95% väärtusest, mille saite oma kiiruskatsega. Vähendatud Kbps summa saamiseks korrutage mõlemad väärtused 0,8 või 0,95-ga.

Miks kasutada vähendatud väärtust? Teenuse kvaliteedi reeglid töötavad ainult siis, kui ruuter ja teenuse kvaliteedi algoritm suudavad luua liikluse ümbersuunamiseks kunstliku kitsaskoha, nagu QoS-i käitleja vajalikuks peab. Kui kasutate ühenduse maksimaalse läbilaskevõimega võrdseid või suuremaid väärtusi, ei anna QoS-i käitlejale ruumi ruumi ja süsteem muutub oluliselt vähem efektiivseks.

Kuidas oma liiklust prioriseerida

Kui olete teenuse kvaliteedi sisse lülitanud, on aeg luua liikluse prioriseerimise põhireeglid.

Mõnel uuemal ruuteril on lihtsad QoS-i suvandid, kus valite lihtsalt teenused, mida soovite neile prioriseerida (või lohistage need loendisse). Näiteks on ekraanipilt meie uuemast ASUS-ruuterist:

Kui see on kõik, mida soovite ja ruuteril on see funktsioon, proovige seda ja vaadake, mis töötab. Kuid kui soovite täpsemat juhtimist - või kui teil on vanem ruuter, millel pole nii lihtsat seadistust, on siin mõned üksikasjalikumad juhised QoS-i seadistamiseks.

Vaatame, kuidas saate seda teha ja milliseid peaksite kasutama. DD-WRT kasutab prioriteetset süsteemi, mis võimaldab teil öelda, millised teenused või seadmed on kõige olulisemad. Prioriteetsed väärtused on:

  • Maksimaalselt: 60% - 100%
  • Lisatasu: 25% - 100%
  • Ekspress: 10% - 100%
  • Standard: 5% - 100%
  • Suuremahuline: 1% - 100%

Need väärtused määravad antud rakendusele või seadmele eraldatud ribalaiuse hulga. Näiteks kui määrate teenuse väärtuseks „Maksimaalne“, ütlete „Ma tahan, et sellel teenusel oleksvähemalt 60% ribalaiusest, isegi kui võrk on hõivatud, ja 100% ribalaiusest, kui see pole. ”. Kui määrate teenuse väärtuseks „Hulk”, siis ütlete: „Mind ei huvita, kas see teenus kasutab palju ribalaiust, kui võrk on tegevusetu, kuid kui asjad on hõivatud, saab see ainult 1% saadaolevast ribalaiusest”.

Nagu me eespool rõhutasime, olge teenuse kvaliteedi reeglite rakendamisel mõistlik.

Järjesta teenuse järgi

Kui soovite, et igal teie võrgus oleval seadmel oleks prioriteetne juurdepääs kindlale rakendusele või teenusele, saate luua kogu võrgu ulatuses teenuse prioriteedireegli. Oletagem näiteks, et soovite näiteks tagada, et Netflix saaks prioriteedi väiksema ribalaiusega tundlike asjade suhtes, nagu üldine veebibrauser. Kõigepealt valiksite rippmenüüst teenuse, nagu allpool näidatud, ja seejärel klõpsake nuppu „Lisa”.

Kui teenus on loendis, valige prioriteet, mida soovite selle jaoks kasutada.

Eelisjärjekord liidese järgi

Võrgustikeeles on “liides” meetod, mille abil teie seade võrku ühendatakse. Saate seada esikohale oma kohaliku Etherneti võrgu, võite seada prioriteediks traadita ühendused või isegi seada reeglid, mis muudavad külaliste võrguliikluse madala prioriteedina.

Vaatame, kuidas saaksime külaliste võrguliikluse madalaks prioriteediks seada. Rippmenüüst valime "wl0.1", mis võrgu lühikirjelduses on traadita kohtvõrgu nr 0 virtuaalne võrk 1. Klõpsake nuppu "Lisa".

Kui olete liidese lisanud, saate määrata maksimaalse üleslaadimise / allalaadimise kiiruse ja isegi seada prioriteediks konkreetse ühenduse teenused, nagu on näha alloleval ekraanipildil.

Liidese prioriteet on võltsvõrgu nimetamisskeemide vajalike teadmiste tõttu üks raskemini kasutatavaid prioriteetsüsteeme. Kui te pole kindel, milline võrguliides on, soovitame selle jaotise rahule jätta. Siit saate DD-WRT vikist lugeda võrguliideste kohta.

Prioriteetide seadmine IP-aadressidega seadme järgi

SEOTUD:Staatiliste IP-aadresside määramine ruuteris

Oletame, et soovite kindlale seadmele - näiteks tööarvutile - alati prioriteedid anda. Kui kasutate oma võrgus staatilisi IP-aadresse või DHCP-broneeringuid, võite seada liikluse prioriteediks teatud arvutites ja seadmetes, kasutades nende IP-aadressi. Paljud ruuterid lubavad seda ja DD-WRT läheb sammu võrra kaugemale, võimaldades seada IP-aadresside rühma eelisjärjekorda „võrgumaskiga“.

Oletame näiteks, et soovite, et teie koduserveril, mis asub staatilisel IP-aadressil 10.0.0.200, oleks teie võrgule kõige olulisem juurdepääs. Sisestage aadress jaotisse Netmaski prioriteet ja lisage lõpp 32-ga, nagu allpool näha.

32 element on võrgumask. Võrgusmaski kasutamise üksikasjalik arutelu jääb selle õpetuse raamidest pisut kaugemale, kuid piisab, kui öelda, et / 32 mask on võrgumaski lühike "ainult selle ühe IP-aadressi lahendamiseks". Mis tahes muu väiksem arv võimaldab maskil sisaldada antud plokis suuremat arvu aadresse (nt 10.0.0.200/24 ​​rakendaks teenuse kvaliteedi reeglit kõigile 254 potentsiaalsele aadressile 10.0.0. * Plokis) . Sellest võrgumaski kiirjuhendist saate valida numbri, mis sobib prioriteetsete aadressiplokkide jaotise ja suurusega.

Kui leiate, et võrgumaski süsteem on natuke segane (see pole just intuitiivne), on kõige parem jääda lihtsalt / 32 juurde ja sisestada iga IP-aadress käsitsi.

Kui klõpsate nupul „Lisa”, saate määrata aadressile prioriteetse juurdepääsu, nagu eelmises jaotises.

Prioriteetne seadistamine MAC-aadressidega seadme järgi

SEOTUD:Kuidas leida mis tahes seadme IP-aadressi, MAC-aadressi ja muid võrguühenduse üksikasju

Kui te ei kasuta oma võrgus staatilisi IP-aadresse, võite siiski teatud arvutid ja seadmed nende MAC-aadressiga tähtsuse järjekorda seada. Oma seadmete MAC-aadressi leidmise kohta leiate teavet sellest juhendist - see on kas seadme külge kinnitatud füüsilisel sildil või kuskil selle tarkvara seadetes.

Kui MAC-aadress on käes, sisestage see lihtsalt jaotisse MAC-i prioriteet, klõpsake nuppu Lisa ja määrake seejärel seadmele prioriteet, nagu oleme teinud eelmistes jaotistes.

Nüüd, hoolimata sellest, millise IP-aadressi teie ruuter määrab, saate näiteks tagada, et teie töö sülearvuti saab alati prioriteedi.

Lõpuks: testige ja hinnake

SEOTUD:Kloonige oma praegune ruuter peavaluvaba marsruuteri täiendamiseks

Parim asi, mida saate teha, et vähendada QoS-i seadistamise kogemusest tulenevat pettumust, on selle aeglane võtmine, nagu me eespool rõhutasime. Pange reegel suurele piletiarvule ja seejärel kasutage lihtsalt oma võrku nagu tavaliselt.

Kas kõik sujub libedamalt? Suurepärane! Olete valmis! Asjad vajavad veel väikest täpsustamist? Naaske QoS-i juhtpaneelile. Kontrollige veel kord oma sätteid, kohandage ribalaiuse jaotamise viisi ja vajadusel looge uus QoS-reegel.

Kui leiate Goldilocksi konfiguratsiooni, mis hoiab teie võrgu sujuvalt ja probleemideta, märkige kindlasti kõik kasutatavad seaded ja tehke mõned ekraanipildid (veelgi parem, varundage oma ruuteri konfiguratsioon, kui ruuter seda toetab). Ruuteri seadete jälgimine pole hea ainult uuele marsruuterile üleminekuks, vaid ka asja kiireks seadistamiseks, kui peate tulevikus ruuteri kõvasti lähtestama.

Teenuse kvaliteedi reeglite seadistamine pole just nii lihtne kui lihtsalt ruuteri ühendamine ja uue Wi-Fi parooli klõpsamine, kuid QoS-reeglite seadistamise tasuvus on palju sujuvam Interneti-kogemus. Mõni isegi


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found